Teismas atmetė AB „Klasco“ skundą dėl nurodymo stabdyti geležies krovos veiklą

(2)

Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmų teisėjų kolegija trečiadienį atmetė AB „Klasco“ skundą kaip nepagrįstą.

Bendrovė skundė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) privalomąjį nurodymą nutraukti palaidos geležies rūdos krovos operacijas, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Teisėjų kolegijos vertinimu, AAD privalomasis nurodymas yra aiškus ir suprantamas, atitinka Viešojo administravimo įstatymo reikalavimus, pagrįstas objektyviais duomenimis ir teisės aktų normomis, privalomasis nurodymas nutraukti palaidos geležies rūdos krovą yra motyvuotas.

„Teismas patvirtino, kad, duodant privalomąjį nurodymą, buvo vadovautasi teisiniu reguliavimu, įpareigojančiu ūkio subjektus neteršti aplinkos už savo veiklos sklypo, kuriame laikomos, kraunamos palaidos kietosios medžiagos, ribų“, – rašoma pranešime.

Be to, teismas pasisakė, kad AAD reikalavimai buvo pagrįsti, t. y. buvo nurodyta nutraukti veiką, dėl kurios gali atsirasti neišvengiama (reali) žala aplinkai.

Aplinkos ministerija primena, kad AAD 2021 m. spalį AB „Klasco“ įteikė privalomąjį nurodymą, kuriuo įpareigojo įmonę sausakrūvio uosto terminale nutraukti palaidos geležies rūdos krovos operacijas.

Sprendimas priimtas iš Aplinkos apsaugos agentūros gavus už uosto įmonių veiklaviečių ribų nusėdančių kietųjų dalelių kiekio ir sudėties tyrimų pasyviaisiais kaupikliais ataskaitą. Šiuos tyrimus, kuriuos atliko Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institutas, AAD užsakė reaguodamas į daugkartinius Klaipėdos miesto gyventojų skundus, teigiama pranešime.

Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas per trisdešimt kalendorinių dienų nuo jo paskelbimo dienos Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder