Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos ir Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus (LDS KS) nariams V. Mazurkevičius pasakojo, jog Liepų g. 4 namas buvo pastatytas dar XIX a. vid. Kiek žinoma, šiame pastate gyveno fotografas, batsiuvys, vėliau čia buvo įsikūręs teismas, Statybos inspekcija. Šiuo metu tai - rekonstruotas administracinis pastatas.
"Tai - istoriškai labai svarbi vieta. O prisiminimai, žinia, kuria stiprų meninį impulsą. Šiame pastate yra niša, kurioje ir sieksime realizuoti mozaikos projektą", - pasakojo architektas ir pridūrė, jog nišos aukštis yra 195 cm, plotis - 75 cm.
Projekte numatyta, kad mozaika bus kuriama iš skirtingų medžiagų. Kad kūrinį būtų galima apčiuopti ir jį norėtųsi paliesti, numatyta, jog centre liejinys bus gaminamas iš bronzos, o fonas, priminsiantis ornamentą, - iš spalvoto marmuro. Centre esą bus galima įžvelgti tarsi riterio motyvą, o šonuose, naudojant rausvą, gelsvą akmenį, - karališkuosius miesto ženklus. Mozaikoje taip pat bus matyti klaipėdietiški motyvai - valtis, tinklas. Dėl gilaus kūrinio reljefo paveikslą galės "perskaityti" ir aklieji.
"Taigi tai - ne tik meninis, bet ir socialinis projektas", - komentavo architektas.
Susirinkusieji sveikino šią iniciatyvą, pritarė projektui, tačiau taip pat pažėrė pasiūlymų. Esą mozaiką tikslingiau būtų nukalti iš vienos medžiagos - geriausia iš bronzos. Taip pat kritiškai buvo vertinama kūrinio "palangė", baltas apvalus rėmas bei apšvietimas.
G. Jonkus trumpai komentavo, jog kūriniu norėjo parodyti perėjimą iš vienos epochos į kitą, taip pat priminti tai, ko jau nebėra. O marmuro ir bronzos naudojimas būtų originalesnis ir naujesnis sprendimas nei kad įprasta matyti mozaiką. Tačiau į pastabas projekto autoriai sakė atsižvelgsiantys ir sieks jį patobulinti.
Rašyti komentarą