Klaipėdoje steigiamas tarptautinių santykių institutas

Klaipėdoje steigiamas tarptautinių santykių institutas

Klaipėdoje savo veiklą pradeda vykdyti Mėmelio tarptautinių santykių analizės institutas. Instituto steigimo priežastimi tapo Vakarų Lietuvoje nebevykdomos politikos mokslų studijos, ryškėjančios pavojingos įvairių užsienio valstybių istorinės ir politinės interpretacijos bei nykstantis akademinio elito įsitraukimas į visuomenei aktualių temų analizę.

 Lietuvos valstybingumo krizė, trūkinėjantys transatlantiniai ryšiai ir geopolitinė situacija yra tik kelios temos, kurias instituto ekspertai stengsis nagrinėti irieškoti alternatyvių sprendimo būdų keisti susidariusią padėtį į diskusijas įtraukiant valdžios bei visuomenės atstovus.

Naujai kuriamo instituto tikslas stiprinti Baltijos regiono šalių saugumo situaciją, kuriant instrumentus, skatinančius Lietuvai ir visam regionui svarbių užsienio politikos,technologinių sričių mokslinius tyrimus.

Mėmelio institutas yra tarptautinio Baltijos fondo narys ir yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su pagrindiniais Baltijos šalių ir Lenkijos analizės centrais. Institutas bendradarbiauja su Varšuvos institutu Lenkijoje,  Tarptautiniu gynybos ir saugumo centru (ICDS) Estijoje, Baltijos saugumo fondu Latvijoje ir Rytų Europos studijų centru Lietuvoje.

Mėmelio institutas kartu su partneriais steigs stipendijas tyrėjų veiklai, skatins ekspertų mainus, bendrų tarptautinių projektų paraiškų teikimą ir tarptautinių saugumo konferencijų organizavimą Baltijos regione.

Tikimasi, kad institutui vieningai veikiant Baltijos fondo programos rėmuoseatsivers galimybė Baltijos regiono šalims kalbėti „vienu balsu“ ir efektyviai reaguoti į kylančius iššūkius tarptautinėje arenoje. Ilgainiui planuojama veiklą plėsti įtraukiant Danijos, Norvegijos, Švedijos ir Suomijos analitinius centrus.

Šis institutas sieks objektyviai ir nešališkai pateikti informaciją apie tarptautinių santykių procesus, rengti paskaitų ciklus visuomenei aktualiais klausimais ir ugdyti valstybingumo sampratą visuomenėje.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder