KU išradėjas Žydrūnas Lukošius: „greitai mums padės robotai-tarnai“

(1)

Samprotaujančios ir bendraujančios technologijos – netolimos ateities realybė, į kurią nereikėtų žiūrėti su baime. Priešingai – jos padės mums darbe ir kasdienybėje, „Vakarų ekspreso“ tinklalaidei „Laikas Klaipėdai“ sakė inžinerijos ir informatikos srityse dirbantis Klaipėdos universiteto mokslininkas Žydrūnas Lukošius.

Jis ir pats šiuo metu dirba su autonominių sistemų tobulinimu.

„Šiuo metu mes dirbame prie autonominių sistemų, robotinių sistemų, dirbame su verslu ganėtinai daug, aplamai – pasaulis į ką eina, globaliai žiūrint - mes visi tampame priklausomi nuo technologijų, jų tobulinimas skatina įvairius tyrimus ir sprendimų siūlymus“, – teigė Ž. Lukošius.

Mokslininkas neabejoja, kad vis išmanesnių technologijų mūsų kasdienybėje daugės, nes tam tikruose procesuose jos gali pašalinti žmogiškąjį faktorių ir taip jį daryti efektyvesniu. Tačiau Ž. Lukošius sako, kad dėl to jų nereikėtų bijoti ir žvelgti kaip į pagalbininkes darbe ir buityje.

„Mums padės ir bus pagalbininkai, sakykime, robotai-tarnai. Tikrai manau, kad kokių dešimties-dvidešimties metų perspektyvoje tai tikrai. Šiaip jau jų ir yra, visos jų užuomazgos, bet kad jie būtų samprotaujantys ir komunikuojantys – dar ne“, – kalbėjo Ž. Lukošius.

Prieš penkerius metus jis apdovanotas tradicine „Švyturio“ stipendija už išrastą tikslesnį kraujo spaudimo matavimo aparatą – jis dabar jau patentuotas ir niekas negali nuginčyti fakto, kad išradimo vieta yra būtent Klaipėda.

„Gautas Europos patentas, pilnai užpatentuotas (...) Kaip mokslo išradimas, kaip know-how kažkoks jis yra ir jis visą gyvenimą man priklausys. Tai faktas“, – sakė mokslininkas.

Jis taip pat paaiškino, kodėl jo išradimas dar neatsidūrė prekyboje. 

„Laikas Klaipėdai“: kokie išradimai gimsta Klaipėdos universitete?

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder