Turkija. Šokoladas. Viduriuojam
"Dabar prekiaujama viskuomi, prekiaujame nuo stalų, laikraščių, paklotų ant žemės, treilerių, kėdžių... Privatus prekeivis kreipėsi į Higienos centrą. Jam sukėlė įtarimą turkiško šokolado kokybė, - 1992-ųjų spalio 3 dienos "Vakarų eksprese" rašė mūsų reporteris Gintaras Vaičekauskas. - Ir ką jūs manote? Atlikus laboratorinius tyrimus nutatyta, jog turkiškuose šokoladuose "Maksi", Berni", Melek", "Tatbol", "Samuray" rasta žarnyno mikrobų (lazdelių). Higienos centre skubiai priimtas nutarimas, draudžiantis realizuoti šiuos Turkijoje pagamintus šokoladus."
Autorius G. Vaičekauskas tada, prieš 25 metus, buvo toks rūpestingas, kad suskubo įspėti skaitytojus nepirkti šių šokoladų.
"Nes po to nebesuprasi, kodėl pilvą raižo ir ilgesnę laiko dalį praleidi "išmetamosiose", - paaiškino autorius ir rašinį baigia pamąstymais: "Mes jau prisiprekiavome! "Žardės" kulinarijos skyriuje galima nusipirkti striukę. O kuriame knygyne pirksime pyragą su razinom?"
Kas pikčiau?
Reporterė Kristina Lotužytė bando išsiaiškinti, kas pikčiau - gyvsidabris ar bloga valdžia? "Balandžio mėnesį Taikos prospekto 55 namo 24 bute išsiliejo gyvsidabris. Šiandien yra spalio trečioji, - rašo autorė, - laiptinės ketvirtajame ir penktajame aukšte dar tebegyvena žmonės. Berniukas iš 25-ojo buto guli ligoninėje. Diagnozė - chroniškas apsinuodijimas gyvsidabriu. Dabar jį išrašo iš ligoninės. Kur vežti? Vėl į butą, kuriame užterštumas gyvsidabriu kelis kartus viršija normą."
"Argi jūs, valdžios vyrai, esat bent sudilusio skatiko verti, jei nė piršto nepajudinot žmonėms išgelbėti?", - retoriniu klausimu savo rašinį baigia autorė.
"Spektro" margumynai
"Spektre" liūdna žinutė apie tai, kad per vienerius metus Lietuvos kariuomenėje jau žuvo septyni kareiviai.
Kitoje žinutėje "Tai aktualu", rašoma, kad artėjant rinkimams į Seimą vis aktualesnis darosi Klaipėdos dramos teatro spektaklis "Reikia melagio". Kviečiame apsilankyti, ragina "Vakarų ekspresas".
Aferistų dėmesiui
1992-ųjų spalio 6 dienos "Vakarų ekspreso" 1-ajame puslapyje skaitytojai informuojami: "Latvijoje įvedus latviškuosius rublius, pradėjo masiškai cirkuliuoti padirbti pinigai. Viskas daroma paprastai. Tereikia gero spalvotojo dauginimo aparato ir padoraus popieriaus, - rašoma žinutėje, - manome, kad ir lietuvių aferistai neatsiliks, kadangi talonai dažnai keitėsi. Sukčių patogumui siūlome visus piniginius ženklus. Na, o pirmasis, atnešęs į redakciją meniškai padirbtų lietuviškų talonų, bus premijuotas."
Atgal į akmens amžių
Tokia fotoreplika pasitinka skaitytojus tituliniame "Vakarų ekspreso" puslapyje: "Laužome suolus, niokojame taksofonus, deginame laikraščių dėžutes, gadiname liftus, daužome stiklus. Naujausia "akcija" - prie "Vyturio" parduotuvės: kažkoks dvasios invalidas sviedė į reklaminį stendą rašalo buteliuką."
Klausimas žaliesiems
"Kodėl niekas neinformavo klaipėdiečių, - piktinasi mūsų dienraštis, - kad tanklaivis "Lariche", priregistruotas Palerme, rugpjūčio mėnesį Naftos eksporto bazėje išliejo apie 8 tonas naftos? Jie turėjo sumokėti keliasdešimt tūkstančių dolerių baudos, tačiau nemokėjo nė cento. Galbūt davė kai kam mažiau, bet į rankas?"
Tragiškas vizito finalas
"Girtas anglas nesuvaldė žigulių, - apie nelaimę Klaipėdos gatvėse spalio 8-osios dienraščio numeryje rašo Šarūnas Pučinskas. - Naktį iš spalio 5-osios į spalio 6-ąją, apie 2 val. 30 min., S. Šimkaus, I. Kanto ir S. Daukanto gatvių sankryžoje įvyko autoavarija. Žuvo 24 metų vaikinas. Automobiliu VAZ-21061 važiavo šešiese: keturi klaipėdiečiai ir du anglai jūreiviai iš karo laivo "Brocklesby", rytą turėjusio išplaukti. Girtas ekipažas lėkė Kanto gatve, vairavo 27 metų amžiaus britas Džonas Barnesas, kuris, nežinodamas pavojingo posūkio iš Kanto į Šimkaus gatvę, rėžėsi į medį. 24-erių metų Olegas Surkovas žuvo."
"Per gerai mes juos priimame, atsiduso kelių policijos komisaras Vytautas Kazlauskas. Yra karčios teisybės komisaro žodžiuose. Jūrininkams rengiami priėmimai, ekskursijos, bet išsiilgusiems kranto tomiams ir žakams rūpi kitokios pramogos, kitokie įspūdžiai, tad miestelėnai per daug nesistebėdavo, penktą valandą ryto matydami šaunius jūrininkus, svirduliuojančius gatve. Tik gaila Klaipėdos universiteto studenčių, kurios sudarė mažumą prieš "divizijos panteras" per jaunimo vakarą Universitete."
Tas pats
"Žioplas studentas, kuris praėjusių metų rudenį "Gausos" kavinėje buvo pametęs 10 JAV dolerių, šiemet spalio 6 d. apie 20 val. ten pat pametė žalią piniginę su ką tik gauta stipendija, - skelbiama "Spektre". - Žmonės gerieji, pasigailėkite žioplio ir paskambinkite telefonu 14810." Įdomu, ar atsirado gailestingų klaipėdiečių, kuriems prabilo sąžinė ir jie neleido studenčiokui mirti iš bado?
Kriminalinės kronikos eilutės
"Gautas Autobusų parko vairuotojo pareiškimas, kad rugsėjo 28 d. prie "Vingio" prekybinio centro jis susipažino su dviem vaikinais, kurie jį pavaišino svaigoholiniais gėrimais (suprask taip, kaip supranti), o išgėrus atėmė iš jo žalios spalvos automobilį "Moskvič-412".
Niekaip nesuprantu, nuo kada iš Autobusų parko vairuotojų vagiami moskvičiai? Pagal logiką, iš Autobusų parko vairuotojų turėtų būti vagiami autobusai!
Geraširdė darbininkė A. M. (g. 1943 m.) priėmė pas save gyventi pilietį A. Miliauską (g. 1962 m.), kuris prieš porą savaičių dingo kartu su 4 000 darbininkės rublių. Matyt, pats sau už paslaugas susimokėjo, ne kitaip...
Rašyti komentarą