Viktoras Usovas: "Viltys - į jaunimą"

Viktoras Usovas: "Viltys - į jaunimą"

Klaipėdietis Viktoras Usovas nesyk girdėjo aukščiausiojo laipsnio pagyrimų - tapęs šauniausiu Lietuvos kolegijų studentu, gavęs "Jaunosios auksinės širdies" apdovanojimą už aktyvią savanorišką veiklą, šiemetiniuose pilietiškiausių miestelėnų rinkimuose tapęs jauniausiu finalininku. Tačiau tas, kuris kryptingai daro gera, darys tai ir be skambių pagyrimų, - įsitikinęs vaikinas.

"Todėl norėčiau, kad apdovanojimai skatintų ne mane, o kitus jaunus žmones, - vylėsi 23-ejų Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos tarptautinio verslo vadybos trečiakursis. - Tikslingiau būtų išskirti savarankišką nominaciją jaunimui. Tik nedaugelį pavykusių gerų darbų padariau visiškai vienas.

Dažniausiai pašonėje yra žmonių, kurie veikia išvien. Lyderis, kuris yra puse žingsnio priekyje, labiau pastebimas. Tačiau tas, kuris veikia, savo sieks ir be jokių apdovanojimų. Anksčiau ir aš labai mėgau gražiai pakalbėti, užuot tuo metu ėmęsis darbų. Tačiau kuo toliau, tuo aiškiau suprantu, kas turi vertę."

Jo teigimu, pilietiškumas sutampa su neabejingumu tam, kas vyksta aplink, ir noru prisidėti, kad tavo miestas ir valstybė klestėtų. "Klaipėda man visada imponavo. Neketinu iš čia išvažiuoti, nors, žinoma, niekada nesakyk niekada", - teigė klaipėdietis, baigęs "Aitvaro" gimnaziją.

Moksleivių, o vėliau - studentų savivaldos bei nevyriausybinių organizacijų aktyvus narys, karatė kyokushin mokyklos atsakingasis sekretorius bei teisėjas, V. Usovas didžiausiais savo autoritetais vadina tėvus ir draugus.

"Nuo mažens buvau mokomas padėti kitiems. Tiesa, pasitaiko, jog artimieji paburnoja, kad, padėdamas kitiems, nebeskiriu laiko saviems", - juokėsi 23-ejų vaikinas, nepraleidžiantis progos pabendrauti ir pakonsultuoti nevyriausybinių organizacijų narių, užsukti aplankyti bičiulių uostamiesčio mokyklose, organizuojantis ir vedantis įvairius renginius.

Būdamas Klaipėdos jaunimo reikalų tarybos narys, V. Usovas itin daug vilčių sieja su jos veikla. "Nors tarybos paskirtis - patariamoji, manau, visada galima sugalvoti veiklos, kuria neapsiribotume posėdžiais ir bendravimu su Savivaldybe", - sakė vaikinas.

Viena iš pokalbininko vizijų, kurią jis su bendraminčiais nori įgyvendinti Klaipėdoje, - atgaivinti miesto mokyklų parlamentų bei uostamiesčio mokinių tarybos veiklą.

"Šiuo metu deriname planą suvienodinti rinkimų į parlamentus sistemą ir juos organizuoti tą pačią savaitę visame mieste, kad tuo metu jo mokyklose vyktų linksmas šurmulys su tikromis rinkimų kampanijomis, kandidatai išradingai ieškotų būtų patraukti savo pusėn rinkėjus, - kalbėjo V. Usovas. - Kol kas mokinių savivalda aktyviau veikia daugiausia trečdalyje miesto mokyklų."

Uostamiesčio specifika - čia veikiančios jaunimo organizacijos neretai lieka be lyderių, kai šie, pabaigę mokyklą, išvažiuoja studijuoti kitur. V. Usovo nuomone, išgelbėti nuo greitos kadrų kaitos galėtų ne tik nuoseklesnis organizacijų darbas, bet ir ilgesnės moksleivių savivaldos vadų kadencijos.

"Miesto mokinių tarybos pirmininku galėtų būti ir studentas, - svarstė vaikinas. - O efektyvus jos funkcionavimas atveria plačias perspektyvas - pavyzdžiui, rašyti projektus įvairiems fondams, plėtojant jaunimo veiklą."

Vaikino nuomone, reikia dirbti ne tik su mokiniais, bet ir su pedagogais. "Žaidi politiką", - papriekaištauja kai kurie iš jų pažangiems jaunuoliams, kurie nori važiuoti į seminarą. Šitoks požiūris nepelnytai nuvertina jaunimo siekius", - sakė V. Usovas.

Pokalbininko teigimu, tam, kad išugdytume aktyvios ir entuziastingos jaunuomenės gretas, prireiks apie 10-15 metų. Tačiau tai esanti investicija į visos šalies gerovę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder