"Žinoma, užsieniečiai atima mūsų darbus. Bet jei kažkas, neturėdamas pinigų ir kontaktų, nemokėdamas kalbos, atima tavo darbą, tu - š...", - kažkada sakė vienas garsus komediantas. Klaipėdos verslui atstovaujantys žmonės įsitikinę, kad jei valstybei pavyks integruoti pabėgėlius, jie atneš naudos - tiek sukurdami sveiką konkurenciją, tiek gelbėdami su darbuotojų stygiumi nuolat kovojančias įmones.
Pasiūla - didelė
"Kalbant apie laisvas darbo vietas, nesvarbu, ar žmogus pabėgėlis, ar ne, jos skirtos visiems. Vis dėlto Klaipėdoje galima rinktis net iš maždaug 950 skirtingų profesijų, todėl, šnekant apie pabėgėlius, labiausiai reikės tik jų noro dirbti", - sako Klaipėdos teritorinės darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vedėjas Egidijus Palevičius.
Įdarbintojai laiko negaišta, todėl jau šio mėnesio pradžioje Darbo biržos direktorius patvirtino Pabėgėlių integravimo į darbo rinką įgyvendinimo priemonių planą. Jame numatyta sukurti sistemą, kurioje bus stebimos pabėgėliams teikiamos darbo rinkos paslaugos ir priemonės, teritorinių darbo biržų konsultantų mokymai ir kitos priemonės.
Klaipėdoje šiuo metu yra 964 įvairių profesijų laisvos darbo vietos.
"Kaip ir kasmet, Klaipėdoje itin didelės įsidarbinimo galimybės yra metalinių konstrukcijų ruošėjams ir montuotojams, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams bei suvirintojams. Minėtų profesijų laisvoms darbo vietoms užimti yra įdarbinami ir užsieniečiai", - tvirtina E. Palevičius.
Šiais metais Klaipėdos teritorinė darbo birža gavo 1 237 darbdavių prašymus įdarbinti užsieniečius.
Rašyti komentarą