"Smagu būti nenuspėjamu kūrėju"

"Smagu būti nenuspėjamu kūrėju"

Klaipėdos jaunimo teatro aktorius, atlikėjas, dainų kūrėjas, "Švyturio" Klaipėdos ateities" konkurso finalininkas Gytis Šimelionis klaipėdiečius nuolat stebina savo kūrybiniais sumanymais. Tikrą ažiotažą sukėlė jo ir Donato Želvio duetas "Pinigautojai" ir jų daina-manifestas "Odė Klaipėdai", o neseniai kartu su žmona Evelina atlikėjas sėkmingai pasirodė televizijos projekte "Du balsai - viena širdis".

Nors muziką pašnekovas vadina tik pomėgiu, jis neslėpė užmojų išplėsti koncertinę veiklą, tikisi parengti naują muzikinį repertuarą. Jei laimėtų stipendiją, atlikėjas įsigytų profesionalios garso technikos.

Kokios emocijos užplūdo, kai sužinojai, kad patekai tarp 10 konkurso finalininkų?

Skatinome žmones balsuoti už mane. Paskutinėmis dienomis vyko apylygė kova, maniau, kad jau nebepavyks patekti į dešimtuką. Kai sužinojau, kad vis dėlto pavyko, užplūdo labai geras jausmas. Ypač smagu dėl to, kad visi finalininkai - ne vien menininkai, bet jauni įvairių sričių specialistai.

Jei laimėtum, kam skirtum stipendiją?

Norėčiau plėsti savo koncertinę veiklą, taigi už laimėtus pinigus įsigyčiau profesionalios garso technikos. Kol kas koncertams tenka įrangą nuomotis.

Žinoma, jei liktų pinigų, nupirkčiau vaikui sauskelnių (juokiasi. - Aut. past.).

Kaip manai, kodėl esi verčiausias šios stipendijos? Kaip įvertintum savo konkurentus?

Nežinau, ar visų finalininkų surinkti balsai yra teisingi, tačiau didžiausio palaikymo sulaukę žmonės man yra mažiausiai žinomi. Gal tai yra mano problema - juk nelabai domiuosi sportu, studentų veikla ar jūrine tematika. Vis dėlto man tikrai nebūtų gaila, jei stipendiją laimėtų mano kolegos Karolis Rupkus ar Liudas Vyšniauskas.

Galbūt mano pranašumas yra tai, jog esu žinomas žmogus kiek daugiau klaipėdiečių.

Gyti, esi labai kūrybingas ir aktyvus žmogus. Priklausai Klaipėdos jaunimo teatro trupei, kartu su aktoriumi D. Želviu pradėjai meninį judėjimą "Pinigautojai", abudu su žmona Evelina dalyvavote LRT projekte "Du balsai - viena širdis", rengi savo solinius koncertus. Be viso to, auginate sūnelį... Kaip viską suspėji ir kaip kyla kūrybiniai sumanymai?

Pats nežinau (juokiasi. - Aut. past.). Tenka viską kruopščiai planuoti, tačiau dažnai planai pasisuka kita linkme.

Na, o kalbant apie kūrybą, neturiu recepto. Gal ir gerai, kad neturiu, nes jei žinočiau, kaip sėkmingai kurti, matyt, tapčiau amatininku. O dabar, būna, kokį kitą kūrybinį sumanymą gvildenu dvejus metus, tačiau galiausiai - šnipštas. O kitąsyk parašau puikią dainą per penkias ar dešimt minučių. Smagu būti nenuspėjamu kūrėju.

Kuo buvo įdomu ir naudinga dalyvauti muzikiniame televizijos projekte? Juk jūs, regis, nekomerciniai, šlovės neieškantys atlikėjai.

Teatre mes įpratę nelįsti į viešumą, užsidaryti ir tiesiog dirbti savo darbus, galvojame, kad per kančią ateina džiaugsmas ir žinomumas.

Tačiau galiausiai atėjo supratimas: o kodėl gi nepabandžius? "Du balsai - viena širdis" - labai smagus projektas, kuris mums su žmona padėjo labiau pažinti vienas kitą. Mus taip pat dažniau atpažįsta gatvėje, nori mus pakalbinti. Atsirado daugiau pasiūlymų koncertuoti. Žodžiu, vieni privalumai.

Evelina yra minėjusi, kad po projekto, sukaupę nemenką repertuarą, planuojate kartu surengti koncertą.

Yra tokių minčių. Manau, netrukus šį planą įgyvendinsime.

"Pinigautojų" daina-manifestas "Odė Klaipėdai" uostamiestyje sukėlė didelį ažiotažą. Ar "Pinigautojai" dar gyvuoja?

Iš pradžių manėme, kad tai - vienkartinis projektas, bet mūsų veikla vis labiau įsisuka, sulaukiame didelio palaikymo. Gali būti, kad kitą savaitę jau pristatysime naują dainą ir vaizdo klipą "Puota maro metu".

Gyti, kas tau arčiau širdies: teatras ar muzika?

Teatras yra mano profesija, o muzika - pomėgis, kuris man leidžia atsipalaiduoti. Muzikoje aš esu visiškai laisvas, galiu būti savimi.

Kokių turi tikslų, susijusių su muzika?

Ši rudenį neturėsiu daug darbo teatre, taigi stengiuosi atsiduoti kūrybai. Norisi naujos muzikinės programos, kurią galėčiau pristatyti ne tik Klaipėdoje, bet ir už jos ribų.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder