„Klaipėdos mediena“ pristatė 6,2 mln. eurų investicijas į poveikio aplinkai mažinimą

„Klaipėdos mediena“ pristatė 6,2 mln. eurų investicijas į poveikio aplinkai mažinimą

Ketvirtadienį vykusiame AB „Klaipėdos mediena“, Klaipėdos miesto savivaldybės ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nuotoliniame susitikime aptartas šiemet planuojamas gamybos modernizavimo ir poveikio aplinkai mažinimo planas.

Kaip pranešta sausio pabaigoje, Klaipėdoje veikianti viena didžiausių Europoje medienos plokščių ir baldų gamybos įmonė „Klaipėdos mediena“ pertvarkoma į žaliosios gamybos kompaniją. Nuo 2006 m. daugiau kaip 15 mln. eurų į poveikio aplinkai mažinimą investavusi bendrovė, per šiuos metus už 6,2 mln. eurų įdiegs Vokietijos kompanijos „Stela Laxhuber GmbH“ technologijas.

Pradeda gamybos modernizavimą

Anot susitikime kalbėjusios „Klaipėdos medienos“ atstovės Vilmos Burškytės, sprendimas dėl gamybos technologijos modernizavimo buvo priimtas siekiant maksimaliai sumažinti poveikį aplinkai.

„Palaikydami glaudų dialogą su vietos bendruomene, girdime jos ir kitų suinteresuotų šalių lūkesčius. Per keletą pastarųjų mėnesių atlikome išsamią tarptautinės praktikos analizę ir priėmėme sprendimą per šiuos metus daugiau kaip 6 mln. eurų investuoti į gamybos proceso modernizavimą“, – sakė V. Burškytė.

Jos teigimu, šiuo metu baigiami projektavimo darbai, netrukus bus pradėtas naujos įrangos montavimas. Įgyvendinus darbus per šiuos metus neliks vieno pagrindinio gamyklos atributų – 35 m. aukšto kamino.

Gamykloje diegiamos technologijos pakeis ligšiolinį medienos džiovinimo procesą. 350-500 laipsnių karštyje džiovinta mediena, įdiegus Vokietijos gamintojo inovacijas, bus apdorojama keturiskart žemesnėje temperatūroje.

Pasak V. Burškytės, tai leis iš esmės sumažinti gamybos metu išsiskiriančių medžiagų kiekį, naikins į aplinką išskiriamą medienos kvapą. Taip pat bus eliminuotas saulėtą dieną dėl spindulių lūžio susidarantis mėlynos spalvos efektas.

Tapdama draugiška miestui, medienos perdirbimo ir baldų gamybos kompanija šiemet taip pat planuoja keisti filtravimo cikliškumą, dažninti biologinių valymo įrenginių atnaujinimą, įgyvendinti papildomas priemones dulkėtumo mažinimui ir apželdinti teritoriją.

Įvertino pastangas

Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arūnas Barbšys tikisi, kad pristatyta Vokietijos gamintojo technologija ženkliai sumažins poveikį aplinkai tiek pačioje gamyklos teritorijoje, tiek už jos ribų.

„Tai, kad visiškai taršos nebus, taip turbūt neišeis, bet sveikinu reikšmingas pastangas ją minimizuoti. Ypač svarbu, kad nustatytos normos nebūtų viršijamos (...). Bendromis pastangomis turime siekti, kad išmetimai būtų kuo mažesni“, – sakė savivaldos atstovas.

Susitikime dalyvavęs NVSC Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas atkreipė dėmesį, kad „Klaipėdos mediena“, reaguodama į miesto ir visuomenės susirūpinimą, imasi pamatuotų veiksmų. NVSC atstovas taip pat domėjosi dėl papildomų priemonių eliminuojant triukšmo taršą.

„Klaipėdos medienos“ atstovė patvirtino, kad gamyklos teritorijoje jau pastatyta garsą sulaikanti akustinė siena. Siekiant didesnio efekto, artimiausiu metu ji bus keičiama į modernesnę, garsą sugeriančią sienelę. Taip pat gamykloje įrengtiems ventiliatoriams ir filtrams jau yra užsakyti šeši triukšmą sugeriantys gaubtai.

Bendrovė pranešė, kad 2006–2019 m. į poveikio aplinkai mažinimą iš viso yra investavusi daugiau kaip 15 mln. eurų. Per artimiausius dvejus metus oro filtravimo bei dulkėtumo mažinimo sprendimams ketinama skirti dar 1,5 mln. eurų. Įgyvendinus planuojamą gamybos modernizavimą bendrovės investicijų suma išaugs iki daugiau kaip 22 mln. eurų.

Klaipėdos medienos apdirbimo fabrikas uostamiestyje pastatytas 1899 metais, jame dirba daugiau kaip 700 darbuotojų. Daugiau nei šimtmetį veikusi atokiai nuo miesto, dėl urbanistinės plėtros gamykla tapo miesto dalimi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder