Prancūzijoje traukinyje šaudžiusį užpuoliką nuginklavo JAV karys

Prancūzijoje traukinyje šaudžiusį užpuoliką nuginklavo JAV karys

Penktadienį greitajame traukinyje Prancūzijoje iš automato šaudęs vyras sužalojo tris žmonės, tačiau jį nuginklavo keleiviai, tarp kurių buvo ir JAV karys, praneša "Reuters".

Nusikaltėlis buvo suimtas kai traukinys vykęs iš Amsterdamo į Paryžių sustojo Araso traukinių stotyje, esančioje Šiaurės Prancūzijoje.

Tyrimą pradėjo Prancūzijos prokuroras atsakingas už antiterorizmą. Užpuoliko motyvai nežinomi.

Tarp sužeistųjų buvo JAV pilietis ir prancūzas aktorius Žanas Hiugas Angladas (Jean-Hugues Anglade).

Pasak Aleko Skarlatoso (Alek Skarlatos), 22 m. JAV Nacionalinės gvardijos nario, jo draugas, taip pat tarnaujantis JAV ginkluotose pajėgose, buvo sužalotas per grumtynes su ginkluotu užpuoliku. Nepaisant to, šaulys buvo sutramdytas. A. Skarlatosas Prancūzijoje atostogavo po tarnybos Afganistane.

Nors Prancūzijos Vidaus reikalų ministerija anksčiau pranešė, kad nukentėjo ir Didžiosios Britanijos pilietis, tačiau britų žiniasklaida remdamasi Užsienio reikalų ministerija tai paneigė.

Komentuodamas JAV piliečių veiksmus, Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kazenevas (Bernard Cazeneuve) teigė, kad jų drąsa padėjo išvengti baisios tragedijos.

JAV pajėgų Europoje atstovybė informavo, kad vienas iš traukinyje sužeistųjų keleivių yra JAV karys, tačiau sužalojimai jo gyvybei pavojaus nekelia.

Prancūzijos geležinkelių bendrovės SNCF atstovas spaudai televizijoje kalbėjo, kad užpuolikas buvo ginkluotas automatiniais ginklais ir peiliais. SNCF dukterinė bendrovė "Thalys" pranešė, kad užpuolikas į traukinį įsėdo Briuselyje.

Pasak policijos atstovų, 26 m. suimtasis yra kilęs iš Maroko ir buvo ginkluotas "Kalašnikovo" automatu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder