Džiazo festivaliui ruošiama scena - dovana miestui
Džiazo festivaliui ruošiama scena - dovana miestui

Vienam masiškiausių ir klaipėdiečių itin mėgstamam Pilies džiazo festivaliui rengiamasi pastatyti specialią sceną, kuri vėliau tarnautų ir kitiems uostamiestyje vyksiantiems renginiams. [CITATA]

"Tokia idėja kilo jau prieš keletą metų, bet dabar atsirado puiki galimybė ją įgyvendinti, nes turime mecenatą. Paremti šios scenos gimimą sutiko sentimentus uostamiesčiui ir džiazo festivaliui jaučiantis verslininkas Ovidijus Jankauskas", - pasidžiaugė Pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Planuojama, kad iš medinių konstrukcijų sumontuota scena bus neįprasta savo forma. Pasak I. Grubliauskienės, tai bus tarsi didžiulė meno skulptūra.

Kadangi taip jau natūraliai susiklostė, jog daugiausia koncertų ir masinių renginių pastaruoju metu vyksta Kruizinių laivų terminale, tad ir nuspręsta miestui skirtą dovaną statyti šioje vietoje.

VILTIS. Organizatoriai viliasi, kad unikalią sceną Kruizinių laivų terminale pavyks sukonstruoti jau šiam džiazo festivaliui. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

"Ši idėja patiko ir tos teritorijos savininkams. Juk miestiečiai norėjo matyti prie Kuršių marių Klaipėdos muzikinį teatrą. Taigi ši scena galėtų būti tarsi mažas kultūros lopšys prie vandens. Tai unikalus dalykas, ko nėra visoje Lietuvoje", - pasakojo Džiazo festivalio vadovė.

Nors traktuojama, kad tai - laikinas statinys, manoma, jog pasibaigus Džiazo festivaliui jo niekas neskubėtų ardyti - scena būtų galima naudotis rengiant kitas miesto šventes ir koncertus.

"Turime vilties, kad sceną pavyks sukonstruoti jau šiam Džiazo festivaliui. Blogiausiu atveju - kitam tai jau tikrai", - vylėsi I. Grubliauskienė.

Projektas jau buvo pristatytas ir Klaipėdos architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybai. Pastarosios nariai pasidžiaugė šia gražia iniciatyva, tik suabejojo dėl vietos.

"Kadangi scena planuojama aukšta - maždaug 10 metrų aukščio, ekspertai suabejojo, kaip toks statinys atrodys Smiltynės fone. Be to, suprantama, kad toks statinys, nors ir laikinas, stovės ilgai, tad visi kiti šioje erdvėje vyksiantys renginiai turėtų prisitaikyti prie jos. O juk kintanti scenos vieta skirtingų renginių metu suteikia žaismingumo", - ekspertų pasvarstymus perpasakojo Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos pirmininkas Vaidotas Dapkevičius.

Pasak jo, architektai svarstė, kad tokia scena galėtų papuošti ir kitas miesto erdves - pavyzdžiui, Jono kalnelį, arba galėtų atgaivinti Vasaros estradą.

"Mūsų išvados - tik patariamojo pobūdžio. Tačiau tikimės, kad kai kurios pastabos užsakovams galėtų patikti. Buvo iškelta mintis, kad šią sceną reikėtų statyti tokią, kad ji galėtų funkcionuoti nuolatos, ne tik koncertų metu", - sakė V. Dapkevičius.

Savo ruožtu I. Grubliauskienė priminė, kad ekspertų tarybai buvo pateiktas svarstyti tik pats projektas, kurį jie įvertino palankiai, o ne vieta.

"Dėl vietos jau apsispręsta. Kai Džiazo festivalis vyksta Teatro aikštėje, dalis miestiečių paburba dėl triukšmo ir dėl to, kad tenka riboti eismą. Persikėlus festivaliui į Kruizinių laivų terminalą visų šių nepatogumų pavyktų išvengti", - vieną iš motyvų pateikė I. Grubliauskienė.

Žinia, jau buvo paskelbta, kad tarp šiųmečio festivalio, vyksiančio gegužės 31-birželio 1 dienomis, atlikėjų bus ir legendinio soulo muzikos atlikėjo Rėjaus Čarlzo (Ray Charles) dukra.

"Ši scena bus daugiafunkcinė"

Vitalijus JANKŪNAS, architektas

Sukurti tokią scenos formą mus įkvėpė asociacijos su trimitu ir kontrabosu, o planuojama medžio apdaila - tarsi eglutės forma persipinančios dailylentės - turėtų priminti Baltijos šalių pavelde aptinkamus liaudies motyvus. Ši scena bus daugiafunkcinė. Kadangi tai vienatūris, neuždaras objektas, tuo metu, kai nevyks renginiai, žmonės galės pasilypėję ant scenos grožėtis Smiltynės ir Kuršių marių vaizdais. Kadangi po scena bus net 2 metrų aukščio interaktyvi erdvė - ją taip pat bus galima išnaudoti.

Sidebar placeholder