Romanas Klemencovas: "Miestą atgaivintų meno festivaliai"

Romanas Klemencovas: "Miestą atgaivintų meno festivaliai"

Iš pradžių, kai buvau nuvažiavęs ten, ištiko šokas, nes suomiai pametę galvas dėl sporto: vaikai ir senukai, vyrai ir moterys sportuoja visur mieste, bėgioja po parkus, praktikuoja šiaurinį vaikščiojimą, slidinėja. Pagrindinis jų transportas yra dviračiai, antras - autobusai. Tiesa, dabar ir mūsų žmonės bando tai daryti.

Tačiau mums, panašu, labiausia trūksta vidinio stabilumo, tokios savijautos, kad norėtųsi iš pat ryto mankštintis. Ten negirdėjau kalbų apie krizę, šilumą, dujas, apie politiką suomiai apskritai nekalba, televizija netransliuoja parlamento posėdžių. Žmonės turi, už ką susimokėti mokesčius, ir dėl politikos nesuka galvos.

Sakėte, kad miesto veidui, dizainui trūksta naujoviškumo, o gal pirmiausiai reikėtų pakeisti varvančius "chruščiovkių" stogus?

Galima ir stogus, bet pirmiausia reikėtų renovuoti, papuošti fasadus, balkonus. Kita vertus, "chruščiovkes" galima pagražinti įvedus šiuolaikines technologijas, bet viduje liks prakiurę vamzdžiai ir atgyvenę šilumos mazgai.

Kaip įpūstumėte miestui daugiau gyvybės?

Aš pirmiausia miestui suteikčiau daugiau šviesos: apšvietus gatves, pastatus, prašviesėtų ir "dūšia".

Pasiūlyčiau karuseles. Net maži provincijos miesteliai turi sutvarkytas jaukias aikštes, kurios žiba, yra apšviestos... Antai Atgimimo aikštė - toks solidus pavadinimas, o ji - tuščia juoda skylė, kaip koks Bermudų trikampis. Mano tėvas sako, kad joje galėtų stovėti nors ir Mao Dzeduno statula, bet tegu aikštė šviečia. Žmonės ateitų pasibūti, domėtųsi.

Ir dar galvoju, kad miestui reikia meno festivalių, kad atvažiuotų tūkstančiai žmonių iš įvairių pasaulio miestų. Tai turėtų būti šiuolaikinis menas su folkloro ir egzotikos elementais. Antai buvo "Europiada" - kaip virė miestas, kaip malonu buvo sutikti ispaną, olandą, patirti, kuo jie gyvena. Jūros šventė taip pat galėtų išaugti, joje turėtų būti ne vien "duonos ir reginių", bet ir daugiau prasmės.

Sidebar placeholder