Kaip pranešė atsakingos Kinijos institucijos, virusas aptiktas balandžių, vištų, putpelių ir aplinkos mėginiuose, kurie buvo paimti skirtingose Šanchajaus gyvų paukščių laikymo vietose. Mėginiai ir toliau imami iš vištinių, vandens paukščių, naminių balandžių, kiaulių ūkių ir laukinių paukščių buveinių. Prekyba paukščiais iš viruso židinio ir aplinkinių regionų uždrausta. Kinijos visuomenės sveikatos institucijos vykdo sustiprintą ūkių priežiūrą, imasi visų saugos priemonių, kad virusas neišplistų į aplinkinius regionus.
„Nors viruso plitimas į Europą mažai tikėtinas, bet ES valstybės narės nuolat vykdo laukinių ir naminių paukščių stebėseną, tiria mėginius paukščių gripui nustatyti. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba stebi situaciją Kinijoje, palaiko glaudžius ryšius su atsakingomis ES institucijomis. Kadangi natūralūs pavojingo viruso platintojai yra laukiniai paukščiai, labai svarbu mūsų šalies ūkininkams saugoti savo augintinius nuo bet kokių kontaktų su laukiniais paukščiais“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis.
Genetiniai palyginimai rodo, kad naujos atmainos paukščių gripo viruso kilmė yra iš A (H7N9) ir A (H9N2) tipų virusų. Tokio tipo virusas ankščiau nebuvo nustatytas, jis skiriasi nuo ankščiau pastebėtų Europoje A(H7) ir A(H9) tipų virusų. Specialistų nuomone, šios atmainos viruso išplitimo į Europą grėsmė nedidelė, nors visiškai atmesti tokios galimybės negalima.
Rašyti komentarą