Klaipėdoje šių metų sausį kilo diskusija, ar verta viešuose miesto renginiuose atsisakyti plastikinių indų. Toks pasiūlymas yra svarstomas miesto Tarybos komitetuose.
Galima atkirsti, kad toks pasiūlymas miestiečiams sukeltų nepatogumų. Tad kaip reikėtų spręsti plastiko problemą Klaipėdos šventėse? To paklausėme klaipėdiečių.
Aleksandras Siakki, BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" gelbėtojų vadas
Būtų puiku, jeigu Klaipėda atsisakytų plastiko šventėse. Išties jis teršia miestą. Juk galime rasti mažiau kenksmingą alternatyvą, pavyzdžiui, popierių ar stiklą, kurie nėra tokie toksiški. Jeigu kalbame apie saugumą renginiuose, kuriuose parduodamas alkoholis, rekomenduočiau geriau atsisakyti ir stiklo. Kita vertus, atsisakę plastiko galime susidurti su viena problema.
Anksčiau ir paplūdimiuose, kai nebuvo surenkama plastikinė tara, išties būdavo nemažai šiukšlių. Tačiau dabar paplūdimys yra daug švaresnis. Tad jeigu šventėse bus atsisakyta plastiko ir indai bus popieriniai ar stikliniai, taip pat reikėtų pasirūpinti tokios taros surinkimu.
Galbūt šiuos indus būtų galima priduoti į surinkimo punktus, kaip ir plastiką? Juk ką galima priduoti ir už tai gauti pinigus, tą žmonės pasiima dažniau.
Daiva Molytė-Lukauskienė, poetė
Manau, kad šį klausimą reikėtų apsvarstyti ir sprendimą priimti palaipsniui. Mes labai lengvai pripratome prie plastikinių indų ir viešuose, ir uždaruose renginiuose. Plastikiniai indai yra patogūs, bet kelia tam tikrų problemų. Visa tai imti ir išmesti, uždrausti? Taip, vertėtų sumažinti plastiko vartojimą. Kuo jį pakeisti? Popierine, metaline, stikline, porcelianine tara.
Gal ir atėjo laikas, kad kitaip elgtis negalime. Tenka pripažinti, kad susiduriame su plastiko keliamais iššūkiais. Juos sukelia perteklinis šių indų naudojimas. Kai dalyvauju šventėse, kartais į akis krenta nesutvarkytos šiukšlės, tarp kurių matyti ir nemažai plastiko. Norisi paklausti, kokia yra mūsų visuomenės vartojimo kultūra.
Vieni elgiasi tvarkingai su įvairia tara, nesvarbu, ar ji plastikinė, ar kitokia. O kiti šiukšlina be jokios sąžinės. Tad svarbu ugdyti ir žmonių sąmoningumą.
Visą straipsnį rasite savaitraštyje „Savaitės Ekspresas“, kurį galite įsigyti spaudos kioskuose ir visuose prekybos centruose.
Naujasis „Savaitės ekspreso“ numeris dedikuotas Vasario 16-ajai - Valstybės atkūrimo dienai. Savaitraštyje sužinosite, ką Lietuvos žurnalistai ir rašytojai apie šią svarbią mūsų šaliai datą rašė 1938-aisiais metais, kai buvo minimas Lietuvos Respublikos nepriklausomybės 20 metų jubiliejus.
„Savaitės eksprese“ rasite ir daugiau istorinių temų.
„Apie batus iš Meksikos, riterių seges ir kitas Klaipėdos pilies įdomybes iš pirmų lūpų“ - tai tik vienas įdomių priede „Kultūros uostas“ publikuojamų straipsnių pavadinimų. Priede tradiciškai rasite ir senųjų Klaipėdos kapinių istorijas, ir skaitytojų pamėgtų žurnalistės Gražinos Juodytės „Akvarelių“ naują pasakojimą.
„Mažosios Lietuvos“ puslapyje šį sykį pristatome dailininko Arvydo Každailio siūlomas Mažosios Lietuvos herbo versijas. Lietuvos heraldikos srityje dirbantis A. Každailis įsitikinęs, kad Mažosios Lietuvos heraldikoje privalo būti briedžio atvaizdas. Kodėl? Sužinosite „Savaitės eksprese“.
Neliko nepaliesta ir meilės tema. Garsūs uostamiesčio sporto pasaulio atstovai žurnalistui Pauliui Matulevičiui atvirai papasakojo apie pirmuosius bučinius, vaikystės simpatijas ir mylimųjų staigmenas. Sunkiaatletis Ramūnas Vyšniauskas atskleidė ir savo pirmosios meilės vardą...
Taip pat savaitraštyje rasite ne vieno žinomo klaipėdiečio nuomonę, ar tikrai renginiuose reikėtų atsisakyti plastiko, kartu su žurnaliste Jurga Petronyte pakeliausite po frankincensu kvepiantį Omaną, sužinosite, kaip atsikratyti įtampos, galėsite išbandyti ne vieną maisto tinklaraštininkų siūlomą receptą.
Kartu su savaitraščiu gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.
Rašyti komentarą