Ką daryti, jei užklupo pūslelinė? Keletas patarimų, kurie jums padės

Ką daryti, jei užklupo pūslelinė? Keletas patarimų, kurie jums padės

Nustebsite, tačiau dauguma pasaulio gyventojų turi pūslelinę. Po pirmojo jos pasirodymo jūsų kūne gali išsivystyti antikūnai, kurie lemia tai, kad ji daugiau niekada nepasikartotų. Deja, bet toli gražu ne kiekvienas kūnas veikia taip gerai, todėl apie 40% suaugusių žmonių kankina pasikartojanti pūslelinė.

Kas yra pūslelinė?

Tai yra mažos, skausmingos, skysčio prisipildžiusios pūslelės, kurios virsta opomis. Procesas gali būti skausmingas ir paprastai trunka keletą dienų. Pūslelinė atsiranda dėl užsikrėtimo herpes simplex virusu.

Kada ji pasirodo?

Yra du herpes viruso tipai: HSV-1 paprastai sukelia burnos, kaklo, veido, akių ir centrinės nervų sistemos infekcijas, o HSV-2 pažeidžia lytinius organus. HSV-1 virusu galima užsikrėsti per bučinį su asmeniu, kurio herpes virusas paūmėjęs, arba naudojantis ta pačia šakute ar šaukštu bei rankšluosčiu.

Herpes virusas nėra visiškai pašalinamas iš organizmo, todėl tam tikromis aplinkybėmis gali paūmėti. Kokiais atvejais tai atsitinka?

jeigu sergate gripu ar kita infekcija,

jei praleidote per daug laiko saulėje ir jūsų veidas suprakaitavo,

jei patiriate stresą,

jeigu turite pakitimų imuninėje sistemoje,

jeigu yra hormoninių pokyčių (pvz., menstruacijos),

jeigu turite odos sužalojimų (egzemą).

Simptomai

Dilgčiojimas ir niežėjimas.Lūpa gali niežėti, šiek tiek patinti ir dilgčioti. Šis etapas trunka maždaug 1 dieną.

Pūslelių atsiradimas. Mažos, skysčiu užpildytos pūslelės dažniausiai atsiranda tose vietose, kur lūpa liečiasi su veido oda. Jos gali sukelti skausmą ir diskomfortą.

Opos.Mažos pūslelės palaipsniui sprogsta ir lieka mažos, atviros opos, išskiriančios skystį. Šis etapas palaipsniui veda prie pasveikimo.

Kaip gydoma pūslelinė?

Pirmiausia turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju per 24-48 valandas po pūslelinės atsiradimo, kad pasirinktumėte tinkamą antivirusinio vaisto dozę ir įsigytumėte kitas gydomąsias priemones. Jei planuojate gydytis liaudies medicinos priemonėmis, rekomenduojame alavijo gelį, nes šis augalas turi priešuždegiminių savybių.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder