Vieni gidai tvirtina, kad reikia labiau akcentuoti miesto šiandieną, parodyti, kas brangu šio miesto gyventojams, užsukti kartu su turistais į mieste vykstančius renginius, o kiti priešingai - aiškina, jog kai kurie jų kolegos pastaruoju metu pernelyg nukrypo į pramoginės ekskursijos žanrą ir "neatveria tikrųjų Klaipėdos miesto vertybių, vengia (o gal nemoka) pasakoti komplikuotą mūsų miesto istoriją, nukrypsta nuo aštrių temų".
Džiugina autorinės ekskursijos
Klaipėdoje jau tapo įprasta turistinį sezoną sieti su kruizine laivyba. Ji šiemet tęsis nuo gegužės 4-osios iki spalio 5 d. Pasak Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro (KTKIC) direktorės Romenos Savickienės, šiais metais į Klaipėdos uostą užsuks 58 kruiziniai laivai. Kaip ir iki šiol, kiekvienas kruizinis laivas bus sutinkamas su "kepurinėmis", specialiai organizuojamomis mugėmis ir kitomis kruiziniams turistams skirtomis atrakcijomis.
"Klaipėda priskiriama prie mažųjų, antrinių uostų, todėl turime ir šokti, ir muges organizuoti, ir vilioti turistus, kad tik jiems pas mus patiktų. Mes neturime tiek lankomų objektų ir tokio įspūdingo senamiesčio kaip Stokholmas, Kopenhaga ar Talinas. Todėl turime kitomis priemonėmis "priversti mus mylėti". Kruizinių laivų kompanijos domisi Klaipėda ir pageidauja renginių sąrašų trejiems metams į priekį, pagal kuriuos galėtų priderinti savo maršrutus. Jas labai domina mūsų didieji vasaros festivaliai, laukiama pilies atstatymo", - sakė R. Savickienė.
Ką ir kaip Klaipėdoje pamatys į ją atvykę svečiai, kokius įspūdžius jie išsiveš į savo šalį, labai priklauso ir nuo gidų. Klaipėdoje yra per 200 gidų. Šiuo metu KTKIC gidų kursus baigia dar viena grupelė gidų. Anot pokalbininkės, būsimieji gidai išklauso ekskursijos vedimo metodiką, supažindinami su Klaipėdos ir regiono turizmo ištekliais, jiems organizuojamos parodomosios ekskursijos į Palangą ir Kuršių neriją. Vėliau gidai kuria savo ekskursijas.
"Labai džiugina gidai, sugalvojantys unikalias autorines ekskursijas, nes turistai nori, kad informacija apie miestą jiems būtų pateikta atraktyviau, linksmiau", - įsitikinusi R. Savickienė.
Kad ekskursijos būtų kuo įdomesnės, šią savaitę KTKIC iniciatyva "Kultūros fabrike" vyko turizmo ir kultūros atstovų susitikimas. Jo metu kultūros įstaigų atstovai ir renginių organizatoriai pristatė savo pasiūlą, kuri galėtų būti aktuali miesto svečiams. Buvo pristatyta miestą reprezentuojanti Jūros šventė, klasikinės muzikos, džiazo, varpų koncertai, folklorinės programos, muziejuose rengiamos ekskursijos ir tokie unikalūs praktiniai užsiėmimai kaip laikrodžio gaminimo dirbtuvės, pažintis su Mažosios Lietuvos kulinariniu paveldu ar interaktyvus dailės pažinimo užsiėmimas Prano Domšaičio galerijoje, kurio metu galima atsidurti paveiksle.
Pasak KTKIC vadovės, šiais metais į Klaipėdą atvykstantiems turistams tradiciškai bus siūloma apsilankyti muziejuose, renginiuose, siūlomos ekskursijos į Palangą, Kuršių neriją.
"Mūsų regionas turi visus pranašumus - gražią gamtą, kultūrą, istoriją. Turistai pasirenka pagal savo poreikius. Pastebėjome, kad svečiai iš Prancūzijos mėgsta dailę, tad juos dažniausiai sudomina Prano Domšaičio galerijos ekspozicija. Vokietijos turistams, vadinamiesiems "memelenderiams", labai svarbi mūsų miesto istorija, tad jie renkasi aplankyti Pilies ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus. Jauniems žmonėms labai įdomus kalvystės menas ir galimybė pasigaminti sau papuošalą Kalvystės muziejuje, o tradiciniai šokiai, amatų demonstravimas, kulinarinis paveldas yra įdomus visiems", - pagrindinius Klaipėdos turistų poreikius įvardijo R. Savickienė.
Rašyti komentarą