Siaubinga nuotrauka prie jūros: ekspertas paaiškino, iš kur galėjo atsirasti šis gyvūnas

Baltijos jūra vis dažniau į Lietuvos pajūrį išmeta nuostabą keliančius, mūsų kraštams nebūdingus gyvūnus. Praėjusią savaitę netoli Juodkrantės aptikta 160 cm durklažuvė, dar vadinama kardžuve. O štai šią savaitę Šventojoje užfiksuotas gyvūnas ant kojų sukėlė ne tik žurnalistus, bet ir gyvūnų teisių globėjus.

TV3 žurnalistas Vitalijus Čiapas ketvirtadienį feisbuke pasidalino kurioziška istorija – ryte jam teko atidėti svarbius filmavimus ir vykti į Šventąją ieškoti į krantą išmesto mįslingo gyvūno.

„Staiga atkeliauja tokia foto iš Šventosios. Jūra išmetė krokodilą ar kažką tokio. Foto autorė tvirtina, kad ne feikas, nors įtarimų tokių daug. Tačiau savaitės pradžioje filmavom Baltijos išmestą tikrą kardžuvę, tai kodėl negali būti ir krokodilo. Viską perplanuoju, lekiam į Šventąją. Lygiagrečiai kalbu su Nuaras Lietuva ir Palangos komunalininkais, prižiūrinčiais pliažus. Visi puolam ieškoti krokodilo. Nėra. Foto autorė vis tikslina vietą. Nėra.

Galų gale aptinkam mažesnę už pusę rankos negyvą ūdrą. Čia ir yra tas krokodilas. Pasirodo, nufotografavus  mažytę ūdrą tam tikru kampu, ji atrodo kaip milžiniškas krokodilas. Už linksmą rytą ir nuotrauką ačiū Simona Ziausyte“, – žurnalistinio darbo niuansais dalijosi V. Čiapas.

Šia istorija socialiniuose tinkluose pasidalino ir paieškose dalyvavę gyvūnų teisių globėjai.

„Mus nuolat „palinksmina“ tokios situacijos. Liūdina tik tai, kad turime mesti eilinius/kasdienius kačiukų ir šuniukų gelbėjimo darbus ir lėkti krokodilų, erelių ar nematytų rojaus paukščių…“, – dalinosi „Nuaras“.

Ekspertas: „Nėra labai keista, kad gyventojai ūdrą supainiojo su kitais gyvūnais“

Gamtos tyrimų centro mokslininkas, ichtiologas Justas Dainys tv3.lt teigėt, kad ūdra nėra jūrinis gyvūnas, tačiau tai yra migruojantis gyvūnas.

„Ypač toli nuo vandens telkinių jos gali pasitraukti žiemos metu. Esu radęs jų pėdų laukuose, toli nuo vandens telkinių. Tuo metu pagalvojau, jog tai lūšis. Tos ūdros buvo nukeliavusios kelioliką kilometrų nuo vandens telkinių.

Netoli Šventosios yra upė, tad ūdra tikrai galėjo patekti į paplūdimį, tai itin mobilus gyvūnas. Tikėtina, jog ji iš upės pateko į jūrą ir jūra ją išplovė į krantą.

Paprastai ūdros yra tamsiai rudos, tačiau jeigu ji ilgą laiką buvo Baltijos jūroje, turbūt nusišėrė kailis ir liko tik oda. Nusišėrusi ji tokios odos spalvos ir būna.

Jau buvo prasidėjęs organizmo gedimo procesas – tai reiškia, jog ji į jūrą pateko ganėtinai seniai – kitaip būtų praradusi tik vieną kitą plauką.

Nėra labai keista, kad gyventojai ūdrą supainiojo su kitais gyvūnais. Ūdra yra didelis, iki 1m ūgio siekiantis gyvūnas, panašus į kiaunę. Turi storą uodegą, oda, kaip minėjau, paprastai būna tamsiai ruda. Bet ūdros neturi vieno požymio, pagal kurį būtų galima atskirti nuo kitų gyvūnų“, – teigė J. Dainys.

Užfiksavo kardžuvę

Sekmadienį vilnietis Kęstas Plauška netoli Juodkrantės užfiksavo neįprastą vaizdą – Baltijos jūros pakrantėje išmesta neįprasta mūsų kraštams žuvis. Maždaug 160 cm durklažuvė arba dar vadinama kardžuve.

„Savaitgalį sugalvojau sau iššūkį. Atvažiavęs į pajūrį, nusprendžiau su autobusu nuvažiuoti iki Nidos ir pėstute grįžti į Klaipėdą. Galvojau gal kokių nuotykių turėsiu. Tai va einu sau ir žiūriu, jog kardžuvė prie pat vandens guli. Tai buvo kažkas tokio, nes pats esu buvęs mokslininkas ir esu girdėjęs, jog čia buvo tokių atradimų, bet pats nesitikėjau tokį vaizdą pamatyti“, – sako Kęstas Plauška.

Kęsto Plauškos nuotrauka

Jis tvirtina, jog kartais būna tokių atvejų, kai iš Šiaurės jūros su srove kardžuvės į Baltijos jūrą įplaukia, tačiau ilgai neišgyvena dėl per didelio vandens druskingumo skirtumo, pranešė Made in Vilnius.

„Matosi, jog kardžuvė išplauta gan neseniai, nes nei kvapo buvo ir visiškai normaliai atrodo“, – tvirtino vyras.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder