Rusijos sraigtasparniai

CNN: "Rosaviaation" sraigtasparniai kovojo Ukrainos pusėje, Nepalo piliečiai kariauja už Rusiją, Muskas neigia kaltinimus

Rusijos FSB atliko kratas bendrovėje "Rosaviatsia", vykdydama baudžiamąsias bylas dėl neteisėto 59 civilinių orlaivių ir sraigtasparnių pardavimo iš Rusijos prasidėjus karui.

Ukrainos pusėje kovojo "Rosaviacijos" sraigtasparniai

Nedraugiškoms šalims buvo parduoti 8 sraigtasparniai,

Trys sraigtasparniai buvo naudojami Ukrainoje prieš Rusiją, o lėktuvai Il-76 buvo naudojami kroviniams gabenti su išjungtomis identifikavimo sistemomis, kad nebūtų galima atsekti jų maršrutų.

Būtent dėl šios istorijos 2023 m. rugsėjį atsistatydino Aleksandras Neradko, vadovavęs "Rosaviacijai" 14 metų.

Neradko įsidarbino "Nornickel" prezidento patarėju.

Vasario pradžioje jis buvo iš ten atleistas dėl interesų konflikto. 

CNN: Rusija į karą užverbavo 15 000 Nepalo gyventojų

Nepalo vyriausybė teigia, kad Rusijos kariuomenės pusėje kovoja apie 200 jos piliečių ir kad karo zonoje žuvo mažiausiai 13 nepaliečių.

Nepalo užsienio reikalų ministerijos duomenimis, keturi Nepalo kovotojai šiuo metu laikomi karo belaisviais Ukrainoje.

Tačiau Nepalo įstatymų leidėjai ir žmogaus teisių aktyvistai teigia, kad šie oficialūs skaičiavimai gerokai nuvertina tikruosius skaičius.

Buvęs užsienio reikalų ministras Bimala Rai Paudyal ketvirtadienį šalies aukštiesiems parlamento rūmams sakė, kad fronto linijose kovoja nuo 14 000 iki 15 000 Nepalo gyventojų, remdamasis iš karo zonos grįžusių vyrų liudijimais, ir paragino Rusijos valdžios institucijas pateikti šiuos skaičius.

Katmandu gyvenantis politikas ir socialinis aktyvistas Kritu Bhandari tapo Rusijoje kovojančių nepaliečių šeimų narių grupės lyderiu.

Ji sakė, kad pastarosiomis savaitėmis į ją kreipėsi apie 2 000 šeimų, prašydamos padėti susisiekti su dingusiais artimaisiais. Bhandari sakė, kad šimtai šeimų sako, jog jų giminaičiai Rusijoje nesusisiekia jau daug savaičių ar mėnesių.

Karas sužlugdė savanoriško persikėlimo programą Rusijoje 

Savanoriška tėvynainių perkėlimo į Rusiją programa buvo pradėta įgyvendinti 2006 m. birželio mėn. siekiant padėti žmonėms, kurie po Sovietų Sąjungos žlugimo liko už šalies ribų, grįžti į šalį. Nuo 2023 m. spalio mėn. privaloma mokėti rusų kalbą.

Praėjusiais metais programa rodė kukliausius rezultatus per dešimtmetį.

Į Rusiją pateko tik 45,1 tūkst. žmonių, o tai yra beveik dvigubai mažiau nei iki karo pradžios 2021 m. - 78,5 tūkst. žmonių.

Valstybės Dūmos Ryšių su tėvynainiais komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Konstantinas Zatulinas įžvelgia dvi to priežastis - karą ir pačios programos trūkumus, kuri "nesukuria pakankamai paskatų ir kartu sudaro daug kliūčių tėvynainių kelyje į Rusiją". 

Dubajuje atšauktas "Bi-2" koncertas

Grupė "Bi-2" pranešė atšaukianti koncertą JAE. Sausio pabaigoje grupės "Bi-2" muzikantai buvo sulaikyti Tailande po jų pasirodymo Puketo saloje.

Sulaikymas buvo paaiškintas tuo, kad grupė neturėjo leidimo dirbti, kuris yra privalomas reikalavimas užsienio atlikėjams.

Grupė mano, kad ši situacija susijusi su jos narių antikarine pozicija. Izraelio pastangomis visi grupės nariai buvo išduoti Izraeliui, net ir tie muzikantai, kurie neturėjo Izraelio pilietybės.

Naujienų agentūra "Bloomberg" pranešė, kad Kremlius nurodė draugiškų šalių diplomatams persekioti Ukrainą remiančias garsenybes.

Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad tie, kurie finansuoja ar remia "Kijevo režimą", turėtų būti teisiami, o ne persekiojami.

Musk paneigė, kad pardavė palydovinį ryšį Rusijai

Bendrovės "SpaceX" įkūrėjas Ilonas Muskas pareiškė, kad bendrovė nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nepardavė palydovinio ryšio terminalų "Starlink" Rusijai, ir žiniasklaidos pranešimus apie tai pavadino melagingais.

Pasak "Newsweek", informacija apie "Starlink" atsiradimą ten pasidalijo Ukrainos televizijos laidų vedėjas, žurnalistas ir rašytojas Andrijus Caplienka.

A. Caplienka citavo fronto linijos karių pranešimus, kad "okupantai turi "Starlink" su licencijuotomis paskyromis", kurios tiekiamos per Dubajų.

Ilono Musko palydovinio interneto sistema "Starlink" labai padėjo Ukrainos kariams, ypač Rusijos invazijos pradžioje, kai kitos ryšio priemonės neveikė.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos vis dar naudojasi "Starlink" paslaugomis, kurios dabar yra užsakytos Pentagono.

Parengta pagal CNN

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder