JK Rowling sulaukė islamisto grasinimo mirtimi

Po Salmano Rushdie išpuolio „Hario Poterio“ autorė JK Rowling sulaukė islamisto grasinimo mirtimi

Britų rašytoja JK Rowling sulaukė bjauraus grasinimo mirtimi iš Iraną remiančio islamo ekstremisto, kuris, atrodo, gyrė Salmano Rushdie užpuoliką, ne kartą išreiškė paramą Teherano diktatoriui ir pavadino Izraelį, Ukrainą ir Indiją "teroristinėmis valstybėmis", - skelbia dailymail.co.uk.

Hario Poterio rašytoja ir kovotoja už žodžio laisvę, išreiškė savo siaubą dėl šiurpaus pasikėsinimo į S. Rushdie gyvybę Niujorko valstijoje, kai "Twitter" tinkle sulaukė grasinimo.

Karačyje gyvenantis Meeras Asifas Azizas, kuris socialiniame tinkle "Twitter" save apibūdina kaip "studentą, socialinį aktyvistą, politinį aktyvistą ir mokslinių tyrimų aktyvistą", paskelbė neskanių "juokelių" apie tai, kaip sunaikinti Izraelį, ir pavadino jį bei Putino siaubiamą Ukrainą, taip pat pagrindinę Pakistano geopolitinę varžovę Indiją "teroristinėmis valstybėmis". 

Azizas taip pat, atrodo, palaiko Irano aukščiausiąjį lyderį ajatolą Ali Khamenei, kuris dažnai išprotėjusiuose, genocidą skatinančiuose tviterio pranešimuose kalba apie Izraelį.

O atsakydamas į kitą Irano diktatoriaus tviterio žinutę, Azizas pritarė: "Brangus vadove, tavo kova už islamo pasaulį nebus veltui, kol mes, jaunoji karta, būsime su tavimi". 

57 metų J. K. Rowling vakar vakare apie Rušdžio subadymą parašė: "Siaubinga žinia. Dabar jaučiuosi labai blogai. Tegul jam viskas būna gerai".

Azizas, kuris 24 metų Rushdie užpuoliką Hadi Matarą apibūdino kaip "revoliucinį šiitų kovotoją", tada pagrasino: "Nesijaudink, tu esi kita". 

Siekdama, kad Azizas būtų pašalintas iš "Twitter", J. K. Rowling šią popietę parašė: "@TwitterSupport any chance of some support?".

Kritikai apkaltino socialinės žiniasklaidos milžinę "dvigubais standartais" dėl to, kokias paskyras ji nusprendžia pašalinti iš svetainės.

Po Donaldo Trumpo įsiveržimo į JAV Kapitolijų, kai po 2020 m. rinkimų, pavadintų sausio 6 d., į JAV Kapitolijų įsiveržė MAGA kepuraitėmis vilkinti minia, "Twitter" dramatiškai nusprendė uždaryti Donaldo Trumpo paskyrą, tačiau vis dar leidžia Khamenei grasinti Izraeliui. 

J. K. Rowling taip pat patvirtino, kad policija yra įsitraukusi, ir savo sekėjams pranešė: "Visiems, siunčiantiems palaikymo žinutes: ačiū.

J. K. Rowling ir siaubo filmų rašytojas Stephenas Kingas yra vieni iš autorių ir žinomų veidų, išreiškusių savo netikėjimą po to, kai Niujorko valstijoje per paskaitą apie žodžio laisvę 75 metų J. Rushdie buvo peiliu sužalotas net 15 kartų, įskaitant vieną kartą į kaklą. 

Indijoje gimęs britų rašytojas, dėl kurio kūrybos devintajame dešimtmetyje Iranas grasino mirtimi, turėjo skaityti paskaitą Chautauqua institucijoje, kai įvyko incidentas, po kurio jis buvo akivaizdžiai sužalotas peiliu į kaklą.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

rowling

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder