Jūreivystės mokyklai dovanojama kapitonų portretų paroda

Penktadienį Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) pirmo aukšto fojė atidaryta fotografo Vyto Karaciejaus paroda "Jūrų kapitonai - prezidentai, karaliai, imperatoriai". Joje eksponuojami 28 jūrų kapitonų portretai.

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius kapitonas Vaclavas Stankevičius šią parodą vadina netradicine. Joje nemažai ir dar dirbančių kapitonų,  ne tik tų, kurie, pasak jo, išėjo į geresnį pasaulį, portretų.

"Su ponu Vytu Karaciejumi atiduodame duoklę Jūrų kapitonų asociacijai, kuri mūsų mokykloje turi patalpas. Labai džiaugiamės, kad tęsiasi bendradarbiavimas su šiuo fotografu menininku. Jeigu neklystu, tai jau trečia jo paroda pas mus. Taip pagerbiame kapitonus, kurie to nusipelnė", - sako V. Stankevičius.

Mokyklos direktorius mano, kad šis pirmas žingsnis taip pagerbiant jūrininkus nebus paskutinis. "Mes turime kur kas daugiau kapitonų, kurių portretų nėra šioje parodoje, norisi mandagiai siūlyti autoriui, kad ateityje atsirastų ir antras, ir trečias tokių portretų ciklas.

Tai būtų labai naudinga visuomenei, o ypač mūsų studentams", - kalbėjo V. Stankevičius. 

"Tarp tų portretų yra  ir vienas mechanikas, ir Milda Miltakytė, nors dar nedirbo kapitone, bet labai kompetentinga. Smagu, kad Vytas Karaciejus domisi jūrininkų gyvenimu, dalyvauja jų renginiuose, fotografuoja juos. Tai darydavo ir amžinatilsį Eugenijus Macius.

Šioje parodoje nepriklausomos Lietuvos jūrų kapitonai. Daugelis jų parodyti ne tradiciškai - pasitempę, su uniforma, o tokie, kokie yra gyvenime. Pagauti momentai, kai jie kažkur ėjo, apie kažką svajojo, jie nepozuoja.

Gal tik vienas yra su paradine uniforma. Tai mažas žingsnelis į mūsų istoriją", - kalbėjo Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius.

„Fotografavau juos įvairiose situacijose: ir laive, ir Jūros šventės iškilmėse, kai kuriuos ir namuose. Vieną fotografiją iš Jūros šventės specialiai įdėjau į rėmus. Ji senokai daryta, kai kurių kapitonų jau nėra gyvų. 

Įdomus sutapimas: kai tik atspausdinau kapitono Sigito Šilerio portretą, išgirdau apie jo mirtį. Tai mane labai stipriai sujaudino. Atrodytų, kad specialiai padariau portretą vos ne ta proga“ - VE.lt sakė V. Karaciejus.

Netradiciška ir tai, kad parodos autorius visą parodą, visus tuos 28 portretus, dovanoja Jūreivystės mokyklai, kaip sako ponas Vytas, amžinam saugojimui. „Net nebežinau ar mano čia trečia, ar ketvirta paroda Jūreivystės mokykloje.

Jos direktorius vis nori, kad paroda būtų eksponuojama kuo ilgiau. Tai galvoju, padovanosiu ir galės laikyti toje ar kitoje vietoje savo kapitonus visą laiką. Sigitas Šileris irgi atidavė mokyklai savo gražius raudonus  diplomus“, -  savo planus atskleidė fotografas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder