Premjeras abejoja siūlymu į valstybės tarnybą priimti tik atlikusius privalomąją karo tarnybą

Premjeras abejoja siūlymu į valstybės tarnybą priimti tik atlikusius privalomąją karo tarnybą

Premjeras Algirdas Butkevičius abejoja partijos kolegos socialdemokrato Domo Petrulio siūlymu į valstybės tarnybą priimti tik asmenis, atlikusius privalomąją karo tarnybą.

"Aš manau, kad neturi būti jokio išskirtinumo, jei jaunas vyras patenka į tą amžiaus grupę, kuriai priklausantieji turi būti kviečiami į privalomąją karinę tarnybą, tai jis turėtų tą ir padaryti. Draudimas, manau, pretenduoti į valstybės tarnybą vargu ar paskatins. Turbūt daugiau atsižvelgiama į kitas motyvacines priemones", - interviu "Žinių radijui" ketvirtadienį sakė jis.

D. Petrulis siūlo įteisinti, kad asmenys, priimami į valstybės tarnybą, būtų atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą. Reikalavimas būtų netaikomas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams, moterims, asmenims, kuriems privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta, ir atleistiems nuo karo prievolės asmenims.

Šiuo metu Valstybės tarnybos įstatyme numatyta, kad asmuo, priimamas į valstybės tarnautojo pareigas, turi turėti Lietuvos Respublikos pilietybę; mokėti valstybinę lietuvių kalbą; būti ne jaunesnis kaip 18 metų ir ne vyresnis kaip 65 metų (reikalavimas būti ne vyresniam kaip 65 metų netaikomas politinio (asmeninio) pasitikėjimo ir pakaitiniams valstybės tarnautojams); turėti to lygio valstybės tarnautojo pareigoms eiti būtiną išsilavinimą; turėti valstybės tarnautojui privalomų jo veikloje bendrųjų gebėjimų visumą, o vadovaujantys valstybės tarnautojai - taip pat ir privalomų jų veikloje gebėjimų vadovauti valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai ar jos padaliniui visumą.

Premjerui norisi, kad jaunuoliams privaloma karinė tarnyba būtų kaip garbė, tačiau D. Petrulio siūlymas Seime greičiausiai bus svarstomas.

Parlamentas ketvirtadienį turėtų priimti Karo prievolės įstatymo pakeitimo projektą.

"Tokių išskirtinumų, kad būtų užimamos tam tikros pareigos valstybės tarnyboje, ar gali ar negali, vargu ar tokiais būdais reikėtų visa tai spręsti", - tikino A. Butkevičius.

Per 10 dienų į privalomąją karo tarnybą užsirašius 100 savanorių, A. Butkevičius pripažino tikėjęsis, kad šis skaičius bus didesnis. Pasak jo, daugelis jaunuolių laukia, kada bus pakviesti atlikti privalomosios karo tarnybos, ir tai padarys atsakingai, sąžiningai bei jausdami garbę.

Klausiamas, ar per savanoriškumą galima surinkti 3 tūkst. savanorių, savanoriškumą siejo su tam tikromis motyvacinėmis priemonės.

"Tos priemonės, manau, paskatins daugiau savanorių ateiti", - neabejojo Vyriausybės vadovas. A. Butkevičius kaip skatinimo priemones minėjo, kad per privalomąją karo tarnybą būtų galima surengti mokymus vairuotojo teisėms įsigyti. Kariuomenėje išmokę vairuoti jaunuoliai esą netgi galėtų pasirinkti su tuo susijusią profesiją. Taip pat tarp skatinimo priemonių - kompiuterių, kalbos kursai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder