Išsausėjusios ir skilinėjančios lūpos – dažna problema žiemą. Kaip ją spręsti?

Lūpų priežiūra žiemą – 10 dalykų, kuriuos naudinga žinoti

Lūpdažiai suspindi tik ant paruoštų lūpų – sako „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė. Ji dalijasi 10 pastebėjimų, kuriuos naudinga žinoti šaltuoju sezonu norint džiaugtis išpuoselėtomis lūpomis.

1. Žiema – išsausėjusių lūpų sezonas. Permainingi orai, šildymas – visa tai turi įtakos lūpų būklei. Jos, kaip ir veidas, praktiškai niekada neuždengiamos, todėl šaltuoju sezonu visą laiką labiausiai skeldėja ir dehidratuoja. Žiemos laikotarpiu lūpas rekomenduojama pasitepti apsauginiu pieštuku, geriausia – tuo, kuris turi SPF faktorių, į tai svarbu atkreipti dėmesį net ir žiemą. SPF faktorius saugo ne tik nuo saulės, bet ir nuo žvarbos, vėjo ar šalčio – visų išorės dirgiklių.

2. Lūpų priežiūrai naudingi augaliniai ekstraktai. Renkantis priemones lūpų priežiūrai, naudinga atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Ingredientų sąraše rekomenduojama ieškoti vitamino A ir E, pantenolio. Lūpų būklę gerinti padeda ir įvairūs augaliniai ekstraktai (tokie kaip jojobos, migdolų, kokosų, sviestmedžio ar sojų aliejai) bei kolagenas. Atvėsus orams naudinga naudoti priemones, kurios turėtų nakvišų aliejaus, hialurono rūgšties.

3. Palepinkite lūpas kaukėmis. Lūpų priežiūrai naudinga pasitelkti ir lakštines lūpų kaukes, kurios paryškins lūpų spalvą, padės atsikratyti šerpetojimo, atjaunins.

4. Geriausia lūpų problemų prevencijos priemonė – visapusis organizmo stiprinimas. Norint džiaugtis išpuoselėtomis lūpomis svarbu pasirūpinti, kad organizmui netrūktų reikalingų medžiagų – naudingi žuvų taukai ar kiti omega rūgčių, geležies turintys preparatai. Tad nors lūpų trūkinėjimas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti tik estetinė problema, iš tiesų tai gali įspėti ir apie vitaminų trūkumą. Lūpų skeldėjimas išduoda, kad organizmui gali trūkti vitaminų A ir E, vandens.

5. Ne tik lūpų balzamas. Grožio priemonių arsenale lūpų būklei puoselėti galima rasti daugybę priemonių. Dalis žmonių yra įpratę naudoti tik lūpų balzamus, tačiau lūpų būklę gerinančių priemonių yra ir daugiau – šveitikliai, serumai, kompresai. Visa tai taip pat naudinga pagal poreikį įtraukti į savo grožio rutiną.

6. Serumai su hialurono rūgštimi. Šie serumai pamaitina ir sudrėkina lūpas. Laikui bėgant mūsų lūpų spalva natūraliai netenka vadinamojo kūdikio rausvumo atspalvio, kartais jos pasidaro netgi mėlynos, pilkšvos. Hialurono serumai gali padėti paryškinti jų spalvą.

7. Kokybiški lūpų dažai ne tik grožiui, jie taip pat apsaugo lūpas, jas drėkina. Kokybiški lūpų dažai nedžiovina lūpų, todėl reikėtų nebijoti jų rinktis. Taip pat galima rasti ir įvairių lūpų balzamų, kurie ne tik apsaugo, sudrėkina, pamaitina lūpas, bet ir suteikia joms atspalvį. Renkantis lūpų dažus atkreipkite dėmesį, kad naudinga, jeigu jų sudėtyje yra vitamino E, šiaurinių tekšių, sviestmedžio, taukmedžio aliejaus, tokios priemonės puikiai drėkina, maitina.

8. Dažniausiai daroma lūpų priežiūros klaida – neskiriamas pakankamas dėmesys. Kartais sakoma: bandžiau, bet man nepadėjo. Tai rodo, kad arba pasirinkote netinkamas priemones, arba jas naudojote per trumpai. Rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais renkantis priemones ir puoselėjant lūpas.

9. Švelnus lūpų šveitimas. Teigiamai lūpų būklę veikia šveitimas, tačiau svarbu nepersistengti. Jeigu norisi naudoti šveitiklius, svarbu rinktis skirtus būtent lūpoms. Jų nešveiskite nei druska, nei medumi, nes taip galite tik pažeisti odą.

10. Įtakos lūpų būklei gali turėti ir stresas. Kaip ir bendrai savijautai, taip ir lūpų išvaizdai neigiamos įtakos gali turėti ir stresas. Nerimaudami žmonės dažniau kramto lūpas, taip jos tampa dar labiau pažeidžiamos, suskeldėjusios.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder