Kaip nustoti jausti kaltę dėl savo laimėjimo?

Kaip nustoti jausti kaltę dėl savo laimėjimo?

"Sveiki, neseniai dalyvavau konkurse valstybės tarnautojo pozicijai užimti ir laimėjau. Konkurse buvo akcentuojami teisiniai ir teoriniai šios tarnybos aspektai. Šiame konkurse dalyvavo ir keli tos pačios įstaigos darbuotojai, norėdami užimti aukštesnes pareigas. Jie jau turi šio darbo nemažą praktinę patirtį, o aš būsiu visiška naujokė, išmananti darbą tik teoriškai. Dirbsime viename departamente ir galbūt net viename kabinete. Kaip elgtis, kokie galimi pavojai ir kaip nustoti jausti kaltę dėl savo laimėjimo? Ačiū."

Į klausimą atsako psichologė psichoterapeutė Vilma MAŽEIKIENĖ.

Klausimus psichologei prašome siųsti adresu [email protected] Dėl privačios konsultacijos prašome skambinti tel. 8 685 78601.

Sveiki. Pirmiausiai reikėtų savęs paklausti konkretaus klausimo: ar man buvo reikalingas šis darbas, ar ne? Jei taip, vadinasi, tai, kad laimėjote konkursą - pelnyta, atitikote savo darbdavių iškeltus lūkesčius. Turima patirtis yra svarbi, bet ne visada tai lemiamas veiksnys priimant žmogų į darbą. Jūs, mano manymu, parodėte tas kompetencijas, kurios buvo ne mažiau svarbios būsimiems darbdaviams.

O jaučiama kaltė dėl savo laimėjimo - tai jau Jūsų asmeninės psichologinės problemos: gal per menka savivertė (kuri gali būti tam tikrų vaikystės ar paauglystės aplinkybių padarinys), o gal tikslingai bijote prisiimti atsakomybę, kuri Jūsų laukia, nes dažnas kaltės jausmo tikslas - sunkumų vengimas, per didelis susirūpinimas savo prestižu (labiau nei esamomis problemomis, jų sprendimu)...

Bet nepaisant nieko, Jūs laimėjote konkursą ir turite tuo pasidžiaugti, o kad bus nelengva - tai realybė. Kas Jums sakė, kad bus lengva? Priekyje Jūsų laukia sunki kova už savo statusą toje įstaigoje. Atminkite: niekas niekada naujų darbuotojų nelaukia išskėstomis rankomis ir nepasitinka su didele meile bei pagarba. Atvirkščiai - sudaromos specialios kliūtys, kurias reikia įveikti. Nuo to, kaip įveiksite kliūtis, priklausys Jūsų autoritetas, t. y. požiūris į Jus kaip į žmogų bei specialistą.

Iš karto nusiteikite ir tam, kad kaip ir kiekvienas naujas darbuotojas, turėsite pereiti tam tikrą adaptacinį laikotarpį, kuris gali tęstis maždaug iki vienerių metų. Tai priklauso nuo kolektyve dirbančių žmonių nusiteikimo Jūsų atžvilgiu bei darbo specifikos.

Klausiate, kokie galimi pavojai ir kaip nuo jų apsisaugoti. Galima išskirti tam tikrus žmonių tipus darbe ir juos atpažinus atitinkamai su jais elgtis. Išskirsiu tik pagrindinius:

Skandalistas

Tai turbūt labiausiai gąsdinantis ir daugiausia nerimo keliantis bendradarbio tipas. Jis piktnaudžiauja savo vardu, pareigomis, šlykščiu charakteriu tam, kad palenktų kitus į savo pusę. Jo mėgstamas veikimo būdas - atvira agresija, jis mėgsta pabrėžti savo pranašumą, grasinti ir kaltinti. Skandalistas nepabijos iškelti Jums scenos ir išlieti ant Jūsų savo pykčio bei įniršio, o progai pasitaikius - apšaukti Jus.

Su tokio tipo žmogumi reikia elgtis taip: nenusileisti iki jo lygio ir nesigūžti iš baimės. Pagrindinė Jūsų užduotis - leisti skandalistui nuleisti garą, laimėti laiko. Nemėginkite gintis (jūs niekuo nenusikaltote), o svarbiausia - neatsakykite tuo pačiu, net jeigu tarnybinė padėtis Jums tai leidžia. Atsakas agresija į agresiją duoda tik trumpalaikį rezultatą. Galbūt kuriam laikui skandalistas atsitrauks, bet galite būti tikri, kad darbas liks nepadarytas, projektas sužlugs, o klausimas nebus išspręstas.

Reikalaukite iš skandalisto konkrečių reiškiamo nepasitenkinimo Jūsų atžvigiu faktų, pavyzdžių. Pamėginkite duoti suprasti, kad jūs žinote jo požiūrį, bet turite ir savo nuomonę, kurios neketinate atsisakyti. Paprastai tokia taktika nuginkluoja tokį priešininką. Stenkitės kuo daugiau bendrauti su skandalistu raštu, o ne žodžiu, ir pageidautina, kad tie raštai keliautų per trečias rankas - taip išvengsite įžeidinėjimų ir užgauliojimų.

