Kodėl vaikas šlapinasi į lovą?

Kodėl vaikas šlapinasi į lovą?

Anot gydytojos nefrologės Eglės Paužaitės, šlapimo takų infekcijos sukėlėjai patenka iš žarnyno, ir dėl anatominių ypatumų ja dažniau serga mergaitės. Tuomet numoti ranka ir sakyti, kad "naktinis šlapukas" išaugs, negalima - reikia atlikti tyrimus. Skausmas šlapinantis, šlapimas su krauju taip pat gali būti elementari šlapimo takų infekcija.

Močiučių "diagnozę", neva vaiko "silpna šlapimo pūslė", gydytoja vadina muskuline šlapimo pūslės disfunkcija. Kai pūslė sudirgusi, į nedidelį šlapimo kiekį reaguoja tarsi būtų pilna, atsiranda dažnas šlapinimasis.

Jeigu yra viršutinių šlapimo takų uždegimas, skausmo šlapindamasis vaikas gali nejausti, jeigu žemutinių takų - tuomet skauda pilvuką. Taikomas labai įvairus gydymas.

Jeigu vaiką girdome gydytojo paskirtais antibiotikais, inkstų ar kitos organizmo sistemos neišeikvosi, nes mūsų organizmo rezervai labai dideli, bet jeigu prasideda savivalė, ir ką nors suskaudus savo nuožiūra leidžiame gentomiciną ar geriame vaistus, galime ir pakenkti inkstų veiklai.

Esant inkstų nepakankamumui (dažniausia tai vaikui įgimta), kai inkstai nekoncentruoja šlapimo, atsiranda jo nelaikymas. Organinius pakitimus galima tvarkyti.

Gydytoja paminėjo ir neorganinės enurezės gydymui naudojamus naujausius garso signalus skleidžiančius aparatus - "kelnių žadintuvus". Į kelnaites prie kūno dedami elektrodai, ir kai vaikas pradeda šlapintis, žadintuvas pradeda aliarmuoti - tol, kol atsikėlęs vaikas nueina į tualetą ir išjungia triukšmadarį.

Šio nemedikamentinio pagalbos būdo gydymu net nepavadinsi; tai yra simptomo pašalinimas. Vaikams iki 5-erių metų "žadintuvas" netinka, nes gali išgąsdinti. Šiaip šis treniruoklis gali padėti išugdyti natūralų šlapinimosi refleksą.

Klausimus specialistams prašome siųsti čia

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder