Ne tie vaistai

Ne tie vaistai

Mes pernelyg dažnai pasikliaujame vaistais. Tiesa, to mus moko „nesveika“ televizija, kuri tik kiša melagingą reklamą. O juk sveikata yra ne gydymasis, o buvimas be ligų. Tam kaip tik nereikia nei tablečių, nei kapsulių, nei kitų cheminių medžiagų. Tačiau pažiūrėkime atidžiau į vaistus, į jų pramonę ir produktų kokybę.

Statistika ir faktai apie farmacijos pramonę pasaulyje

Farmacijos pramonė yra atsakinga už medikamentų kūrimą, gamybą ir rinkodarą. Taigi jos didžiulė svarba pasaulio sektoriuje yra akivaizdi. Bendras farmacijos pajamų lygis visame pasaulyje pasiekė beveik trilijoną JAV dolerių. Šiaurės Amerika yra didžiausia šios šakos dalis, generuojanti daugiau nei 40 procentų šių pajamų. Tai daugiausia dėl to, kad ten didžiausia farmacijos pramonė. Bet, kaip ir daugelyje kitų pramonės šakų, Kinijos farmacijos sektorius šiuo metu rodo aukščiausius augimo tempus visame pasaulyje.

Vis dėlto pirmaujančios farmacijos kompanijos yra iš JAV ir Europos. Remiantis receptinių vaistų pardavimo žiniomis, „Pfizer“ yra didžiausia pasaulyje farmacijos kompanija. 2012 metais įmonė pardavė medicinos priemonių už 47 milijardus dolerių, o bendros pajamos siekė beveik 60 milijardų dolerių. Kiti žymiausi pasaulio veikėjai yra „Johnson&Johnson“, „Merck“ ir „Abbott“ iš JAV. O „Novartis“ ir „Roche“ iš Šveicarijos, „Glaxo Smith Kline“ ir „Astra Zeneca“ iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos „Sanofi“ yra Europos didysis penketas.

Patentuotų vaistų pardavimas sudaro didžiausią pajamų dalį. Papildomas pajamas užtikrina ir kiti medikamentai bei priemonės. Štai taip atrodo farmacijos pramonė pagal šalis:

Vaistai pasaulio žemynuose gaminami skirtingai – per penkerius metus iš lėto auga beveik visur, tiesa, didesnę dalį gamina Š. Amerika ir Europa, tačiau Azijos gamintojai irgi didina veiklos apimtis.

Šaltinis: http://www.abpi.org.uk/industry-info/knowledge-hub/global-industry/Pages/industry-market-.aspx

Apibendrinant galima sakyti, kad 2017 metais medicinos ir vaistų pramonė sieks 1 trilijono 185 milijardų dolerių apimtį.

Kaip įsiterpti į verslą? (Falsifikacija)

Medikamentų ir prietaisų pramonė yra gana pelninga, nors tyrimams didžiausios firmos išleidžia iki 20 procentų gaunamų pajamų. Tačiau norinčių lengvų pinigų šioje srityje netrūksta.

Pateiksiu nedidelį pavyzdį iš oficialaus Pasaulio sveikatos organizacijos puslapio. Vien nuo 1999 sausio iki 2000 spalio buvo gauti 46 konfidencialūs pranešimai apie netikrus vaistus iš 20 šalių. Apie 60 proc. šių pranešimų buvo iš besivystančių šalių, o 40 proc. – iš išsivysčiusių šalių. Tarp vaistų klastočių buvo antibiotikų, hormoninių preparatų, analgetikų, steroidų ir antihistamininių vaistų. Jie sudarė beveik 60 proc. produktų, apie kuriuos pranešta.

Padirbinių tipus ir jų dydį galima suskirstyti į šešias kategorijas:

1. Gaminiai be veikliųjų medžiagų, 32,1 proc.

2. Produktai su neteisingai nurodytų veikliųjų medžiagų kiekiu, 20,2 proc.

3. Produktai su klaidingais ingredientais, 21,4 proc.

4. Produktai su teisingais kiekiais veikliųjų medžiagų, bet su padirbtomis pakuotėmis, 15,6 proc.

5. Originalaus produkto kopijos, 1 proc.

6. Produktai su aukšto lygio priemaišomis ir teršalais, 8,5 proc.

Pateikti duomenys gal kam pasirodys seni, todėl pateikiu šių metų įspėjimą apie netikrus vaistus nuo maliarijos, kurią paskelbė ta pati Pasaulio sveikatos organizacija.

Falsifikatai; faktai

Kinija:

2013 metais agentūra Reuter pranešė, jog sulaikyta daugiau nei 1300 žmonių, kurie gamino ir pardavinėjo vaistų falsifikatus. Vieno reido metu buvo paimta daug vaistų ir 9 tonos žaliavos jų gamybai, kurių vertė siekė 362 milijonus dolerių. Tuo pat metu internete buvo uždaryti daugiau nei 140 puslapių, kurie buvo naudojami falsifikatų platinimui. Operacija vyko vienu metu 29 Kinijos provincijose.

Azerbaidžianas: 

Azerbaidžane netikrų vaistinių preparatų parduodama 25-30 procentų visų vaistų kiekio. (echo.az duomenys)

Rusija:

Rusijos falsifikuotų vaistų gamybos apimtis sudaro 300 milijonų dolerių per metus, – pranešė vesti.ru.

Ką padirbinėja Rusijoje? Dažniausiai – priemones nuo galvos skausmo, vaistus nuo peršalimo bei vitaminus ar papildus (šaltinis: http://www.medicjournal.net/?p=906).

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder