Devinta planeta

Kur yra nepasiekiama Devintoji planeta: kiek laiko reikia skristi į šį paslaptingą pasaulį?

(1)

Kai kurie mokslininkai mano, kad Saulės sistemoje yra dar vienas neatrastas pasaulis, kuris kol kas turi Devintosios planetos pavadinimą. Kiti mokslininkai tvirtina, kad tokios planetos nėra.

Manoma, kad po kelerių metų gali būti padėtas taškas šiuose ginčuose.

Tai reiškia, kad arba bus atrasta nauja planeta, arba bus įrodyta, kad jos nėra.

Jei devintoji planeta bus atrasta, per kiek laiko ją pasieks kosminis laivas? Ir ar žmonės kada nors galės leistis į tokią kelionę?

Apie tai rašo "Live Science".

Devintoji planeta - kas tai?

Manoma, kad hipotetinė Devintoji planeta nuo mūsų slepiasi Saulės sistemos pakraštyje ir greičiausiai yra tamsi dujinė arba ledinė milžinė.

Manoma, kad šis sunkiai pasiekiamas pasaulis savo mase yra maždaug 5-10 kartų didesnis už Žemę ir aplink Saulę sukasi labai pailga elipsine orbita.

Kartu planetos orbita nėra sinchronizuota su kitų Saulės sistemos planetų orbitomis.

Organizatorių nuotr.
Nuotrauka: Live Science

Mokslininkai, tvirtinantys, kad Devintoji planeta egzistuoja, atkreipia dėmesį į keistą transneptūniškų objektų (kūnų, esančių už Neptūno orbitos) elgesį.

Jie juda taip, kad atrodo, jog juos gravitaciškai veikia masyvus objektas.

Kol kas ši planeta nebuvo atrasta, tačiau kai kurie astronomai mano, kad artimiausiu metu ją pavyks surasti kitais metais pradėsiančioje veikti Veros Rubin observatorijoje.

Greičiausiai NASA ar kitos kosmoso agentūros norės pasiųsti erdvėlaivį ištirti paslaptingąjį pasaulį.

Andreasas Heinas (Andreas Hein) iš Liuksemburgo universiteto apskaičiavo, kad tokios misijos planavimas ir kūrimas užtruktų mažiausiai 10 metų.

Tačiau Manasvi Lingam iš Floridos technologijos instituto mano, kad tokią misiją būtų galima išsiųsti daug greičiau, jei paaiškėtų, kad naujasis pasaulis yra tam tikra anomalija.

Ekrano nuotr.
Kuiperio juosta / Nuotrauka: Live Science

Kiek laiko užtruktų skrydis į Devintąją planetą?

Jei praėjus kuriam laikui po Devintosios planetos atradimo į ją būtų nusiųstas zondas, kokia būtų tokio skrydžio trukmė?

Prieš dvejus metus mokslininkai pateikė savo skaičiavimus. Jie parodė, kad tokio erdvėlaivio kaip "Voyager 1" misija į Devintąją planetą truktų apie 45-75 metus.

Šis rezultatas gautas darant prielaidą, kad Devintoji planeta yra 400 kartų toliau nuo Saulės nei Žemė. T. y. 400 astronominių vienetų atstumu.

Tai yra maždaug 13 kartų toliau nei Neptūnas, kuris yra aštuntoji Saulės sistemos planeta (ir tolimiausia) nuo Saulės.

O jau šiais metais kiti mokslininkai iškėlė prielaidą, kad iš tiesų Devintoji planeta yra dar toliau - 500-550 astronominių vienetų atstumu nuo Saulės.

Iš esmės skrydžio laikas nuo jos pailgėja, bet ne itin daug, sako Lingamas.

Jei apytiksle skrydžio trukme laikysime 75 metus, tai tikrai labai ilgas laiko tarpas.

Ir kartu tai yra greičiau nei NASA "Voyager 1", t. y. 46 metai, per kuriuos jis pasiekė 163 astronominių vienetų atstumą nuo Saulės.

Todėl iki Devintosios planetos erdvėlaivis turėtų skristi 3 kartus greičiau.

Lingamas mano, kad tai įmanoma, jei bus sukonstruotas tinkamas skrydžio maršrutas.

Kai kurie mokslininkai mano, kad nusigauti iki nepasiekiamos planetos įmanoma ir per 20 metų, tačiau Heinas mano, kad tai mažai tikėtina, atsižvelgiant į dabartines technologijas.

Žmonių skrydis į Devintąją planetą

Heinas ir Linghamas mano, kad pažangesnės technologijos, pavyzdžiui, milžiniškos Saulės burės, padės greičiau pasiekti Devintąją planetą.

Jos galėtų naudoti saulės energiją laivui pagreitinti arba jas galėtų pagreitinti iš Žemės nukreipti lazeriai.

Tikimasi, kad su tokiomis technologijomis transporto priemonė Devintąją planetą galėtų pasiekti vos per 7 metus, tačiau mokslininkai mano, kad tokioms saulės burėms sukurti reikia mažiausiai 20 metų.

Tuo pat metu J. Heinas tiki, kad pasiuntus zondą į Devintąją planetą, žmonės taip pat turės galimybę nuskristi į šį paslaptingą pasaulį.

Tačiau tai įvyks tolimoje ateityje.

Galbūt dar neatrastą Saulės sistemos planetą žmonės galėtų ištirti pakeliui į artimiausią žvaigždę, sako Heinas.

Tačiau tai įvyks tik tuo atveju, jei bus sukurtos naujos varomosios sistemos, kurios leistų atlikti tokius pilotuojamus skrydžius.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder