Klaipėdoje buriasi bėgikų bendruomenė

Klaipėdoje buriasi bėgikų bendruomenė

Artėjant pavasariui vis daugiau klaipėdiečių išbėga į miesto parkus. Vienas jų - bėgikas Valentas Uža, papasakojęs apie bėgimo entuziastų uostamiestyje vykdomą sportišką iniciatyvą.

"Viskas prasidėjo prieš 3 metus. Įsitraukęs į šią iniciatyvą, pradėjau bėgioti ir pats. Pajutau gerus rezultatus", - džiaugėsi vyras, šiuo metu bėgimo treniruočių metu padedantis naujiesiems bėgikams.

Kiekvieną ketvirtadienį 19 valandą būrys klaipėdiečių renkasi miesto parke, netoli "Kar Kar".

"Mūsų principas toks: judėti svarbu, tačiau kiek judėti - ne", - kalbėjo V. Uža.

Vyras teigė daug sportuojantis, todėl sutinka sportiškų žmonių, tačiau klaipėdiečių sveikuoliais vadinti negali. "Matosi, kad, subjurus orams, jiems keičiantis, žmonės nesirenka. O štai, kai šilta, treniruotėje gali dalyvauti ir daugiau nei 20 žmonių.

Nuolatos treniruotėje dalyvauja 6-7 nuolatiniai bėgikai. Džiaugiamės išvydę ir naujų veidų. Tiesa, daug kas bėgimo, atrodo, nepakelia, bėgimas jiems tampa priešu.

Kita vertus, aš suprantu, kad žmonėms reikia bendrauti. Kai susipažįsti ir bėgioji - visai kitaip jautiesi. Aš Vilniuje, vykdamas į varžybas, nieko ten nepažįstu, man nėra smagu. O štai Klaipėdoje daug bendrų pažįstamų, praleidžiu smagiai laiką", - įspūdžiais dalijosi sportininkas.

V. Uža teigė, kad kiekvieną ketvirtadienį rengiamos treniruotės - nemokamos. Vyras papasakoja naujokams apie bėgimo naudą, techniką ir tai, kaip reikia sportuoti.

Klaipėda - bėgiojantis miestas

Bėgimas uostamiestyje esti išties populiarus. Štai kiekvieną pavasarį Klaipėdoje rengiamos jau tradicija tapusios "Vilties bėgimo" varžybos, kurių metu surinktos lėšos skiriamos kilniam tikslui.

Šiais metais bėgimas vyks jau 12-tą kartą. "Vilties bėgimo" idėja kilo broliui Benediktui, jis gyvenimą ir tarnystę paskyrė tiems, kurie praranda viltį - onkologiniams ligoniams ir jų artimiesiems, neįgaliesiems, ypatingus poreikius turintiems vaikams.

Tad neretai Klaipėda vadinama "bėgiojančiu miestu", mat šios sporto šakos renginiai ir susibūrimai uostamiestyje sulaukia didelio populiarumo.

PATARIMAI BĖGIOJANTIEMS

  • Nepersistenkite. Bėgti tiek, kiek tik pajėgiate - klaida. Tai gali baigtis ne gerais rezultatais, o traumomis. Specialistai pataria, kad tiek nubėgtą atstumą, tiek bėgimo greitį reikia didinti palaipsniui.
  • Patogi avalynė. Batai yra be galo svarbūs kalbant apie žmogaus stovėseną ir taisyklingus žingsnius. Stipriai nudėvėti batai - ne pati tinkamiausia avalynė bėgimui. Tyrimai rodo, kad batų poras dažniau kaitaliojantys žmonės patiria mažiau traumų.
  • Apšilimas - ne visada. Daugeliui bėgikų įprasta prieš leidžiantis bėgti atlikti vieną kitą pratimą, kitaip tariant - apšilti. Tačiau specialistai sako, kad tai tikrai ne visada būtina. Tyrimai rodo, kad apšilimas prieš ilgą bėgimą didina tikimybę patirti traumą.
  • Nepamirškite vandens. Skaičuojama, kad bėgant kas 20 minučių žmogus turėtų išgerti apie 120 mililitrų vandens.
  • Nuoseklumas. Pradedantiesiems bėgikams patariama bėgti 2-3 kartus per savaitę, siekiant gerų rezultatų sporto patariama nenutraukti.
  • Mediko konsultacija. Prieš pradedant bėgioti, patartina apsilankyti pas gydytoją. Šis gali ištirti, kokia jūsų sveikata, kokį krūvį gali pakelti širdis. Kineziterapeutas mato, kokius judesius atliekant dirba raumenys, ar judate taisyklingai ir nepersitempiate.
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder