Klaipėdoje atidaroma slavų folkloro studija

Klaipėdos rusų folkloro asociacija „Večiora“ rugsėjo 20 d. 16 val. kviečia į folkloro studijos, įkurtos Herkaus Manto g. 68, atidarymą.

Rusų folkloro asociacija „Večiora“ šiemet švenčia savo veiklos 10-metį. Pasak asociacijos vadovės Marijos Serebriakovos, organizacija išaugo iš mokyklinio vaikų folkloro kolektyvo, kurį ji subūrė dar dirbdama „Pajūrio“ progimnazijoje. Vėliau prie vaikų prisijungė tėveliai, o šiuo metu „Večiora“ vienija daugiau kaip 40 įvairaus amžiaus narių.

„Veikia motinystės folkloro mokyklėlė, kurią lanko mamytės su mažyliais nuo 2 iki 6 metukų. Dvi skirtingo amžiaus moksleivių grupės sudaro kolektyvą “Veretionca„ ir dar yra dvi folkloro asociacijos grupės: jaunimo ir moterų. Dažnai visas tas grupes sujungiame ir pasirodome šeimyniškai, visi kartu“, - pasakojo M. Serebriakova, kuri paliko pedagoginį darbą mokykloje ir ėmėsi vadovauti išaugusiai asociacijai.

Dešimt metų slavišką autentišką folklorą puoselėjantys kolektyvai neturėjo savo vietos, repetuodavo mokykloje, bažnyčioje, miesto Etnokultūros centre.

„Buvo sudėtinga. Tad labai džiaugiamės, kad Savivaldybė praėjusiais metais skyrė mums 78 kv. m patalpas. Per penkis karantino mėnesius jas patys susiremontavome. Dabar atsivėrė galimybės priimti į asociaciją visus miestiečius, norinčius pažinti slavišką folklorą ir etnokultūrą“, - kalbėjo M. Serebriakova.

„Večioros“ nariai, anot pašnekovės, dainuoja įvairių žanrų rusiškas, baltarusiškas, ukrainietiškas dainas, mokosi šokių ir žaidimų, taip pat ir tradicinių slavų rankdarbių, tokių kaip siuvinėjimas, juostų audimas. Asociacija artimai bendradarbiauja su Klaipėdos etnokultūros centru, Tautinių kultūrų centru, rengia bendrus renginius, tarptautinius festivalius. Didžiausias asociacijos renginys - tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Žiemos vakarai“. Iki pandemijos jis vyko du kartus, sukviesdamas slavų folkloro kolektyvus iš Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos.

„Daug žmonių, atvykusių į Klaipėdos kraštą, o dar labiau - gimusieji čia, yra praradę ryšį su savo šaknimis. Jie mažai žino apie savo ištakas, tradicijas. Mūsų siekis - atgaivinti šį ryšį. Sudominti folkloru, perduoti tradiciją ypač svarbu vaikams ir jaunimui, kad jie su tuo užaugtų. Tai yra mūsų veiklos misija ir prasmė. Labai džiaugiuosi, kad jau išaugo karta mūsų vaikų, kurie tapo pagalbininkais, savanoriais. Jiems sekasi dar geriau nei man“, - pasakojo asociacijos „Večiora“ vadovė ir vylėsi, kad pandemija ir karantinas daugiau nesustabdys asociacijos veiklos ir leis plėtoti neformalųjį ugdymą.

Večioros“ nariai dainuoja įvairių žanrų rusiškas, baltarusiškas, ukrainietiškas dainas, mokosi šokių ir žaidimų, taip pat ir tradicinių slavų rankdarbių, tokių kaip siuvinėjimas, juostų audimas ir pan.

Večioros“ nariai dainuoja įvairių žanrų rusiškas, baltarusiškas, ukrainietiškas dainas, mokosi šokių ir žaidimų, taip pat ir tradicinių slavų rankdarbių, tokių kaip siuvinėjimas, juostų audimas ir pan.

Asmeninio albumo nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder