2000 m senumo irklavimo tradicija perkeliama į Klaipėdą: „Vanduo ir emocijos liejasi per kraštus“

Besitaškantis vanduo, komandinė dvasia, azartas ir nepamirštamos emocijos. Taip būtų galima apibūdinti Lietuvoje vis daugiau tiek dalyvių, tiek žiūrovų susidomėjimo keliančius Drakono valčių festivalius. Įdomiausia tai, kad įspūdingo dydžio - apie 15 metrų - drakono valčių kovos Lietuvoje iš didelių vandens telkinių perkeliamos į baseinus ir bandoma sukurti naują šios sporto šakos tradiciją.

Į Klaipėdą gyventi persikėlęs Lietuvos drakonų valčių federacijos generalinis sekretorius, vienas iš sporto šakos pradininkų Lietuvoje Saulius Štarolis šią drakono valčių sporto rungtį užsimojo populiarinti ir Klaipėdoje.

Šių metų sausio pabaigoje jis Drakono valčių festivalį surengė Kauno „Girstučio“ baseine, o jau kovo 18 dieną drakono valtys bus įkeltos ir į 50 m Klaipėdos baseiną.

„Tai Lietuvoje - naujiena. Šaltojo sezono turnyrus baseinuose “8 prieš 8„ planuojame vykdyti iki balandžio vidurio. Turnyras įgauna pagreitį ir numatome iki 8 tokių renginių, o šiltuoju sezono metu kelsimės į miestų bei miestelių vandens telkinius ir Drakono valčių festivalius matysite visur, tarp jų - ir per šiųmetę Jūros šventę“, - žadėjo Lietuvos drakonų valčių federacijos generalinis sekretorius S. Štarolis.

Kovos - ir baseinuose

Į įprastinę drakono valtį telpa 22 įgulos nariai. Įgulą sudaro 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas.

Įprastai dideliuose vandens telkiniuose per Drakono valčių festivalius komandos varžosi 500 m distancijose. Į dvikovas stoja vyrų, moterų ir mišrios komandos.

„Drakono valčių komandos - didžiausios pasaulyje. Juk jas sudaro net 22 nariai. Šios sporto šakos istorija siekia per 2000 metų. UNESCO drakono valtis įrašyta į nematerialaus pasaulio paveldą. Šią sporto šaką jungia Pasaulio drakono valčių federacija - IDBF. Lietuvos drakonų valčių federacija yra Europos drakonų valčių - EDBF - federacijos narė. Įvairius Drakono valčių festivalius, moksleivių regatas ir kitus renginius Lietuvoje organizuojame nuo 2014 metų. Jų esame suorganizavę apie pusšimtį“, - pasakojo S. Štarolis.

Visgi šiemet jis panoro, kad drakono valtys ir jo organizuojami renginiai būtų dar labiau pastebimi ir intriguojantys, tad nuspręsta drakono valtis atgabenti arčiau žmonių - į didžiuosius Lietuvos baseinus.

„Čia jau dvi skirtingos komandos - po 8 narius - lipa į vieną valtį veidais vieni į kitus. Davus teisėjui startą, stengiasi kuo darniau ir greičiau irkluoti, kad pirmieji įveiktų žymą ir laimėtų. Tai tarsi tempimas virve, tačiau viskas vyksta be virvės ir sėdint dviem komandoms vienoje drakono valtyje“, - taisykles paaiškino S. Štarolis.

Jis teigė, kad, kaip ir kitose varžybose, čia taip pat fiksuojami rekordai.

„Juk bokse džiaugiamasi, kai varžovą nokautuoja per kelias sekundes, tai fiksuoja ir akcentuoja, taip ir mes turime savo rekordą - 7 sekundės. Tiek prireikė vienai komandai, kad įveiktų savo varžovus. Bet pasitaiko ir kur kas ilgesnių dvikovų. Pavyzdžiui, buvo ir taip, kai dvi komandos nugalėtoją išsiaiškino tik po 1 min. ir 40 sekundžių. Įsivaizduokite, kiek tai pareikalavo jėgų ir ištvermės. Kaip aš sakau: “Nei kojyčių, nei rankyčių", - šyptelėjo S. Štarolis.

Drakono valčių festivaliuose aktyviai dalyvauja ne tik vyrai, bet ir moterys.

Kviečia išbandyti

Sausio mėnesį Kaune, „Girstučio“ baseine, varžėsi 22 komandos, o kovo 18 dieną (šeštadienį) Klaipėdos baseine jo ambicijos - suburti dar didesnį komandų kiekį.

"Noriu pabrėžti, kad tai - smagios varžytuvės, kurios nereikalauja didelio fizinio pasiruošimo. Komandas gali sudaryti tiek vyrai, tiek moterys, tiek mišrios poros.

Smagu geras laikas, azartas, emocijos ir judesys. Tiesiog per smagų laiką propaguojame sveiką gyvenimo būdą ir meilę sportui.

Dalyvauti mūsų rengiamuose renginiuose gali visi, kas tik nori. Mes mielai visus priimame, apmokome ir įliejame į drakono valčių sporto kolektyvą", - akcentavo S. Štarolis.

Jis kvietė išbandyti drakono valčių kovas „8 prieš 8“ jau kovos 18 dieną Klaipėdos baseine. Komandos gali registruotis el. paštu: [email protected]

„Komandas gali sudaryti ir šeimos nariai, ir draugai, ir kolektyvai. Tiesiog tie žmonės, su kuriais norite smagiai ir azartiškai praleisti laiką“, - sakė S. Štarolis.

Jis teigė, kad žmonės, kartą pajutę šios sporto šakos azartą ir puikiai praleidę laiką, grįžta į jų organizuojamus renginius ir vėl bei tampa tarsi šeimos nariais.

„Viename iš renginių atviruose vandens telkiniuose Visagine buvome subūrę ir 30 komandų. Paskaičiuokite, kiek susidaro žmonių, jei komandą sudaro po 22 narius - bemaž 700, o kur dar komandos narių šeimos, draugai, artimieji. Juk jie ir yra didžiausi komandų sirgaliai. Patikėkite, emocijų ir laimės hormonų netrūksta visiems“, - pabrėžė Lietuvos drakonų valčių federacijos generalinis sekretorius.

Jis sakė, kad šio renginio esmė - pakviesti kiekvieną irkluoti: nesvarbu, ar esi jaunuolis, ar senjoras.

„Drakonų valtis irkluoja ir 10 metų moksleiviai, ir 80 metų perkopę senjorai. Pajausti komandinę dvasią yra šio sporto viena iš išskirtinių savybių. Nesvarbu, kokio esi amžiaus, gali tapti visaverčiu komandos nariu, pakelti savo savivertę, nes šiame komandiniame irklavime nėra nei stipriausių, nei silpniausių, nei laimėjusių ar pralaimėjusių. Čia yra “mūsų komanda„. Todėl kiekvienas jaučiasi komfortiškai ir saugiai, jaučiamas pasitenkinimas savimi ir komanda. Adrenalino pliūpsnį patiria visi dalyviai. Šis adrenalino pliūpsnis labai gerai nuteikia ir suteikia geros savijautos po finišo. Tai šventės kūrimas, kurio autoriais tampa patys dalyviai. Gal jie nepakils į sceną, gal nebėgs maratonų, bet jie jau tampa šios šventės bendraautoriais“, - teigė S. Štarolis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder