Surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė priminė, kad per pastaruosius metus buvo pasidalinta tik kai kuriais ikiteisminio tyrimo duomenimis ir buvo prašyta kantrybės.
Pasak vyriausiosios prokurorės, tyrimas dar nėra baigtas, nes jį koreguoja karantinas ir milžiniška duomenų apimtis - analizuota dešimtys tūkstančių dokumentų.
Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokurorė Gina Skersinskytė teigė, kad šiuo metu planuojami galutiniai procesiniai veiksmai, kurie, tikimasi bus atlikti netrukus.
"Konkretaus termino pasakyti, kada byla pasieks teismą, tikrai negalime įvardinti. Viskas priklauso nuo proceso dalyvių, nuo jų užimamos pozicijos", - teigė prokurorė.
G. Skersinskytė teigė, kad padaryta žala gamtai paskaičiuota, bet jos neįvardijo, tik užsiminė, kad suma didesnė nei vienas milijonas eurų.
"Kaip matyti, žala gamtai yra pagrindinis ginčo objektas. Pati įmonė samdėsi užsienio ekspertus, kurie padarė tam tikrą tyrimą ir pateikė išvadas, kad žala gamtai nepadaryta. Mes manome kitaip", - sakė prokurorė.
Jos teigimu, būtų geriausia, kad dėl žalos pasisakytų teismas.
G. Skersinskytė nurodė, kad įvairiems asmenims yra pareikšti įtarimai dėl aplinkosaugos reikalavimų pažeidimo ir dėl didelio kiekio dokumentų klastojimo. Įtarimai pareikšti vienam juriniam ir aštuoniems fiziniams asmenims, tačiau įtariamųjų sąrašas dar bus tikslinamas.
Pasak prokurorės, tyrimą sunkina tai, kad jis labai sudėtingas, apimamas 8 metų laikotarpis, nagrinėjamos medžiagos kiekis didžiulis, reikia apklausti daugybę žmonių, kurie dirba ar dirbo bendrovėje, konsultuotis su mokslininkais, aplinkosaugininkais, kadangi gilinamasi į specifinę sritį.
„Grigeo Klaipėda“ atstovai ketvirtadienį priešpiet išplatino pranešimą spaudai, kuriame patikino, kad tęsiami pokyčiai, kad panašios istorijos, kai į Kuršių marias tekėjo nepilnai apvalytos nuotekos, nepasikartotų.
Pranešime spaudai cituojamas bendrovės generalinis direktorius Tomas Eikinas teigia, kad lygiai prieš metus, pernai sausio 7-ąją, paaiškėję faktai tapo didžiausia pamoka, kurią „Grigeo Klaipėda“ pasiryžusi paversti esminiais pokyčiais.
Bendrovės atstovai nurodo, kad „Grigeo Klaipėda“ nuo pat pradžių prisiėmė ir prisiims atsakomybę už savo veiklą, pasitelkė tarptautinius ekspertus žalai nustatyti. Bendrovė teigia, kad pagal galimybes bendradarbiauja su tyrimą atliekančiomis instancijomis.
„Bendrovės prioritetas yra kuo greičiau objektyviai išsiaiškinti poveikį gamtai bei atkurti pirminę aplinkos būklę, todėl patys iniciavome užsienio ekspertų tyrimą. Remiantis skaičiavimais ir užsienio ekspertų išvadomis, „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų paveiktas Kuršių marių plotas turėjo būti ribotas, o poveikis žuvims bei zooplanktonui nepadarytas“, – cituojamas T. Eikinas.
Iki šiol areštuoti fabriko nuotekų valymo įrenginiai Dumpiuose, „Grigeo Klaipėdos“ nuotekomis pagal pasirašytą sutartį rūpinasi AB „Klaipėdos vanduo“, tačiau planuojama paleisti ir naujus bendrovės valymo įrenginius Dumpiuose.
Rašyti komentarą