Kaip BNS sakė Klaipėdos miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, savivaldybė turi 89 probleminių vietų sąrašą. Jame pažymėti lietaus nuotekų surinkimo tinklai, kurie yra avarinės būklės, gausiai užkemšami lapais ir dėl to nebepajėgūs veikti, arba jų iš viso nėra.
„Sutarėme, kad išsiųsime probleminių vietų sąrašą savo rangovams („Ecoservice“ ir „Klaipėdos želdiniai“ – BNS), kad jie skirtų didesnį dėmesį, matant, kokios yra oro sąlygos, tiesiog kad į tas problemines vietas budėjimo režimu pasižiūrėtų ir valytų didesniu intensyvumu“, – teigė I. Šakalienė.
Pasak jos, ketvirtadienį savivaldybės atstovai kreipėsi ir į gyventojus, prašydami patraukti automobilius iš tų vietų, kur ypač užkemšamos nuotekų grotelės.
I. Šakalienės teigimu, dėl užstatytų automobilių nei mechanizuotu, nei rankiniu valymu dažnai nepavyksta prieiti prie šių grotelių.
„Ateityje galbūt bandysime įrengti ženklų schemas, suderintas su kelių policija, ir įsirengti ženklinimą tose vietose, kur trukdo žmonių pastatyti automobiliai, kad gal porinėmis ar neporinėmis dienomis (nestatytų automobilių – BNS), kad netrukdytų tvarkytis gatvėse“, – kalbėjo I. Šakalienė.
Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos teigimu, savivaldybė kasmet už maždaug 200 tūkst. eurų sutvarko po keturis probleminius lietaus nuotekų surinkimo objektus.
„Ateinantiems metams planuojame susiprojektuoti šešias tokias vietas, tačiau tas sąrašas netrumpėja vien dėl to, kad iš tikrųjų atsiranda naujos probleminės vietos“, – sakė I. Šakalienė.
„Nors „Klaipėdos vandenys“ iš tikrųjų daro didelius investicinius projektus, vykdo rekonstrukciją, bet statant tuos namus nebuvo suprojektuoti pakankamo pajėgumo lietaus nuotekų tinklai. Arba jie jau yra susidėvėję, bet dar turime ir vietų, kurios yra apsemiamos, nes jose iš viso nėra jokių lietaus nuotekų surinkimo tinklų“, – pridūrė ji.
Gausus lietus naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį užtvindė Klaipėdos miesto gatves, paralyžiavo automobilių eismą.
BNS
Rašyti komentarą