Finansinių sunkumų patyrusi statybų bendrovė „Kavesta“ bankrutuoja

(1)

Milijoninius Klaipėdos savivaldybės užsakymus anksčiau gavusios ir finansinių sunkumų patyrusios statybų bendrovės „Kavesta“ nepavyko restruktūrizuoti – jai iškelta bankroto byla.

Taip nusprendė įmonės restruktūrizavimo bylą nagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas.

„Teismas neturi pagrindo manyti, jog „Kavesta“ esama padėtis leidžia tikėtis, kad ji gali pagerinti savo finansinę būklę ir atkurti mokumą, todėl jai keltina bankroto byla“, – teigiama rugsėjo 12-osios nutartyje.

Kita šio teismo nutartis, kuria nutraukta restruktūrizavimo byla ir atsisakyta tvirtinti restruktūrizavimo planą, įsiteisėjo rugpjūčio 29 dieną.

Bankrotą „Kavestai“ pernai gruodį dėl 22,7 tūkst. eurų skolos teismo paprašė kelti statybų bendrovė „GS LT”, tačiau šių metų pradžioje nutarta kelti restruktūrizavimo bylą.

Jos duomenimis, „Kavesta“ laiku nevykdo savo prievolių kreditoriams – dėl skolų inicijuota mažiausiai 61 byla. Šiuo metu įmonėje dirba 7 darbuotojai, kai prieš metus jų buvo beveik pusantro šimto.

Bendrovė aiškina, kad prasidėjus koronaviruso pandemijai, o vėliau Rusijai pradėjus karą Ukrainoje ji  patyrė didelių nuostolių, kurie viršijo uždirbamą pelną, dėl to negalėjo vykdyti savo pareigų sutartyse numatytais terminais, o už vėluojančius atlikti darbus buvo skaičiuojami delspinigiai bei baudos, kurios padidino ir taip išaugusias sąnaudas.

2023-iųjų pabaigoje įmonės turto vertė viršijo 3,2 mln. eurų, o skolos – 0,83 mln. eurų. Registrų centrui pateiktos veiklos ataskaitos rodo, kad pernai ji gavo 5,6 mln. eurų pajamų ir patyrė 2,91 mln. eurų nuostolį.

Tačiau „Kavesta“ teismui nurodė, jog turi vertingų užsakymų, o tarp didžiausių jos užsakovų buvo tokie patikimi klientai kaip Klaipėdos savivaldybė.  

Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos duomenimis, pagal naujausias sutartis „Kavesta“ Klaipėdos savivaldybės užsakymu atliko  J. Janonio, Malūnininkų, Švyturio, Smilties Pylimo ir Sportininkų gatves ir jų kiemus, šio sandorio vertė – beveik 1,2 mln. eurų, taip pat už 1,17 mln. eurų sutarta tiesti gatvę, dubliuojančią Liepojos gatvę.

Įmonė taip pat remontavo Daržų, Vežėjų ir Žvejų gatves Klaipėdos senamiestyje, šiuos darbus sutarta atlikti už 1,1 mln. eurų.

Kai kurie iš šių darbų vėlavo bei brango.

Uostamiesčio savivaldybės teigimu, šiuo metu galioja tik viena sutartis, anksčiau pasirašyta su bankrutuojančia bendrove.  

„Klaipėdos miesto savivaldybės administracija su „Kavesta“ šiuo metu turi vieną sutartį, kurios galiojimas dar nėra pasibaigęs. Šios sutarties objektas – susisiekimo komunikacijų (gatvių, takų ir kitų transporto statinių) J. Janonio g. 26, 28, Malūnininkų g. 2, Švyturio g. 8, 10, Smilties Pylimo g. 3, Sportininkų g. 5, 9, Klaipėdoje, statybos darbai“, - teigiama komentare.

Anot jo, sutartis dėl Liepojos gatvę dubliuojančios gatvės tiesimo nutraukta kai įmonė negalėjo vykdyti duotų pažadų.

„Viena sutartis su „Kavesta“ buvo nutraukta šalių sutarimu – dėl gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių iki Klaipėdos gatvės, rangos darbų. Sutartis nutraukta, nes pradėtas „Kavesta“ restruktūrizavimas ir rangovas nebegalėjo vykdyti savo įsipareigojimų“, - nurodė savivaldybė. 

Kitos savivaldybės sutartys su „Kavesta“ yra pasibaigusios.

Šiemet sutartį dėl dviračių ir pėsčiųjų tako remonto ties Kalote su „Kavesta“ nutraukė bendrovė „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija). Toks sprendimas priimtas po to, kai statybų įmonė nuolat vėlavo atlikti darbus laiku. Jos pradėtus darbus turėtų užbaigti „Eurovia Lietuva“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder