Ispanas Klaipėdai grąžintų prieškarinį grožį

Ispanas Klaipėdai grąžintų prieškarinį grožį

Prieš trejus metus įsimylėjęs klaipėdietę ispanas Jose Maria Rodriguez Clemente susižavėjo ir Klaipėda. Teisės ir politologijos studijas Madride bei Berlyne baigęs 25-erių metų jaunuolis, kalbantis ispanų, anglų, vokiečių, italų bei prancūzų kalbomis, nesunkiai išmoko ir lietuvių kalbą, įsidarbino Lietuvos-Ispanijos prekybos rūmų atstovu Lietuvoje. Dabar Jose gyvena Vilniuje, tačiau kas dvi tris savaites lekia į uostamiestį.

Koks buvo pirmasis įspūdis atvykus čia?

Prieš atvažiuodamas į Lietuvą buvau aplankęs nemažai Europos šalių. Buvau Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Lenkijoje, Ukrainoje. Lenkija man pasirodė gana skurdi šalis. Įsivaizdavau, kad Lietuvoje gali būti panašus vaizdas, tačiau buvau labai maloniai nustebęs.

Man keista, kad Lietuva, turėdama tokią nuostabią pajūrio gamtą, Jūrų muziejų, nedidelius unikalius miestelius, Vilnių ir kt., yra dar neatrastas turistų kraštas. Man atrodo, kad čia galėtų būti turistų tiek pat daug, kaip Prahoje, Rygoje ar Taline, tačiau reikia dar labai daug dirbti reklamos srityje.

Kaip jūs pareklamuotumėte turistams Klaipėdą?

Galiu pasakyti, kaip reklamuoti nereikėtų. Atvykdamas į Lietuvą turėjau tokį lankstinuką, kuriame buvo gąsdinama, kaip čia pavojinga užsieniečiams, kad gražios lietuvaitės gali suvilioti ir apvogti... Iš tiesų Klaipėda yra labai saugus miestas. Madridas daug pavojingesnis, tačiau niekas nesugalvotų tuo gąsdinti turistų.

Ko čia pasigedote? Ką darytumėte, kad miestas būtų patrauklesnis?

Man atrodo, kad Klaipėda buvo labai graži prieš karą. To liudininkas senamiestis - dabar labai mažas, tačiau dėmesio jam, mano nuomone, trūksta. Juk ne tiek daug senamiestyje pastatų, manau, tikrai galima rasti lėšų jiems restauruoti, pagražinti. Teatro aikštę reikėtų padaryti atraktyvesnę, dabar ji - labai graži, tačiau nesulaiko turistų ilgesniam laikui.

Klaipėda turi labai gražų parką ir upę. Reikėtų juos labiau pritaikyti žmonių poilsiui.

Pasigedau Klaipėdoje "Erasmus Party". Tai vakarėliai, organizuojami tarptautiniams studentams, kuriuose gali susipažinti, bendrauti su jaunimu iš įvairių šalių. Tokie vakarėliai labai populiarūs Europoje.

Kaip pats savo darbu prisidedate prie Lietuvos, Klaipėdos gerovės?

Mano darbas - tarpininkauti, padėti užmegzti kontaktus tarp Ispanijos ir Lietuvos verslininkų. Dabar, kol dėl krizės gana žemos kainos, yra labai daug galimybių pradėti naujus verslus. Tokius, kurie po krizės įgaus itin didelį pagreitį.

Lietuvoje beveik visiškai neišnaudota ateityje būsianti labai pelninga niša - energetikos verslas. Neabejotinai atsigaus daugiabučių namų statybų verslas, nes Lietuvoje dar labai daug žmonių gyvena kaimuose ir jie kelsis į miestus. Taip pat ateityje bus labai paklausios senų daugiabučių renovacijos bei senų namų restauracijos paslaugos.

Kur leidžiate laisvalaikį Klaipėdoje?

Vakar iki paryčių linksminomės naktiniame klube "Manhaten". Tai pats geriausias klubas Klaipėdoje... O šiaip "barake" degtinę geriam (juokiasi). Iš tiesų "barake" sutikau labai daug įdomių, gerų žmonių. Iš pradžių labai stebėjausi, kaip studentai gali gyventi tokiomis sąlygomis. Jie turi tik vieną tualetą ir prausyklą 5-6 žmonėms, vieną virtuvę per visą aukštą ir vieną dušą - 200-300 žmonių! Tačiau Lietuvoje studentai labai draugiški ir laimingi. Daug draugiškesni ir laimingesni nei, tarkim, Berlyne, kur kiekviename studentų kambaryje yra virtuvė ir tualetas su dušu.

Dar man labai patinka Klaipėdos senamiestis, Teatro aikštė, dažnai apsilankau Jūrų muziejuje. Vasarą mėgstu pavažiuoti į Neringą arba Kretingą.

Ar norėtumėte pasilikti gyventi Lietuvoje, Klaipėdoje?

Nežinau. Galbūt norėčiau... Nors man labiau patinka internacionaliniai miestai, kuriuose gyvena daug įvairių tautybių žmonių. Klaipėdoje dar taip nėra.

Kitąmet 7 mėnesius praleisiu Ispanijoje, nes gavau stipendiją tarptautinio verslo magistro studijoms Madride su sąlyga, jog vėliau pereisiu į diplomatinę tarnybą. Taigi savo ateitį sieju su Lietuva.

Juk ne tiek daug senamiestyje pastatų, manau, tikrai galima rasti lėšų jiems restauruoti, pagražinti

Jose Maria Rodriguez CLEMENTE

Sidebar placeholder