Pietų Kinijos Šilko kelyje aptiktos 3000 metų senumo mirusio miesto liekanos

Kinijos archeologai aptiko seniausią kada nors rastą miestą, datuojamą Šangų dinastijos laikais. Jam daugiau nei 3 000 metų. Miestas buvo Linnanio regione, kuris žinomas kaip Šilko kelio pradžia, rašo „Interesting Engineering“.

Iš pradžių ekspertai manė, kad Niuluchongo gyvenvietė datuojama laikotarpiu tarp vėlyvojo neolito ir ankstyvųjų Šangų dinastijų. Netrukus paaiškėjo, kad senovinis miestas greičiausiai priklausė pastarajam laikotarpiui.

Kasinėjimų vietoje ekspertai rado daugybę liekanų ir reliktų. Archeologai taip pat aptiko gerai išsilaikiusių sienų - archeologas He Anyi pranešė, kad kai kurios iš jų siekė daugiau nei metrą aukščio.

„Viso miesto šiaurinė ir vakarinė sienos yra gerai išsilaikiusios, tarp jų geriausiai išsilaikiusi vakarinė siena, o aukščiausia vakarinės sienos dalis gali būti apie 1,4 metro aukščio“, - sakė Hė Anyi.

Archeologai taip pat patvirtino, kad rado pelenų duobių, stulpų skylių, keramikos ir akmeninių įrankių. Jie netgi mano, kad atrado „labai aprūdijusį“ bronzinį kardą, tačiau tai dar nepatvirtinta, nes relikvija yra labai prastos būklės.

Jie pažymėjo, kad grioviai buvo neįprasti, palyginti su kitomis ankstyvosiomis Niuluchongo gyvenvietėmis, o tai rodo pažangą arba naują, tuo metu retai sutinkamą bruožą.

Archeologai tęs kasinėjimus ankstyviausio Šangų dinastijos miesto vietoje. Senoviniame mieste gali būti dar daugiau radinių, galinčių suteikti archeologams naujos informacijos apie antrąjį seniausią Kinijos valdymą (apie 1600-1050 m. pr. m. e.) ir regioną.

Šaltinis: unian.net

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder