Kodėl mes savanoriškai atiduodame šią valdžią valdininkams, taigi - elitui? (4)

Viskas atvirkščiai šioje demokratijoje. Viską joje reikia apversti. Nes elitas iš mūsų atėmė valdžią. Mes, liaudis-tauta, valdome tik per rinkimus. Pasikartosiu, nes tai esmė: mes, piliečiai, valdome tik rinkimų būdu. Kuo retesni rinkimai - tuo mažiau mūsų valdžios. Ir tuo daugiau elito valdžios.

Organizatorių nuotr.

Kodėl raitosi elitas po mūsų, po tautos kojomis rinkimų metų? Kodėl pažadės mums viską, kodėl pataikaus juodai? Nes jaučia, žalčiai, kad rinkimų momentą valdžią - mūsų.

Kitą dieną po rinkimų - valdžia jau jųjų! Ir ilgam.

Vadinasi, reikia rinkimų principą taikyti kuo plačiau. Kuo dažniau. Jei rinkimai yra gėris liaudžiai ir grėsmė elitui, kodėl mes nereikalaujame kuo didesnio gėrio?

Pavyzdžiui - kodėl nereikalaujame teisės rinkti seniūną? Jis ką, ne valdžia? Dar ir kokia! Tai kodėl mes savanoriškai atiduodame šią valdžią vietos deputatams, taigi - elitui?

Kodėl nekovojame dėl teisės rinkti teisėją? Jis ką - ne valdžia? Dar ir kokia! Tai kodėl mes savanoriškai atiduodame šią valdžią politikams Vilniuje, taigi - elitui?

Kodėl nereikalaujame teisės rinkti vietos prokuratūros vadovą? Jis ką - ne valdžia? Dar ir kokia! Tai kodėl mes savanoriškai atiduodame šią valdžią Vilniui, taigi - elitui?

Kodėl nekovojame dėl teisės rinkti policijos vadą, tiek rajone, tiek ir Vilniuje? Jis ką - ne valdžia?

Dar ir kokia! Tai kodėl mes savanoriškai atiduodame šią valdžią politikams ar valdininkams, taigi - elitui?

Kažko nesuprantu... Juk išvardinti pareigūnai tvarko mūsų kasdienius reikalus.

Sekundėlei stabtelkite ir įsisąmoninkite šį absurdą. Kažkoks asmuo, nei tau sutikus, nei tau leidus, kartais - visiškai nežinomas, prašalaitis, vagis ar tiesiog niekšas - ima reguliuoti tavo gyvenimą. O tu it  vergas linksi ir sakai:

„Taip, taip, pone, taip, taip... labai gerai, tvarkyk mane, tvarkyk mus visus."

Ir kodėl paskui stebimės, kad tas seniūnas, tas teisėjas, tas prokuroras ar tas policijos komisaras aptarnauja tą elitą, kuris juos be jokių rinkimų paskyrė?

Juk logiška. Kitaip būti negali. Kas skiria seniūnus, teisėjus, prokurorus ar policijos vadus - tuos šie ir aptarnauja. Dabar juos skiria  elitas.

Todėl jie ir aptarnauja elitą. Vsio zakonno. Pridurčiau - vsio logično. (Viskas teisėta. Viskas logiška.)

Bet tai dar ne viskas.

Rinkimai be atšaukimo - beverčiai. Net kenksmingi. Jei tu išrinkai vietos teisėją, o šis paskendo korupcijoje, tai negi lauksi dar tris metus, kol vargšelis visai nuskęs?

Ir visą savivaldybę korupcijon panardins? Ne. Jei tu tikras vyras (ar tikra moteris), tai tu nelauksi.

Tu išsireikalausi, išsikovosi, jei reikia - išmuši- sau teisę rinkimų keliu atšaukti tą korupcionierių.

Kaip?

Pradžiai eik ir pasinaudok ta dažnai niekinama - ir dar labai reta - rinkimų teisę. Kol tu ją dar turi. Dar tau jos elitas neatėmė. (Nors jau greičiausiai planuoja).

Eik - ir per po metų vyksiančiuose savivaldos rinkimuose balsuok už tą chebrą, kuri reikalaus būtent tokios valstybės reformos.

Elito išmetimo ir tiesioginės, maksimaliai rinkiminės demokratijos įvedimo.

Ir nesvarbu, kad savivaldos rinkimai - tai tik merų ir vietos deputatų rinkimai. Niekas netrukdo chebrai jų metu reikalauti pamatinės valstybės reformos.

Parodyti savo tikrąjį veidą. Savo  tikrąsias užmačias. Tai taps generaline repeticija prieš Seimo šturmą.

Seimą jau reikia šturmuoti, taigi pakilti visai nebalsuojančiai Lietuvai (o mūsų - dauguma) ir biuleteniais iššluoti elitokratiją. Ir įvesti tikrą demokratiją.

Bet būtinai - ir chebros atšaukimo mechanizmą.

Nes gali štai kaip įvykti. Chebra ateina Seiman, nubalsuoja už tiesioginius seniūnų, teisėjų, prokurorų rinkimus. Ir įveda teisę juos atšaukti, irgi gyventojų balsais.

Bet po pusmečio chebra  ar jos dalis, pajutusi gerų algų Seime skonį, apsnūsta ar ištvirksta. Štai tuomet mes galėsime ją išbalsuoti lauk iš Seimo, pagal naują deputatų atšaukimo mechanizmą.

Savivaldybių šturmo būriai jau telkiasi. (Tą žinau, mat darau.)

Po 30-ies naivių metų jie suparato: arba elitas damuš tautą - arba tauta išmuš elitą velniop iš valdžios. Arba - arba.

Pasikartosiu: neorganizuota liaudis yra niekas. O į kovingus būrius susitelkusi - viskas.

Tie būriai ir užtikrins, kad joks elitas nebepavogtų jokių rinkimų. Ir maidanus jie užtikrins, jei reikės.

O gal nesutinkate? Tuomet siūlykite kitką. Lauksiu.

Organizatorių nuotr.

Ši subjektyvi autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su redakcijos: už skaitytojo turinį ve.lt neatsako.

Žmonės ,,tokių,, nerenka. Rinkimai nesąžiningi, biliuteniai padirbti, jie patys save išsirenka ir kėdėmis dalijasi. Ateinantys rinkimai bus tokie patys, dar ir Šimonytė taps ,,prezidentė,,! Ne duok dieve!
Loni, 2021-10-23 22:19
Kaip tikra,kaip gerai,teisingai surašyta.Išrinkta valdžia turi padėti žmonėms,o ne tyčiotis iš jų.Ypač šiuo sunkiu laikotarpiu,elgiamasi atvirkščiai.Puikus straipsnis.Norint tai pasiekti žmonės turi būti vieningi.
Irena, 2021-10-23 21:56
Visiskas kliedesiu rinkinys. Gal pastudijuokite konstitucija ir istatymus pries triedziant nesamones viesumoje?
Jurgispalionis, 2021-10-23 12:48
Sidebar placeholder