Mokesčių mokėtojų išlaikoma LRT nepaliauja stebinti savo etikos standartai

Iš mūsų, mokesčių mokėtojų, išlaikoma LRT nepaliauja stebinti savo etikos standartais. Jeigu anksčiau LRT ideologijai neįtinkančių politikų ar visuomenės grupių žeminimas būdavo bent kažkiek maskuojamas, tai pastaruoju metu tas daroma atviru tekstu ir nė kiek nesislepiant.

Archyvų nuotr.

Rasa Tapinienė. Laidos stop kadras

Gera žinia, kad tai jau pasiekia ir institucijas. LRT laidoje nuskambėjus klausimui „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru" uždraudžiant viską, įskaitant ir lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?", policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo.

Pati LRT nė neslepia, kad toks turinys atitinka jų etikos standartus.

Esą žurnalisto darbas yra provokuoti. Bet provokuoti - nereiškia žeminti ir tyčiotis.

Kad tai yra normalu LRT eteryje, neseniai pademonstravo ir ilgametė laidų vedėja Edita Mildažytė, pokalbio metu su tinklaraštininke Beata Tiškevič „nevyniojusi žodžių į vatą".

„Bet tu man pasakyk, iš kur atsiranda tas feminizmas?

Ar tave kas nors gniuždė vaikystėje, ar tu patyrei kokias nors siaubingas psichologines traumas, tave kas nors žemino, kas nors trypė tavo, kaip moters, orumą?", - tokį klausimą laidos metu sau leido užduoti minėtoji vedėja.

Gal taip vesti laidas LRT įprato todėl, kad anksčiau niekas per daug į tai nekreipė dėmesio?

Pavyzdžiui, didelio pasipiktinimo nesulaukė 2016 m. Edmundo Jakilaičio interviu su tuomet ką tik paskirtu Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. žurnalistas profesoriaus klausė, ar tai, kad V .Pranckietis vadovaus Seimui, nėra nuostolis valstybei, o šiam pasakius, kad ketinama dirbti keliant Seimo prestižą, vedėjas išsireiškė: „Turbūt planuojate kada nors ir rimtai padirbėti?"

Tokią žurnalistinę etiką ir retoriką jau perima ir jaunoji LRT karta.

Štai Sausio 13-ąją prie Seimo vykusio mitingo metu jauna žurnalistė, transliuodama reportažą, leido sau pasakyti, kad čia susirinko „nepatenkinti piliečiai, kaip jie save vadina".

Nenuostabu, kad mitingo dalyviai vienas po kito atsisakė duoti žurnalistei interviu.

Kiek kartų turi būti peržengta padorumo ir etikos riba, kad kiltų klausimas, ar tikrai už tokį turinį mes visi norime mokėti?

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Edmundas Jakilaitis. Eltos nuotr.

Archyvų nuotr.

Žurnalistė, laidų vedėja Edita Mildažytė. Eltos nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder