Klaipėda skirs milijonus prestižinei regatai

Klaipėda skirs milijonus prestižinei regatai

Klaipėda ryžtingai sieks, kad 2015 metais uostamiestį aplankytų prestižinė regata „Volvo Ocean Race“.

Klaipėdos taryba ketvirtadienį pritarė 5 mln. litų vertės sutarčiai.  Viliamasi, kad pinigų skirs šalies valdžia, o Klaipėdai šis renginys netaps nepakeliama finansine našta.

Meras Vytautas Grubliauskas pasirašys 1,5 mln. eurų (4,9 mln.Lt) vertės sutartį. 

300 000 eurų reikės skirti uosto mokesčiams, regatos viešinimo išlaidoms tektų skirti dar 350 tūkst. eurų, sportininkų kaimelio įrengimas kainuos apie 690 tūkst. eurų. 

„Volvo Ocean Race“ organizavimo sutartis turi būti pasirašyta iki penktadienio. 

Priėmę regatą pasmerksime sportą?

5 milijonus litų. Tiek per trejus metus reikės sumokėti prestižinės "Volvo Ocean Races" (VOR) regatos organizatoriams. Dėl šio turtuoliams skirto renginio uostamiesčio politikai ketina paaukoti miesto sportą.

Šiam tikslui į VOR organizatorių sąskaitą jau kitų metų pradžioje reikėtų pervesti 130 tūkst. eurų (448 tūkst. litų). O per kitus trejus metus sukrapštyti dar 4,5 mln. litų. Neatmestina tikimybę, kad išlaidų suma gali būti kur kas didesnė. Pinigų Klaipėdos politikai siūlo skirti iš sporto rėmimo programos, o jei pritrūktų, būtų pasinaudojama ir turizmui skirtomis lėšomis.

Už sprendimą paaukoti miesto sportą balsavęs ir Ugdymo bei jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Budinas aiškino, kad ranką kėlė tik todėl, kad būtų skriaudžiamas ne tik sportas, o ieškoma ir kitų finansavimo šaltinių. "Balsavau tik su ta sąlyga", - savo apsisprendimą motyvavo S. Budinas.

Laikinasis Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto skyriaus vadovas Ignas Pocius tikisi, kad pinigai iš miesto sporto nebus atimti. Jo manymu, tai turėtų būti papildomos lėšos, skiriamos per sporto programą.

"Jei būtų kitaip, Klaipėdos sportas būtų visiškai pribaigtas", - sakė I. Pocius.

Visam uostamiesčio sportui, su pinigais, skirtais sporto bazėms remontuoti, ir trenerių atlyginimais per metus skiriama 12,5 mln. litų. Jei kasmet iš šios sumos būtų atimama po 2 mln. litų, tai būtų nepakeliamas nuostolis.

Pinigų reikėtų daugiau

Iš viso Klaipėdai, kaip šių lenktynių finaliniam uostui, reikėtų išleisti 11-12 mln. litų. Nors tai yra juokingai maža suma, mat VOR organizatorių pageidaujama suma yra kur kas didesnė, vien tik Klaipėdos biudžetui tai būtų nepakeliama našta. Be to, reikėtų rasti papildomų lėšų sumokėti už du draudimo polisus 20 mln. eurų sumai.

V. Grubliauskas prisiekinėjo gavęs paskirtojo premjero Algirdo Butkevičiaus pažadą likusią sumą skirti iš šalies biudžeto.

"Nors premjeras dar neturi kabineto Vyriausybės rūmuose, neturi antspaudo, kuriuo galėtų patvirtinti savo pažadą, tačiau jo žodis prilygsta didžiausios apimties sutarčiai", - Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narius įtikinėjo meras.

Tačiau ne visi juo patikėjo. Konservatorius Arūnas Barbšys suabejojo, ar gali eilinė klaipėdiečio šeima šiam prestižiniams renginiui kasmet skirti po 200 litų.

"Ir ta skaičiuojama galima nauda miestiečio šeimai yra labai abejotina. Todėl aš nepalaikau šio sprendimo ir balsuoju prieš", - klaipėdiečių interesais dangstėsi politikas.

Tačiau metro patarėjas Simonas Gentvilas įrodinėjo, kad ekonominę naudą miestas gaus kur kas didesnę nei iš regatos "Tall Ships Races", kuriuo finaliniu uostu Klaipėda buvo prieš ketverius metus.

"VOR organizuoja dvi "Volvo" koncerno kompanijos. Todėl nugalėtojus apdovanoti visuomet atvyksta aukščiausi koncerno pareigūnai. Be to, regatą remia garsios firmos, tokios, kaip "Puma", "Ericsson" ir kitos. Šių kompanijų atstovai taip pat atvyksta į finalinius uostus. Be to, per tą savaitę, turi būti suorganizuota ir verslo paroda, kurioje galėtų prisistatyti mūsų šalies įmonės", - įtikinėjimo estafetę perėmė S. Gentvilas.

Vis tik politikai pritarė sprendimui priimti VOR pasiūlymą.

Nepaisant to, regata Klaipėdoje gali ir neįvykti, jei kurio nors kito iš 20 uostamiesčių, taip pat dalyvaujančių konkurse, pasiūlymas regatos organizatoriams atrodys patrauklesnis.

Pelningos

„Volvo Ocean Race“ – didžiausios pasaulyje jachtų lenktynės, pagal savo mastą, informacinę sklaidą bei turistų trauką prilyginamos garsiosioms „Tour De France“ lenktynėms ar pasauliniams golfo turnyrams. Organizatoriai skelbia, jog vien š.m. lenktynių finiše Galvėjuje (Airija) sulaukta maždaug 1 mln. lankytojų, o miesto pajamos siekė 100 mln. eurų.

VOR organizatoriai skelbia, jog regatą priimantys miestai ir šalys po šio renginio skaičiuoja didelę tiesioginę ir netiesioginę ekonominę naudą. Auditorių atlikta Galvėjaus (2009 m. jis buvo regatos tarpinis uostas, o 2012-aisiais priėmė finišą) ekonominė analizė rodo akivaizdų efektą. 2009 m. renginį šiame Airijos mieste aplankė 650 tūkst. svečių, 2012-aisiais – daugiau nei 900 tūkst. , iš jų – 40 tūkst. užsienio turistų. Apskaičiuota, jog vienas užsienietis mieste viešbučiams, maistui, transportui bei pramogoms išleido vidutiniškai 950 eurų, t.y. apie 40 mln. eurų. Klaipėdos galimybes vertinę specialistai prognozuoja, jog 2015-aisiais Lietuvos uostamiestyje realu sulaukti 30 tūkst. svečių iš užsienio. Vien iš jų tikėtinos pajamos regiono verslo subjektams gali siekti 150 mln. Lt.

 

 

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder