Žygio tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo problemas ir skatinti prisidėti prie ne pelno siekiančios organizacijos "Jaunimo linija", teikiančios emocinę paramą jauniems žmonėms. Akcijos dalyvių šūkis: "Nepasiduok - irkluok toliau!"
"Jei savo žygiu padėjome bent vienam žmogui, kuriam reikia emocinės paramos, drąsos paskambinti į "Jaunimo liniją", tuomet mes savo tikslą pasiekėme", - sakė Rokas.
Klaipėdos irkluotojų bazės link plaukiančius vaikinus pasveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas.
Iš baidarių išlipę vaikinai neslėpė, jog kelionė nebuvo lengva. Tačiau ne vien fiziškai, bet ir psichologiškai.
"Fiziškai tokią kelionę gali įveikti bet kas. Sunkiau buvo gyventi trise, viskuo dalintis. Pasipykdavome, pasidžiaugdavome. Kelionėje pradėjome vertinti mažus dalykus, pavyzdžiui, šiltą arbatą", - atskleidė Edvinas.
Pirmasis tokio masto žygis startavo Vilniuje. Iš pradžių teko apsiprasti, nes buvo sunkoka išsilaikyti baidarėje. Pirmas sustojimas - Grigiškės. Čia jie susitiko su miesto bendruomene, su kuria pasišnekučiavo apie "Jaunimo linijos" pagalbą visuomenei, savižudybių prevenciją.
Po pirmos nakties, praleistos, vaikinų žodžiais tariant, Panerių "džiunglėse", su žmonėmis susitikti jie sustojo Kernavėje.
"Pirmoji naktis turbūt ir buvo sunkiausia. Labai aukšti Neries krantai trukdė rasti sustojimo vietą ir įsikurti nakčiai. Pagaliau suradę žemą krantą, tiesėme palapinę, bet tam kliudė pusės metro aukščio žolė", - prisiminė Rokas.
Su žmonėmis pabendrauti trijulė stojo ir Jonavoje, Vilkijoje, Jurbarke, Panemunėje, Rusnėje, Drevernoje, kol galiausiai pasiekė Klaipėdą.
Visi trys jaunuoliai - Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai. Rokas ir Edvinas studijuoja jūrų laivavedybą, o Karolis - jūreivis.
Paklausti, kas paskatino tokius jaunus ir gyvenimo džiaugsmu trykštančius vaikinus leistis į šį tolimą žygį, jie atsakė, kad tai - skaudžios jų pažįstamų žmonių patirtys. Savo aplinkoje jie yra susidūrę su tais, kurie, pakliuvę į sunkią situaciją ir nesulaukę aplinkinių pagalbos, rinkosi patį blogiausią kelią - savižudybę.
Daugelis, anot vaikinų, pasirenka savižudybę vien dėl laikino emocinio sutrikimo. Jie tiesiog nežino, į ką kreiptis, su kuo pasikalbėti.
"Tikimės, kad informacija su pagalbos kontaktais nuo šiol bus viešinama ne prie straipsnių apie savižudybę, o prie publikacijų apie panašius į mūsų žygius", - tikėjosi baidarininkai.
Emocinė "Jaunimo linijos" parama bet kuriuo paros metu nemokamu telefonu 8 800 28888.
Rašyti komentarą