Sumažinkite kontaktus su skandalistu iki minimumo. Jis turi dar vieną bjaurią savybę - išsiurbti Jūsų energiją nevartodamas daug žodžių, nes vien jo buvimas kelia įtampą.

Storžievis pokštininkas

Šio bendradarbio tipo pokštai dažnai būna storžieviški, o išdaigos nevykusios. Jis žemina save ir kitus ir negali suprasti, kodėl Jums nepatinka striptizo šokėja biure Jūsų gimtadienio proga.

Pokštininkas nesidrovi siuntinėti internetu kvailus juokelius ir prikišti visokių nesąmonių į Jūsų stalčių. Panieka ir pažeminimas - jo mėgstami dalykai. Jis visada ras Jūsų silpnąsias vietas ir būdų, kaip Jums įgelti. Iš karto duokite suprasti, kaip vertinate tokį elgesį: "Tavo pastabos manęs neveikia, nesuprantu, ką nori įrodyti".

Pokštininkas arba stengiasi viską paversti juokais, arba primygtinai tęsia toliau, ir tada situacija pereina į asmeninio priešiškumo stadiją. Jeigu jis bandys viską nuleisti juokais, nepamirškite pasakyti, kad su humoro jausmu jam nepasisekė. Dažniausiai to pakanka.

Geriausia strategija - laikytis nuo pokštininko šiek tiek atokiau, t. y. nebūti nei draugu, nei priešu ir atsiminti, kad anksčiau ar vėliau jis vis tiek iš Jūsų pasišaipys.

Veidmainis

Su juo tvarkyti reikalus sunku, nes jis sako viena, o daro kita. Tokiais žmonėmis negalima pasikliauti. Jie sako "taip", galvoja "galbūt", o daryti nieko nedaro. Visada užsiėmę, atsikalbinėja, nepatenkinti esama padėtimi.

Veidmainis reiškia jausmus, kurių nejaučia, ir šantažuoja kolegas, kad galėtų permesti jiems dalį savo darbų. Reikiamu momentu moka nusimesti nuo savęs atsakomybę ir permesti ją kolegai. Jis visada žino visus gandus ir naudojasi jais, kad destabilizuotų padėtį kolektyve.

Venkite pagundos demaskuoti veidmainį. Jeigu pagausite jį už rankos, tapsite jo asmeniniu priešu visam gyvenimui ir kiaulysčių neišvengsite. Geriau pasielkite priešingai - pamėginkite pažaisti pasitikėjimu. Duokite suprasti, kad neabejojate jo lojalumu ir tikitės jo palaikymo. Manipuliuodami padorumo likučiais galbūt pasieksite norimą rezultatą.

Jeigu toks žmogus nesikeičia, nenusiminkite: jam anksčiau ar vėliau iškils rimtų problemų su vadovybe.

Žvaigždė

Tai privilegijuotas darbuotojas. Įsitikinęs savo išskirtinumu ir reikalaujantis deramo dėmesio. Jis žiūri iš aukšto ir neleidžia prasižioti, kol pasijuntate nevertingas. Dėl tam tikrų priežasčių žvaigždė gali turėti ypatingų privilegijų. Jis elgiasi ne pagal taisykles ir daro tai demonstratyviai, tuo sukeldamas kitų pavydą ir pasipiktinimą. Toks žmogus gauna dukart daugiau pagyrimų įdėjęs perpus mažiau pastangų, naudojasi visomis įmanomis tarnybos teikiamomis lengvatomis, o jūs turite kaulyti paprasčiausių sąvaržėlių.

Geriausia strategija - nedaryti tokio žmogaus savo dėmesio centru ir pagrindiniu dalyku darbe, nes tik be reikalo eikvotumėte laiką ir energiją. Tiesiog džiaukitės, kad esate vertinami už tai, ką pasiekėte savo pastangomis.

Liežuvautojas

Jis mėgsta skalbti svetimus baltinius ir retai kada leidžia prasižioti savo pašnekovui. Nuo ilgų jo monologų visi yra pavargę. Jeigu sužinojote, kad tapote liežuvautojo paskleisto gando objektu, drąsiai, bet mandagiai užginčykite paskleistas paskalas kitų asmenų akivaizdoje, sakydami, kad jis buvo suklaidintas, ir būtumėte dėkingi, jeigu ši klaidinga informacija nebūtų platinama toliau.

Liežuvautojui gerai sekasi tik už kitų žmonių nugarų; ištraukite jį į dienos šviesą - ir jis neteks savo galių.

Šiuolaikinė darbo vieta tapo panaši į džiungles. Į jas pakliuvus ne visada lengva greitai susiorientuoti. Tam dažnai prireikia laiko, kantrybės ir išminties. To ir norėtųsi Jums palinkėti. Svarbiausia - nepasiduokite. Sėkmės.

Sidebar placeholder