Klaipėdos gražuolių portretų galerija (8)

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (8)

Regis, gražuolių galerija išaugs ne tik į Klaipėdos ir aplinkinių miestelių, bet ir į Klaipėdos krašto, nes plečiasi portretų "geografija".

Šią nuotrauką į redakciją atnešė pavardės nepanoręs nurodyti vaikinas. Jis portretą aptiko močiutės albume. Kas toji moteris nuotraukoje, jis nežino, jo mama - taip pat. O močiutės jau nebepaklausi...Kitoje nuotraukos pusėje iš buvusios dedikacijos tegalima įskaityti - Ona. Yra ir antspaudėlis, kad portretas darytas Klaipėdos prieškario M. Pėžio ateljė Laukininkų g. (dabar Tiltų g.).

 
ONA. Nuotrauką į redakciją atnešęs vaikinas negalėjo nurodyti, kas šioji moteris. "Tikriausiai močiutės draugė",- spėjo jis. Kitoje nuotraukos pusėje įrašas išblukęs. Likęs tik parašas po juo - Ona. Ir įspaudas - M. Pėžio fotoateljė, kuri veikė prieškariu Klaipėdos Laukininkų g. (dabartinė Tiltų).

Antanina Vaišnoraitė gimė daugiavaikėje šeimoje Gargžduose. Jau paauglystėje reikėjo pačiai duonos pelnytis. Tad, kaip ir kitos Vaišnorų dukros, jos žvalgytis išdundėjo į Klaipėdą dar prieškariu. O jau pokaryje, dirbdama pardavėja, krito į akį daugelį metų saldainių fabrike visų galų meistru dirbusiam Jonui Maldeikiui. Sumainę žiedus, pradžioje gyveno Karklų gatvėje. Kai gimė dukrelė Rima, o paskui sūnelis Ričardas, nusprendė... pasistatyti nuosavą namą Kapsų g. O tokie užmojai pokarinėje Klaipėdoje buvo labai reti.

ANTANINA. Nuotrauka daryta karo metais - 1943.12.12 - Plungėje, kurioje glaudėsi nemažai Klaipėdos krašto gyventojų, bėgusių ir nuo vokietmečio, ir karo. O šiaip beveik visas, išskyrus vaikystę, Antaninos Vaišnoraitės-Maldeikienės gyvenimas prabėgo Klaipėdoje.

Zinaida Mizerevičienė, neslepianti, kad dabar jau jai beveik 60 m., nusprendė priminti, kokia ji buvo prieš 40 m.

ZINAIDA. Šitas Zinaidos Mizerevičienės portretas darytas Klaipėdos fotoateljė Pergalės g. 21 (dabar Lietuvininkų a.) prieš 40 metų.

Ponia Biruta Živajeva iš Gargždų atsiuntė portretą su tokiu prierašu: "Nuotraukoje - mano mama Liucija Kairytė-Norvaišienė. Fotografuota F. Šepučio fotoatelje 1932 m. Mama buvo išrinkta gražiausia Gargždų panele, ir visus metus jos nuotrauka kabėjo fotoateljė lange.

LIUCIJA. Liucija Kairytė-Norvaišienė 1932 m. buvo išrinkta gražiausia Gargždų panele, ir visus metus jos portretas kabėjo F. Šepučio fotoateljė lange.

Šią nuotrauką atsiuntė Klaipėdoje gerai žinomas fotomeninkas Vytautas Karaciejus, beje, "kietas" portretistas. Nuotraukoje - p. Irenos Greičiūnienės mama Eugenija Lekstutytė. Nuotrauka daryta apie 1935-1937 m. gal Klaipėdoje, gal Palangoje. Gali būti, kad vaizdas, kurio fone p. Eugenija fotografuota, - dekoracija.

EUGENIJA. Pasak Eugenijos Lekstutytės dukters Irenos Greičiūnienės, mama nuo jaunystės buvo linkusi į grožį ir jo puoselėjimą. Tuo labiau kad jos broliai Pranas ir Petras buvo, vertinant šių dienų kategorijomis, avalynės ir drabužių dizaineriai.

Šią nuotrauką atsiuntė taip pat V. Karaciejus. Nors joje yra ir vyrų, tačiau neatsispyrėme išspausdinti - ketvertukas atrodo labai jau egzotiškai. Antroji iš dešinės - Eugenija Lekstutytė, pirmas iš dešinės - jos brolis Pranas, trečias iš dešinės - brolis Petras ir brolienė Madė. Nuotrauka daryta apie 1935-37 m. Tuomet Eugenijos brolis turėjo batų parduotuvę, kurioje pardavinėdavo savo įmonėlėje pasiūtus batus. Brolis Pranas buvo drabužių modeliuotojas ir siuvėjas.

EUGENIJA IR MADĖ. Tikriausiai Eugenija ir Madė aprengtos bei apautos brolių Prano ir Petro, gyvenusių prieškario Klaipėdoje, siūtais drabužiais ir batais. Jie patys taip pat apsirengę sava produkcija.

Raginame skaitytojus naršyti mamų, močiučių albumus ir nešti, siųsti jų, draugių, giminaičių (moterų) portretus el. pašto adresu: [email protected]  arba paprastu pašto adresu - Klaipėdos gražuolių galerija, "Vakarų ekspreso" redakcija, M. Mažvydo al. 3, Klaipėda, būtinai nurodant atgalinį adresą (kad galėtume išsiųsti atgal). Galima ir atnešti. Jeigu nuotraukose yra spaudai, kur moterys fotografuotos, prašom nurodyti - kaip ir metus, dedikacijas bei kitą informaciją, kuri yra kitoje nuotraukos pusėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder