Klaipėdos senjorų poreikiams - dėmesys Seime
Klaipėdos senjorų poreikiams - dėmesys Seime

Ketvirtus metus Klaipėdos universitetas (KU) yra vienintelis uostamiestyje veikiančio Trečiojo amžiaus universiteto ramstis. Šiai senjorus suburiančiai neformaliojo ugdymo institucijai būtinas didesnis dėmesys, koordinavimas ir finansavimas – tai pabrėžė KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas bei vienas Trečiojo amžiaus universiteto steigimo Klaipėdoje iniciatorių prof. dr. Artūras Razbadauskas, rugsėjo 17 d. pristatęs įstaigos veiklą Seime.

Profesoriaus pranešimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto suorganizuotoje konferencijoje klausėsi premjeras Algirdas Butkevičius, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, viceministrai, Seimo nariai. KU Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universiteto patirtis juos itin domino, nes tai vienintelis pavyzdys Lietuvoje, kuomet formaliojo ugdymo įstaiga inicijuoja ir organizuoja suaugusiųjų neformalųjį ugdymą.

A. Razbadauskas įsitikinęs, kad metas turėti aiškesnę Trečiojo amžiaus universiteto vystymo strategiją – ypač turint omenyje uostamiesčio valdžios užmojus 2015-uosius skelbti Senjorų metais. „Nuoširdus dėstytojų entuziazmas ir universiteto pastangos, kad ši įstaiga gyvuotų, – to per mažai, suvokiant Trečiojo universiteto svarbą ir vaidmenį mieste. Demografiniai pokyčiai yra akivaizdūs. Visuomenė sensta, šį procesą lydi sveikatos sutrikimai, socialinės izoliacijos jausmas, tad rūpintis garbaus amžiaus miestiečių užimtumu bei švietimu yra mūsų pareiga“, – akcentavo A. Razbadauskas.

Šių metų liepą priėmus naują įstatymą dėl neformaliojo ugdymo įstaigų, kuris turėtų įsigalioti 2015-ųjų sausio 1 d., Trečiojo amžiaus universitetai visoje Lietuvoje puoselėja lūkesčius, kad jų finansavimas ir veiklos koordinavimas pagaliau bus aiškiai apibrėžtas. „Išgirdome, kad šios įstaigos gali pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų skiriamas lėšas, kad miestų savivaldybėse turėtų pradėti dirbti šių universitetų veiklos koordinatoriai, kad galima tikėtis, jog ateityje atsiras specialus senjoro krepšelis, skirtas neformaliajam ugdymui“, – vardijo A. Razbadauskas.

Profesorius išskyrė specialių ugdymo metodikų rengimą kaip vieną iš prioritetų ateityje nukreipiant gaunamas lėšas. KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas taip pat pažymėjo, kad jau dabar kai kuriems Trečiojo amžiaus universiteto studentams pavyko neformaliojo ugdymo studijas formalizuoti – slaugos sektoriuje dirbantiems pensinio amžiaus klaipėdiečiams, išklausiusiems paskaitas, buvo suteikti profesinio tobulinimosi pažymėjimai.

Šiemet būsimų pirmakursių registracija vyksta labai aktyviai. „Jau sulaukėme apie 100 paraiškų ir jos vis dar plaukia“, – sakė prof. dr. A. Razbadauskas. Lapkritį Trečiojo amžiaus universiteto diplomus atsiims 78 klaipėdiečiai – jau trečioji senjorų laida. 34 garbaus amžiaus žmonės su auditorijų naujokais mokslus tęs toliau.

Naujai priimamų studentų skaičius nėra apribotas – universiteto durys plačiai atvertos visiems norintiesiems. Pagrindiniai Trečiojo amžiaus universitete studijuojami dalykai susiję su sveikata, jos išsaugojimu ir puoselėjimu, tačiau neaplenkiamos ir kitos temos, aktualios ir įdomios garbaus amžiaus žmonėms – augalininkystė, istorija, teisė ir kt.

Būsimųjų pirmakursių priėmimas į Trečiojo amžiaus universitetą vyksta iki rugsėjo 30 d. Norintieji studijuoti laukiami KU Sveikatos mokslų fakultete, adresu Herkaus Manto 84, (416 kab.) darbo dienomis nuo 9 iki 15 val. (pietų pertrauka 12-13 val.). Senjorams registruojantis reikės pateikti asmens dokumentą. Telefonas pasiteiravimui 8 46 398550.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder