Mama liks sužavėta: palepinkite ją gurmaniškais ir sveikais priešpiečiais su krevetėmis ir smidrais – tetruksite 30 minučių
Jeigu nesijaučiate tvirtai virtuvėje – nieko tokio. Restorano vertas patiekalas neturi kainuoti nei daug laiko, nei daug išlaidų, sako „Iki“ kulinarijos technologė Gailė Urbonavičiūtė.
Ji siūlo įspūdį palikti su įmantriai atrodančiu, tačiau visai paprastai paruošiamu receptu – tereikės pavasarį simbolizuojančių smidrų ir elegantiškųjų krevečių.
Šventę pasitinka ne vien tik su gėlėmis
„Kad Motinos diena yra svarbi šventė visoje šalyje, labai akivaizdžiai parodo ir pasikeičiantys pirkinių krepšeliai. Žinoma, svarbiausiu pirkiniu tampa gėlės.
Šventinį savaitgalį tarp pirkėjų populiariausios įvairių rūšių skintos pavasarinės gėlės, o visų pirma – tulpės.
Rožės taip pat yra neatsiejamos nuo šios progos, kaip ir specialiai Mamos dienai paruoštos pastelinių spalvų puokštės – pavyzdžiui, su tulpėmis ir hiacintais“, – sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Retas pirkėjas iš parduotuvės išeina ir neįsigijęs šviežių kepinių, tortų, kitų gardėsių. Matant tokį išaugusį poreikį, „Iki“ šį šventinį savaitgalį pasirūpino ne tik gausiu įprastu „Su meile IKI“ tortų asortimentu, bet tęsia ir tradiciją – kviečia mamas pasveikinti specialiai dekoruoti saldėsiu.
Pirkėjų jau pamėgtą torą su maskarpone konditeriai papuošė elegantiškomis spalvomis ir ant jo užrašė gražiausią žodį – „Mama“.
„Vien gėlėmis ir saldumynais pirkėjai neapsiriboja kurdami šventinę nuotaiką. Prieš Mamos dieną pirkėjai intensyviau ieško įvairių įmantresnių produktų.
Daugiau dėmesio sulaukia, pavyzdžiui, gurmaniški sūriai, užtepėlės, jūros gėrybės. Gausiai į pirkinių krepšelius būna dedamos ir šviežios uogos bei naujo derliaus daržovės, vaisiai – šviežumas ir ryškios spalvos padeda sukurti ypatingą nuotaiką“, – pirkėjų įpročius apžvelgia G. Kitovė.
3 patarimai tiems, kurie mėgsta šparagus ir krevetes
Ne be reikalo G. Urbonavičiūtė kviečia pirmąjį gegužės savaitgalį išbandyti patiekalą su šparagais (dar vadinamais smidrais) ir krevetėmis. Šiems dviem ingredientams paruošti reikia visai nedaug laiko, tačiau rezultatas būna efektingas.
Krevetės ne vienam iškart asocijuojasi su gurmaniškomis vaišėmis, o pavasaris be ryškiaspalvių šparagų tiesiog neįsivaizduojamas. Kad visi patiekalai su šiais produktais pavyktų tobulai, verta atsiminti kelias auksines universalias taisykles.
Pašalinkite krevečių siūlelį. Jeigu naudojate didesnes krevetes, reikėtų prieš tai pašalinti ties jų nugara esantį tamsų siūlelį – virškinimo sistemos dalį. Iškeptoje krevetėje ji žmogui nėra pavojinga, kai kuriems ji atrodo nepatraukli, tad geriau ją išimkite, rekomenduoja G. Urbonavičiūtė.
Jei krevetės be kiautų, tiesiog įpjaukite išilgai nugarėlės ir išimkite veną. Ją nesunku pašalinti net ir nenuimant krevetės kiauto. Žirklėmis arba mažu aštriu peiliu perpjaukite kiautą išilgai krevečių nugarėlės nuo galvos iki uodegos, kad išryškėtų gysla, tada žirklėmis arba peiliu ją ištraukite.
Nuvalykite krevetes naudodami krakmolą. Kitas žingsnis – nuvalyti krevetes, kad jos būtų idealiai švarios. Itin paprasto metodo galima išmokti iš japonų: jie tam dažnai naudoja bulvių ar kukurūzų krakmolą ir druską.
Visų pirma krevetes reikia nuplauti tekančiame vandenyje. Tuomet sudėjus į indą pabarstyti šaukšteliu druskos ir švelniai trinant rankomis gerai išmaišyti.
Druska iš krevečių mėsos ims traukti drėgmę, tad kai ant rankų imsite justi gleivėtumą – tai bus ženklas, kad reikia dėti du šaukštus krakmolo ir pilti vandens. Japonai kartais vietoj vandens pila ir sakės arba baltojo vyno.
„Nustebsite pamatę, koks nešvarus bus pirmasis vanduo. Jį kelis kartus pakeisdami ir gerai nuplaukite krevetes. Kai vanduo bus visiškai skaidrus, jūros gėrybės bus švarios ir jau paruoštos kepti, virti ar troškinti.
Tiesa, visą šį paruošimo laiką gerokai sutrumpinsite įsigydami jau virtų krevečių“, – pataria kulinarijos technologė.
Smidrų nekaitinkite per ilgai. Žaliuosius šparagus galima ruošti įvairiais būdais – kepti keptuvėje ar orkaitėje, grilinti, virti vandenyje ar garuose. Jeigu verdate, sumerkite juos vertikaliai į puodą taip, kad galvutės kyšotų.
Virti juos pakaks vos 2-3 minutes. Vandenį prieš tai galite pagardinti druska ir citrinos sultimis. Verdat garuose, išimkite juos po 4-8 minučių. Keptuvėje tereikės 3-5 minučių, orkaitėje – iki 10-ies.
Neperkepti smidrai išlaikys ir gražią žalią spalvą, ir bus malonios tekstūros valgant.
Krevetės ir smidrai keptuvėje – greita, sveika ir skanu
Porcijos: 4
Gaminimo laikas: 25 min.
Reikės: 500 g smidrų, 500 g krevečių (nuluptų), 200 g vynuoginių pomidoriukų, ½ šaukštelio druskos, ¼ šviežiai maltų pipirų, 3 šaukštų alyvuogių aliejaus, 1 šaukšto šviežių citrinos sulčių, ½ šaukštelio citrinos žievelės, 3 skiltelių česnako, pusės nedidelio svogūno, kelių citrinos skiltelių patiekimui.
Gaminame:
- Dubenyje sumaišykite krevetes su druska, pipirais, 1 šaukštu alyvuogių aliejaus, citrinos sultimis, žievele ir išspaustu česnaku.
- Nupjaukite kietą šparagų apačią ir supjaustykite 5 cm ilgio gabaliukais.
- Įkaitinkite didelę keptuvę ant vidutinės ugnies, įpilkite 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus. Kai aliejus įkais, sudėkite smulkintą svogūną ir kepkite, kol suminkštės ir taps kvapnus, apie 1 minutę.
- Į keptuvę vienu sluoksniu sudėkite krevetes. Kepkite 2 minutes, krevečių nejudindami. Tuomet jas apverskite ir kepkite, kol iškeps (priklausomai nuo dydžio, gali reikėti dar 1-2 minučių). Perkelkite į švarią lėkštę.
- Į keptuvę įpilkite dar 1 šaukštą alyvuogių aliejaus. Kai įkais, sudėkite smidrus ir kepkite, kol jie taps traškūs, 3-4 minutes. Tuomet sudėkite pomidorus ir pakepinkite 1 minutę. Į keptuvę vėl sudėkite krevetes ir pašildykite dar 1 minutę. Viską pagardinkite druska ir pipirais.
- Išdėliokite į lėkštes ir iš karto patiekite su citrinos skiltelėmis.
Rašyti komentarą