Žinomi žmonės atsisako viešumo

Žinomi žmonės atsisako viešumo

Gyvenimo būdo laida „Nuo...iki“ gyvuoja jau 18 metų, o tai jau beveik pilnametystė. Ilgametė laidos redaktorė, o dabar ir vedėja Giedrė Talmantienė ir pati neseniai atšventė gimtadienį. Moteris teigia, kad per visą „Nuo... iki“ gyvavimo laikotarpį buvo papasakota šimtai istorijų. Seniau pasakojimo tempas buvo lėtesnis, žmonės pozityvesni. Dabar pašnekovai tapo santūresni, nes nenori sulaukti kritikos ir neigiamų vertinimų.

Daugybė dalykų mūsų gyvenime yra tie patys, besikartojantys. „Šalyje, kurioje gyventojų yra 3 milijonai, nėra tiek daug žvaigždžių, kurių gyvenime kas savaitę kas nors naujo įvyktų. Didesnėse šalyse, kuriose yra gausybė įvykių ir žmonių, kur kas lengviau dirbti, o mes gyvename tokioje aplinkoje, kurioje visi vieni kitus pažįstame. Kartais tikrai nelengva rasti ką nors naujo ir įdomaus papasakoti laidoje“, - prisipažįsta laidos kūrėja G.Talmantienė.

Gali pasirodyti, kad laida „Nuo... iki“ rodo tik tobulą gyvenimą, tokį, kokio visi geidžia, apie kurį gali tik pasvajoti. G.Talmantienė sako, jog tai netiesa, „Nuo... iki“ laida rodo visokį gyvenimą: „Tobula yra tada, kai herojai gana atviri ir nebijo pasakyti, kokie jie. Galbūt padarė klaidų, ką nors iškrėtė, bet nebijo analizuoti ir tai papasakoti. Tas tobulas, nulaižytas gyvenimas, kai viskas, kas bloga, yra iškerpama, tokio gyvenimo nerodome, nes tiesiog neįdomu“.

Laidos kūrėja, paklausta, ar žmonės turi kokių norų arba sąlygų, prieš sutikdami atvirai kalbėti sako, kad kai kuriems pašnekovams reikia drąsos atvirumui: „Labai dažnai mes Lietuvoje būname nepakantūs, kritiški ir labai mėgstame į kitą pabaksnoti pirštu, todėl reikia ryžto papasakoti ką nors asmeniško. Kartais žmonės paprašo nefilmuoti vaikų, ir tai suprantama, nes paskui kas nors gali iš jų mokykloje pasišaipyti. Natūralu. Tikrai nebūna prašoma vienų ar kitų temų neliesti. Jeigu žmogus pateikia savo temų sąrašą, dažniausiai iš viso interviu nedarome, nes į klausimą, kad ir koks jis būtų nemalonus, gali neatsakyti arba gali atsakyti taip, kad nieko neįžeistum, nepakenktum sau pačiam“, - sako G.Talmantienė.

„Nuo... iki“ per 18 metų gyvavimo laikotarpį pasikeitė. Kaip ir mūsų gyvenimas. „Pirmiausia, kas krinta į akis ir iš ko mes juokiamės žiūrėdami archyvinę medžiagą, tai kaip lėtai pasakodavome istorijas. Iš lėto, iš lėto. Nuo pirmosios pažinties, vedybų, pačių ištakų. Dabar turi papasakoti viską iš karto ir nieko nelaukdamas pateikti svarbiausią savo kozirį. Pasikeitė ir pokalbių temos. Kažkada žmonės, labai mėgę atverti savo namus, pasakoti apie save, parodyti, kaip jie gyvena, tapo daug santūresni arba iš viso atsisakė viešumo. Manau, dėl to, kad mes esame labai kritiški vieni kitiems, pavydūs, pikti. Dauguma žmonių nenori neigiamų emocijų. Aš džiaugiuosi tuo, kad mūsų gyvenimo būdo laida yra labai pozityvi“, - svarsto laidos „Nuo... iki“ kūrėja.

Paradoksalu, tačiau pozityvumas kartais kelia žmonėms neigiamus jausmus. G.Talmantienė sako, kad tai galima paaiškinti: „Jeigu pats žmogus yra negatyvus, tai jam bet kas sukels tokius jausmus. Net jeigu padovanosi geriausią dovaną, jis vis tiek pasakys, kad norėjo kitokios dovanos. Žmonės galbūt nepasidarė piktesni, gyvenimas nėra labai paprastas ir lengvas. Jeigu visi gyventume be jokių finansinių bėdų, įvairių rūpesčių, tada tikrai būtume vieni kitiems geresni. O jeigu žmogus neturi elementarių dalykų, jis pasidaro niūrus. Lietuviai yra puikūs žmonės: darbštūs, gudrūs ir linksmi. O jeigu mes gyventume šiek tiek kitokiomis sąlygomis, viskas būtų labai gerai“.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą „TV publika“

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder