Jos atstovai jau bendravo su gamybinių dirbtuvių, esančių Tiltų g. 27, savininku. Detaliajame plane numatyta, kad dalis šio pastato yra saugoma Kultūros paveldo departamento, o kita turi būti nugriauta. Paveldosauginė vertybė yra po dirbtuvėmis įrengtas įėjimas į požeminę Jono kalnelio poterną - skliautuotą rūsį, kuriame net yra išlikusi patrankos anga. Numatoma, kad ateityje ji turėtų būti atkurta ir eksponuojama. Be to, šalia dirbtuvių yra saugomos seno pastatėlio liekanos, "apaugintos" menkaverčiais statiniais.
"Vakarų ekspresas" vasarį rašė, jog šios gamybinės dirbtuvės nuo 2015-ųjų priklauso UAB "Sondija". Naujieji šeimininkai tik įsigiję dirbtuves ėmė tvarkytis, bet be leidimų ir Kultūros paveldo departamento suderinimo. Teigiama, kad Statybų inspekcijai nurodžius pašalinti remonto padarinius, bendrovė grąžino pastatą į buvusią padėtį.
Anot Savivaldybės direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, šio pastato savininkas turėjo lūkesčių sukurti erdvę kūrybinėms industrijoms, amatininkų kūrybai, o šalimais - kavinukę ir gal netgi motelį, tačiau nebuvo patikrinęs informacijos, kad pagal jau patvirtintą detalųjį planą numatyta šį statinį griauti.
Anot jos, bus siekiama išeičių ir sprendinių ieškoti kartu. Šio statinio savininkui bus siūloma derybų būdu leisti išpirkti turtą, sumokant ekspertų nustatytą vertę, arba susitvarkyti taip, kad pastatai netrukdytų Jono kalnelio rekonstrukcijos projektui. Nepavykus taikioms deryboms, pastatą Savivaldybė sieks perimti visuomenės poreikiams. Tačiau tokius veiksmus, anot E. Mantulovos, dažniausiai seka ilgai trunkantys teismų procesai.
Savivaldybės atstovai planuoja susitikti su visais į Jono kalnelio ir jo prieigų sutvarkymo projektą patenkančių menkaverčių statinių, kurių iš viso yra per 10, ir ieškoti taikių sprendimų.
Rašyti komentarą