"Mes palaikome žemės ūkio ministro pastangas įtikinti kitus ministrų kabineto narius nepritarti žemės pardavimo užsieniečiams liberalizavimui", - sako Seimo nariai.
2011 m. gegužę baigiasi pereinamasis laikotarpis, draudžiantis užsieniečiams įsigyti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės.
Konstituciniu įstatymu nustatyti apribojimai užsieniečiams pirkti žemės ūkio ir miško ūkio paskirties žemę netaikomi užsieniečiams, kurie ne mažiau kaip trejus metus Lietuvoje nuolat gyveno ir vertėsi žemės ūkio veikla. Anot Seimo Kaimo reikalų komiteto nario Antano Bauros, tai pakankama sąlyga, kad rimtus ketinimus turintis užsienietis galėtų kurti žemės ūkio verslą Lietuvoje.
Skatindama investicijas Lietuva taip pat su tam tikrais apribojimais leidžia pirkti žemės užsienio kapitalo įmonėms. Kaip pastebi Seimo nariai, žiniasklaidoje nuolat pasirodo informacija, kad užsieniečiai per trečiuosius asmenis superka žemę ir tokiais būdais įgyta žemė bus lengvai legalizuota iš karto pasibaigus pereinamajam laikotarpiui. "Būtina kurti teisinius mechanizmus, kad tokių atvejų nebūtų, pavyzdžiui, tai galėtų būti viešas registras, tuo turėtų užsiimti Žemės fondas, ir panašiai", - sako A. Baura ir R. Baškienė.
Jų nuomone, žemės rinkos liberalizavimas užsieniečiams taip pat negali prasidėti, kol nebus baigta žemės reforma.
Kaip primena Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Seimo nariai, viena iš esminių Valstiečių liaudininkų paramos dabartinei Vyriausybei sąlygų yra baigti žemės nuosavybės grąžinimo procesą kaimo vietovėse valstybės lėšomis per artimiausius dvejus metus. Pinigai šioms reikmėms turi būti numatyti 2011 metų biudžete.
Rašyti komentarą