Kūrybiškumo laboratorijoje - klaipėdiečių proveržis

Kūrybiškumo laboratorijoje - klaipėdiečių proveržis

Kaip "Real is beatiful" skandalą išnaudoti Lietuvos savireklamai, kaip privilioti turistus iš viso pasaulio į Radviliškį ar paauglius į Angelų muziejų Anykščiuose? Sekmadienį Klaipėdos piliavietės salėje vykusios kūrybinės projektų rašymo laboratorijos dalyviai pateikė aibę idėjų, sprendžiančių įvairiausias problemas.

Visą dieną trukusią kūrybinę projektų rašymo laboratoriją vedė filosofas, Vilniaus universiteto dėstytojas, scenaristas Kristupas Sabolius ir didžėjus, filmų kūrėjas, reklamos idėjų kūrėjus Tomas Ramanauskas.

Kūrybinės laboratorijos tikslas buvo atkreipti projektų rašytojų dėmesį į tuos dalykus, kurie gerą idėją paverčia sėkmingu projektu: kaip įdomiai ir patraukliai pateikti gerą idėją, kaip pasirinkti partnerius jai įgyvendinti, kaip originaliau komunikuoti, paskleisti žinią apie įgyvendinamą projektą, kaip komunikacijai panaudoti šiuolaikines technologijas.

Gausiai susirinkusiems įvairių sričių kūrybininkams, kultūros projektų rašytojams lektoriai pateikė daugybę įkvepiančių pavyzdžių, o kad klausytojai nenuobodžiautų gavo ir praktinių užduočių, čia ir dabar pažadinančių kūrybiškumą bei generuojančių originalias idėjas.

Pirmoji praktinė kūrybinė užduotis buvo - sukurti 15 sekundžių filmą - papasakoti apie savo pirmąjį bučinį ir nufilmuoti šį pasakojimą telefonu. Kitas iššūkį - privilioti turistus į Radviliškį - klaipėdiečiai sprendė, siūlydami kiekvienam miestelio svečiui įsiamžinti savo vardo gatvėje, arba organizuoti greičiausio mezgimo čempionatą, kurio metu būtų mezgami megztinius su tuo metu populiariausiais filmų herojais, arba organizuoti blukio tempimą iš Radviliškio iki kito miesto ir visą kelią jį mušti bei tokiu būdu naikinti blogį. Siekdami sudominti paauglių auditoriją Anykščiuose esančiu "Angelų muziejumi", laboratorijos dalyviai siūlė net tokių drastiškų sprendimų, kaip užmušti, nušauti angelą. Lietuvos gėda tapusį "Real is beautiful" projektą laboratorijos dalyviai pasiūlė reabilituoti sukuriant "apps'ą" "Real or fake?", kuriame būtų viešinamos įvairiausios fotografijos ir reikėtų atspėti ar jos iš Lietuvos ar ne?

Renginys buvo nemokamas. Jį organizavo Lietuvos kultūros institutas, koordinuojantis ES programą „Kūrybiška Europa/Kultūra“. Vasario 27 d. klaipėdiečiai kviečiami į dar vieną "Kūrybiškos Europos" seminarą itin aktualia tema "Kaip pritraukti rėmėjus kultūrai?" Seminarą ves Mindaugas Morkūnas, kuris daugiau kaip 10 metų dirba su rėmimo partnerysčių inicijavimu kultūros projektuose. Nemokamas seminaras vyks "Kultūros fabrike".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder