Moderni kardiologija gelbsti vis daugiau gyvybių

Moderni kardiologija gelbsti vis daugiau gyvybių

Klaipėdos jūrininkų ligoninė vienintelė Vakarų Lietuvoje teikia visas aukščiausio lygio kardiologijos paslaugas - nuo prevencinės kardiologijos iki kardiochirurgijos. Šiuo metu įsisavintos Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos dar labiau pagerins kardiologijos paslaugų kokybę ir prieinamumą.

Vykdant Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo programą, modernizuojant ir optimizuojant sveikatos sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas, ES skirtomis lėšomis įsigytas angiografas, 2 širdies ir kraujagyslių ultragarsinių tyrimų aparatai, 3 veloergometrijos komplektai, kraujo tyrimų analizatoriai, 9 reanimacijos lovos su ilgalaikio monitoravimo įranga, atlikti I ir II kardiologijos skyrių patalpų remonto darbai bei angiografijos patalpų kapitalinio remonto darbai.

Praėjusią savaitę ligoninėje įvyko angiografijos, ultragarsinių tyrimų laboratorijos, reanimacijos bei suremontuotų kardiologijos skyrių atidarymas. Renginyje dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Audrius Klišonis.

Pagalbą gauna tūkstančiai

"Mūsų ligoninėje vidutiniškai per metus gydosi apie 6000 pacientų, sergančių kardiologinėmis ligomis. Pastebimai daugėja pacientų iš Šiaurės Vakarų Lietuvos regiono. Norėdami suteikti jiems aukščiausio lygio pagalbą, nuolat investuojame į naują diagnostikos ir gydymo įrangą. Svarbu ne tik įranga, bet ir kvalifikuoti specialistai. Ligoninėje dirba 23 kardiologai", - kalbėjo Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas dr. Jonas Sąlyga.

PAGALBA. Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriuje, kuriame gydomi sergantieji ūmiomis širdies ligomis, įrengtos papildomos 9 reanimacijos lovos su ilgalaikio monitoravimo įranga.

"Naujausios kartos įrangą galima patikėti tik geriems specialistams. Akivaizdu, kad šia ligonine pasitiki pacientai iš didelio šalies regiono - ligoninė yra pagrindinė kardiologinės pagalbos bazė Vakarų Lietuvoje ",- akcentavo sveikatos apsaugos viceministras A. Klišonis.

Pasak viceministro, Lietuvoje pagrindinė pusės mirčių priežastis - širdies ir kraujagyslių ligos.

Tai labai aktuali sveikatos problema, todėl neatsitiktinai jai skiriamas ypatingas dėmesys, įgyvendinami kompleksiniai projektai, jungiantys šių ligų prevenciją, gerinantys diagnostiką, gydymą bei reabilitaciją.

Nauja įranga mažins eiles

Ligoninės Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyrius - vienintelis Vakarų Lietuvoje, kur angiografais diagnozuojama vainikinių arterijų patologija ir atliekamos vainikinių arterijų intervencijos, tarp jų - stentavimas. Šio skyriaus vadovas gydytojas kardiologas Valentinas Jokšas teigė, jog angiografo procedūrų poreikis nuolat auga.

"Pernai angiografu atlikome 1200 gydomųjų ir per 3000 diagnostinių procedūrų. Tikimės, kad ką tik įsigytu naujausios kartos angiografu galėsime pagreitinti pacientų ištyrimo galimybes, nes kol kas susidarydavo eilės.

Naujasis angiografas išsiskiria tuo, kad jame yra įmontuota širdies kraujagyslių tyrimo ultragarsu įranga. Iš vidaus apžiūrimos kraujagyslės leidžia nustatyti tikslų jų pažeidimo pobūdį", - sakė V. Jokšas.

Naujuoju aparatu jau tiriami pirmieji pacientai, su jo pagalba galima anksti diagnozuoti įvairias širdies ir kraujagyslių ligas.


Atnaujinti kardiologijos skyriai

Penktadienį Jūrininkų ligoninėje svečiavęsis sveikatos apsaugos viceministras A. Klišonis užsuko pakalbinti ir viename iš suremontuotų kardiologijos skyrių besigydančių pacientų. Vyrai iš įvairių Žemaitijos kampelių nestokojo geros nuotaikos, nors ne per seniausiai buvo grįžę iš operacinių.

"Esame patenkinti priežiūra šioje ligoninėje, ypač - šiltu medikų bendravimu", - teigė pacientai. Į viceministro klausimą, ar jiems tenka primokėti už medikamentus ar procedūras šioje ligoninėje, vyrai purtė galvas.

Dviejuose kardiologijos skyriuose tiriami bei gydomi visomis širdies ligomis sergantys pacientai. Dauguma ligonių serga sklerodegeneracinėmis vožtuvų ligomis, išemine širdies liga, miokardo infarktu. Tad itin svarbu turėti visas galimybes padėti sergantiesiems.

Gydytojai kardiologai ypač džiaugiasi atnaujinta kardioechoskopijų laboratorija.

"Prie turimos įrangos įsigijome dar du aparatus. Vienas jų - pačios naujausios kartos su itin gera vaizdo raiška. Šiandien echoskopija kardiologijoje yra nepamainomas dalykas. Ji padeda diagnozuoti ir ūmius miokardo infarktus, ir lėtines širdies bei kraujagyslių ligas. Gydymo eigoje kardioechoskopija kartojama siekiant išsiaiškinti, ar paciento būklė pagerėjo.

Kardioechoskopų diagnostinėmis galimybėmis naudojasi ir kitų specialybių gydytojai, rengdami pacientus operacijoms ar gydymo procedūroms. Tad ši mūsų įranga tikrai nestovi be darbo, pavyzdžiui, vien šioje laboratorijoje per dieną atliekama 40-50 echoskopijų. Kuo daugiau atliekame šių procedūrų, tuo daugiau įgauname patirties, taip pat nuolat važinėjam į konferencijas", - sakė II kardiologijos skyriaus vedėjas dr. Arūnas Maksvytis.

Išsiplėtė reanimacijos galimybės

ES investicijų dėka padidėjo Jūrininkų ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriaus paslaugų galimybės. Skyriuje įrengtos papildomos 9 reanimacijos lovos su ilgalaikio monitoravimo įranga.

"Ir iki šiol turėjome gerą įrangą, dabar ji dar patobulinta, skyriuje padaugėjo lovų. Sergantieji ūmiomis širdies ligomis į šį skyrių atvežami iš viso Vakarų Lietuvos krašto, nes niekur kitur intervencinės kardiologinės procedūros neatliekamos.

Didžioji dalis mūsų pacientų - vyresnio amžiaus, sergantys ūmiais koronariniais sindromais - miokardo infarktais, gyvybei grėsmingais širdies ritmo ir laidumo sutrikimais", - sakė skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas-reanimatologas Nerijus Klimas. Pagal Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis mažinimo programą Jūrininkų ligoninei iš ES paramos fondų skirta apie 8 mln. litų.

ĮKURTUVĖS. Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vadovas Valentinas Jokšas (kairėje) apie naujojo angiografo galimybes pasakojo sveikatos viceministrui Audriui Klišoniui ir Jūrininkų ligoninės vyriausiajam gydytojui dr. Jonui Sąlygai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder