Emocijų viesulo sporto centre auditas nevertino

(8)

Po skundų dėl naujo „Viesulo“ sporto centro vadovo darbo metodų pradėtas įstaigos veiklos auditas baigtas, uostamiesčio Savivaldybės kontrolieriai jam turi pastabų, o dabar išvadų imsis politikai, žadėję vertinti faktus, ne emocijas.

Sporto centro veiklos efektyvumo auditas apėmė tik 2022-2023 metus - laikotarpį, kai jam vadovauja Vaclovas Gedvilas. Kontrolieriai nevertino jo vadovavimo metodų, tik veiksmus - ar jie atitinka nustatytą tvarką.

Turi priekaištų

Savivaldybės kontrolierė Daiva Čeporiūtė „Vakarų ekspresui“ patvirtino, kad „Viesulo“ auditas yra baigtas, o išvados perduotos Savivaldybei ir miestą valdantiems politikams.

„Viskas jau yra baigta, ataskaita yra atiduota oficialiu raštu tiek administracijos direktoriui, tiek merui, tiek Tarybai, tiek Kontrolės komitetui. Auditas baigtas“, - sakė D. Čeporiūtė.

Remiantis Kontrolės komitetui pateikta veiklos audito ataskaita, „Viesulo“ sporto centrui ir Savivaldybei pateikta dešimt rekomendacijų, kurias reikia įvykdyti iki šių metų pabaigos.

Tarp nurodymų - pastabos dėl įstaigos veiklos metinio plano bei jos kokybės vertinimo, vidaus kontrolės tvarkos, informacijos apie viešuosius pirkimus skelbimo, darbo sutarčių.

Taip pat nurodyta grąžinti į Savivaldybės biudžetą beveik 2,7 tūkst. eurų už vienam treneriui priklausančios transporto priemonės nuomą, taip pat prašoma grąžinti 2,8 tūkst. eurų, kurie buvo išmokėti kaip darbuotojų priemokos - auditorių vertinimu, pinigai panaudoti jų nepagrindus taip, kaip numato aprašai.

D. Čeporiūtė rekomendacijas vadina reikšmingomis.

„Šiuo atveju vertinčiau jas ne kaip kritines, bet kaip pakankamai reikšmingas rekomendacijas. Tobulintinos beveik visos veiklos sritys“, - sakė kontrolierė.

Anot jos, įstaigos vadovas nesutiko su viena iš rekomendacijų, pagal kurią Savivaldybei reikia grąžinti priemokas už darbą trims darbuotojams.

Tuo metu pats V. Gedvilas sako, kad auditorių išvadų nekomentuos.

„Kalbant sporto terminais, teisėjų sprendimo nekomentuosiu“, - teigė jis.

V. Gedvilas prie sporto centro vairo stojo 2022-ųjų balandį, jis pakeitė iki tol įstaigai ilgiau nei 13 metų vadovavusį Edmundą Klimą.

Sulig vadovo pasikeitimu ir jo inicijuotomis permainomis sporto centre pasigirdo nepasitenkinimo balsų dėl jo vadovavimo, viešai neįvardijami darbuotojai skundėsi blogu mikroklimatu įstaigoje.

Anot D. Čeporiūtės, skundai turėjo įtakos sprendimui pernai rudenį pradėti auditą, nes tokią valią išreiškė ir Savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto nariai.

„Galima sakyti, kad auditas buvo planinis, bet kadangi Kontrolės komiteto nariai ir kiti Tarybos nariai buvo gavę nemažai skundų iš šios įstaigos, tai komiteto iniciatyva buvo papildytas mūsų veiklos planas. Tokiu pagrindu buvo atliktas auditas“, - sakė D. Čeporiūtė.

Tačiau kontrolieriai darbuotojų skundų nevertino, sakė D. Čeporiūtė: „Ne mūsų kompetencija vertinti viešus pranešimus apie mobingą ar panašius skundus, mes vertinome, ar veikla atitinka nustatytą tvarką.“

Politikai kvestionavo vadovavimo stilių

Balandį įvykusio Kultūros, švietimo ir sporto komiteto posėdžio metu svarstant informaciją apie „Viesulą“ dėl mikroklimato įstaigoje susirūpinimą išreiškė jo pirmininkas Vytautas Grubliauskas, nariai Edmundas Kvederis ir Tomas Juočys.

Tuo metu buvęs sportinių šokių kolektyvo „Žuvėdra“ treneris Romaldas Idzelevičius pareiškė, kad nepasitenkinimas yra nepagrįstas ir kyla tik dėl naujo vadovo įvestos tvarkos, kurios esą anksčiau nebuvo, o centro bendruomenė vadovavosi nerašytomis taisyklėmis, todėl dabar „šaršalą“ kelia tik vienetai, kurie anksčiau naudojosi protekcijomis.

V. Grubliauskas sakė, jog bet koks vertinimas turi būti paremtas faktais, o ne emocijomis.

„Siūlyčiau - mes nesivelkime į konkrečius apibendrinimus ir įvertinimus (...) tai tokie dalykai, į kuriuos turi atsakyti ne emocijos, o faktai, o faktai, tikiu, bus pateikti audito išvadoje.

Pagal tai turbūt turėtume vertinti įstaigos ir įstaigos vadovo veiklą, nes jeigu bandysime kažką kanonizuoti, o kažką - demonizuoti, bijau, kad gerokai viršysime savo įgaliojimus“, - teigė komiteto pirmininkas.

„Viesulą“ kuruojančio Savivaldybės Sporto skyriaus vadovė Rasa Rumšienė tuomet teigė, kad įstaiga strateginius tikslus įvykdo, tačiau administracijai kyla klausimų dėl vadovavimo.

„Įstaiga veikia, strateginiai tikslai įgyvendinami 95 procentais, sportininkai į varžybas važiuoja, bet Savivaldybės administracija daugiau iššūkių turi su paties “Viesulo„ sporto centro vadovo vadovavimo stiliumi, jo priimamais sprendimais, vidaus tvarkos taisyklėmis, tarpusavio santykiais, mikrolimato klausimais“, - teigė R. Rumšienė.

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus, atsižvelgęs į centro auklėtinių tėvų tarybos ir Savivaldybės Sporto skyriaus rekomendacijas, V. Gedvilą įvertino gerai.

Pats V. Gedvilas anksčiau viešai yra pareiškęs, kad pradėjus vadovauti „Viesului“ pastebėta, jog ankstesnė sporto centro veikla ne visada derėjo su skaidraus ir tvaraus biudžetinių įstaigų darbo principu.

Jis taip pat yra minėjęs, kad išsamų auditą reikėtų atlikti dėl centro veiklos ne tuo metu, kai vadovauja jis, o vadovavo ankstesni vadovai.

Audito išvadas dar vertins Taryba ir komitetai - antradienį jos svarstytos Kontrolės komitete.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder