Pažymėjimai atliks ir bilietų funkcijas

Pažymėjimai atliks ir bilietų funkcijas

Nors oficialiai elektroninio mokinio pažymėjimo sistema 11-oje uostamiesčio mokyklų pradės funkcionuoti nuo spalio 1 dienos, pažymėjimus jau gavę moksleiviai gali juos naudoti ir kaip elektroninį autobuso bilietą.

Žinoma, mokinio pažymėjimas turi būti su nuotrauka ir identifikaciniu kodu.

"Turime jau krūvą tokių vartotojų ir viskas vyksta sklandžiai. Elgiamasi taip pat, kaip ir pildant elektroninį bilietą. Pirmą kartą kasininkė tokio pažymėjimo sulaukė rugpjūčio 31 dieną. Iš pradžių buvo nedrąsu, bet viskas puikiai funkcionuoja. Tik gal komunikacijos pritrūko. Kiti tėvai, nors vaikas jau ir gavo elektroninį mokinio pažymėjimą, rugsėjo mėnesiui vis tiek pirko ir elektroninį bilietą", - pasakojo VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" vadovas Gintaras Neniškis.

Pasak jo, ši naujovė priimtina. Nes iki šiol mokiniai turėdavo kontroliariams rodyti ir elektroninį bilietą, ir mokinio pažymėjimą, o dabar viskas bus viename.

Kol kas G. Neniškis negali pasakyti, ar procesai sėkmingai vyksta ir internete bei kitose bilietų pildymo vietose - bent jau skundų dėl to tikrai nebuvo sulaukta.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė priminė, kad rugsėjo mėnuo - tik pirmojo etapo bandomasis laikotarpis.

NAUDA. Iki šiol mokiniai turėdavo kontrolieriams rodyti ir elektroninį bilietą, ir mokinio pažymėjimą, o dabar viskas bus viename. Astos VAINORĖS nuotr.

"Pagal susitarimą mes šitą sistemą turime paleisti nuo spalio 1 dienos. Tad per rugsėjį įstaigoms suteikta galimybė išbandyti ir pasakyti, ar yra kokių taisytinų dalykų. Juolab kad reikia laiko ir pažymėjimams išduoti, o galutiniai vaikų sąrašai buvo aiškūs tik rugsėjo 1-ąją, tad ir buvo nuspręsta pirmąjį mokslo metų mėnesį skirti bandomajam laikotarpiui", - pasakojo N. Laužikienė.

Pirmuoju etapu elektroninis mokinio pažymėjimas pradės funkcionuoti 11-oje uostamiesčio mokyklų. Dar 10 mokyklų ši sistema, planuojama, galės pradėti veikti nuo lapkričio, o į trečiąjį etapą pateksiančios įstaigos dar turės palaukti pavasario.

Svarbiausia funkcija, kurią atliks šis pažymėjimas - saugumas. Į mokyklą bus galima patekti tik turint elektroninį pažymėjimą. Be to, šitaip moksleiviai užsiregistruos. Taigi tėvai elektroniniame dienyne galės stebėti, kada jų vaikas atėjo ir išėjo iš mokyklos. Planuojama, kad ši sistema veiks ir neformaliojo ugdymo srityje, tad tėvams bus lengviau kontroliuoti ir būrelių lankymą.

Šis pažymėjimas tarnaus ir kaip skaitytojo bilietas bibliotekose bei bus naudojamas taikant nemokamą maitinimą.

"Tai sudarys galimybę mažinti socialinę atskirtį, išvengti patyčių, nes nebebus galima identifikuoti, kurie mokiniai valgo nemokamai, o kuriems į pažymėjimus pinigus už maitinimą perveda tėvai", - minėjo N. Laužikienė.

Tiesa, ši paslauga priskirta prie papildomų funkcijų, tad jei tėvai norės, kad pažymėjimas tarnautų ir kaip mokėjimo kortelė, už tokią paslaugą turės susimokėti iš savo kišenės.

Kai kurių pirmajame etape dalyvaujančių mokyklų vadovai sakė, kad bandomuoju laikotarpiu jau išryškėjo kai kurie taisytini dalykai, tačiau jie esantys labiau techninio pobūdžio - pavyzdžiui, magnetas nepritraukia iki galo durų ir jos neužsirakina. Tačiau šiuos ir panašius trikdžius tikimasi greitai pašalinti.

Teigiama, kad tiek mokiniai, tiek mokytojai naujovę priėmė noriai. Žinoma, kyla įvairių baimių, pavyzdžiui, pamesti pažymėjimą, nes tokiu atveju naują reikės pirkti jau iš savo kišenės. Papildomas pažymėjimas kainuos 3 eurus. Dabar jie buvo išdalinti nemokamai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder