Slaugytojai pradeda profesinį kelią

Slaugytojai pradeda profesinį kelią

(1)

Vasario pradžioje buvo pasveikinta daugiau nei 60 Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų, baigusių bendrosios praktikos slaugos studijas ir tapusių diplomuotais slaugos specialistais.

Iškilminga diplomų įteikimo ceremonija vyko Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje - už būsimus slaugytojus buvo aukojamos mišios. Jas aukojęs brolis Benediktas akcentavo, kad slaugytojo profesija yra šventa ir jokios technologijos negali pakeisti švelnių slaugytojų rankų.

Absolventus sveikino ir siekti profesinių aukštumų linkėjo Klaipėdos valstybinės kolegijos, Sveikatos mokslų fakulteto vadovai, Klaipėdos miesto gydymo įstaigų atstovai, Lietuvos slaugos specialistų organizacija.

Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė linkėjo būti empatiškiems ir rūpintis savo pacientais, Sveikatos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Asta Mažionienė - sėkmės slaugytojo profesijoje ir asmeninės laimės.

Kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui doc. dr. Nijolė Galdikienė ragino tęsti studijas aukštesnėje pakopoje ir tapti slaugos mokslo dėstytojais.

Šiais metais bendrosios praktikos slaugytojų baigiamųjų darbų gynimo kvalifikacinės komisijos pirmininku buvo paskirtas Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus. Savo sveikinimo kalboje būsimiems slaugytojams jis linkėjo toliau siekti mokslo aukštumų ir būti savo profesijos profesionalais.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Jurgita Vaitiekienė būsimiems slaugytojams linkėjo nesustoti ir toliau trokšti tobulėti, taip pat padėkojo absolventų tėveliams, užauginusiems puikią jaunųjų medikų kartą, už paskatinimą, padrąsinimą ir meilės žmogui išugdymą.

VERTINO. Baigiamųjų darbų gynimo kvalifikacinės komisijos pirmininku buvo paskirtas Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus.

"Nepamirškite paprasto dalyko - kad kiekvienas jūsų įveiktas iššūkis taps iššūkiu tiems, kurie jums pavydi. Nepykite ant blogų žmonių, juos Dievas sukūrė tam, kad žiūrėdami į juos stengtumėtės būti kitokie", - kalbėjo J. Vaitiekienė.

Šiais metais Klaipėdos valstybinėje kolegijoje bendrosios praktikos slaugos studijas baigė ir slaugos mokslų profesinio bakalauro kvalifikacijos laipsnį įgijo 63 studentai.

Iškilmingo renginio metu visiems susirinkusiems buvo parodytas vaizdo siužetas "Aš slaugytojas!", kuriame įprasminta kasdieninė slaugytojų veikla.

Su Klaipėdos valstybine kolegija rengiant slaugos specialistus bendradarbiauja Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Klaipėdos vaikų ligoninė, Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotis, "Nefridos" klinika.

Lietuvos slaugos specialistų organizacijos Klaipėdos krašto direktorė Nijolė Saulienė džiaugėsi ne tik gražiu renginiu, bet ir paruoštais jaunais specialistais.

"Buvo be galo graži šventė. O po šventinės diplomo įteikimo ceremonijos absolventų veiduose matėsi rimtis ir susikaupimas. Jie suprato, kad nuo šios minutės tapo visaverčiais sveikatos priežiūros specialistais ir netrukus savo įgytas žinias taikys praktikoje", - įspūdžiais dalijosi N. Saulienė.

IŠŠŪKIAI. Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai Jurgita Vaitiekienė linkėjo sėkmingai įveikti profesinius iššūkius.

Pasak jos, didžiulį indėlį ruošiant naujus slaugos specialistus įdeda doc. dr. Asta Mažionienė, doc. dr. Nijolė Galdikienė, doc. dr. Akvilė Virbalienė ir kiti dėstytojai.

Ruošiant studentus siekiama, kad absolventai taptų aukštos profesinės kvalifikacijos slaugos specialistais, kurie dirbdami naudotų naujausias slaugos mokslo žinias ir technologijas, pakeltų slaugos profesinį lygį.

Įgiję bendrosios praktikos slaugytojo profesinę kvalifikaciją absolventai gali tęsti mokymąsi pagal neformaliojo švietimo ar specializacijos programas, pavyzdžiui, gilintis į anesteziją ir intensyviąją slaugą, psichikos sveikatos slaugą, operacinės slaugą, skubiąją medicinos pagalbą, bendruomenės slaugą ar tęsti studijas universitete pasirinktose programose, įgyti magistro, mokslo daktaro kvalifikacinį laipsnį, dirbti mokslinį darbą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder