Darželiai paminėjo advento pradžią

Darželiai paminėjo advento pradžią

Puoselėdama etnokultūros tradicijas lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė šiais metais adventą pradėjo netradiciškai. O Klaipėdos lopšelio-darželio "Žuvėdra" Pelėdžiukų grupės vaikučiai šį metą pasitiko su "Sidabro gijos" senjorais.

Lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti įstaigos teminėje savaitėje "Uždekime laukimo žiburius". Tikslas - suartinti visus, uždegti šiltas ugneles ir pasidovanoti sau nuostabių akimirkų. Švenčiame tarsi viena didelė šeima - susirenkame ir stengiamės vaikų labui, tačiau kartu ir mes patys, suaugusieji, gauname dovaną: nuostabius patyrimus ir emocijas. Visą savaitę vaikai žaidė žaidimus, skambėjo dainos, diskutavo, dalinosi įspūdžiais apie gerumą, draugiškumą, gražų bendravimą, Kalėdų laukimą, kūrė advento vainikus, kuriais pasipuošė grupę.

Žibintų parodoje galėjome pamatyti įvairiausių, vienas už kitą įdomesnių žibintų, kuriuos sukūrė vaikučiai su tėveliais. Vaikai buvo pakviesti pažiūrėti šešėlių teatrą "Eglė žalčių karalienė". Ketvirtadienį visa bendruomenė buvo pakviesta į žiburio uždegimo šventę darželio kieme prie laužo. Auklėtojos, tapusios "žibintininkėmis", uždegė vilties ir laukimo žibintus, kuriuos atsinešė vaikai. Kiemas prisipildė jaukaus šurmulio su daug žiburėlių vaikučių rankose. Linkėdami vieni kitiems gerumo, supratimo advento laikotarpiu, kiekviena grupė uždegė ir paleido skristi į dangų žibintus. Šventės pabaigoje visi gėrėjosi ugnies šokiu, kurį dovanojo šokio su ugnimi klubas "Liepsnojantis šerkšnas".

Ilgokai tą vakarą klaidžiojo po mikrorajoną šviesios žibintų ugnelės. Tai vaikučiai su tėveliais nešė į namus degančius žibintus - šviesų Kalėdų laukimą.

Bendrą Klaipėdos lopšelio-darželio "Žuvėdra" Pelėdžiukų grupės ir senjorų šventę organizavo "Sidabro gijos" pirmininkė Nijolė Ivanauskienė, choro vadovė ir "Žuvėdros" meninio ugdymo mokytoja Daiva Šilinskienė, joms talkino darželio priešmokyklinio ugdymo pedagogė Dalia Lakštutienė ir auklėtoja Monika Baranauskienė.

SAVAITĖLĖ. Lopšelio-darželio "Volungėlė" bendruomenė buvo pakviesta dalyvauti teminėje savaitėje "Uždekime laukimo žiburius".

Senjorų padengtas tradicinis Kūčių stalas ir vaizdingas Žibutės Genutės Montvydienės pasakojimas apie tai, kada valgomas kalėdaitis, kodėl seneliai ir tėveliai Kūčių vakarui gamina dvyliką patiekalų, labai sudomino mažuosius. Buvo patiekalų, kuriuos vaikai paragavo pirmą kartą - cibulynė, aguonų pienas, spirgynė. Vis dėlto mažieji pirmenybę teikė saldumynams. Tai rodo, kad ir jų tėveliams ruošiant Kūčių vakarienę, reikėtų kreiptis į senolius receptų, paaiškinti mažiesiems tradicijas, pradžiuginti artimus senovinių valgių sveikumu ir natūralumu.

Šventės metu buvo apsikeista savo darytais angeliukais bei snaigutėmis, nuskambėjo giesmės, eilės, vaikučiai seneliams pasekė pasaką apie keturis angelus.

Lopšelio-darželio "Volungėlė" priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona GAIDIENĖ, Pagyvenusių žmonių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina BUSLAJEVA

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder